logo
top

Otrzymaliśmy do wiadomości pismo z protestem do Minister Zdrowia-publikujemy poniżej.
2010-07-20
OGÓLNOPOLSKI ZWIĄZEK ZAWODOWY
PRACOWNIKÓW DIAGNOSTYKI MEDYCZNEJ I FIZJOTERAPII
ZARZĄD KRAJOWY
                                                                 &nbs pokaż więcej


.
2010-07-13


Z najgłębszym żalem żegnamy zmarłego w dniu 12 lipca 2010 roku


Ś.P.
Księdza Prałata Henryka Jankowskiego


Kapłana niezłomnego, oddanego sprawie wolnej Polski i służbie Kościołowi
Żegnamy Przyjaciela ludzi pracy, legendarnego Kapelana Solidarności, który do końca
pozostał wierny Ideom Sie pokaż więcejInformacja z posiedzenia Senackiej Komisji Zdrowia
2010-07-13


W dniu 6 lipca br. odbyło się posiedzenie Senackiej Komisji Zdrowia o „aspektach finansowych i organizacyjnych lecznictwa szpitalnego”. W trakcie spotkania przedstawiono materiały informacyjne z Ministerstwa Zdrowia oraz Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczące analizy ostatnich dziesięciu lat w zakresie:
- poziomu zadłużenia szpitali i procesie ich oddłużania ( 2003 r pokaż więcej


Otrzymaliśmy List - Zamieszczamy
2010-07-02


Koleżanki i Koledzy
Od zawsze w naszej branży nie było sprawiedliwości, nie było i nie ma czytelnych zasad i warunków, w jakich pracujemy i zarabiamy.


Wiem że NSZZ ,,Solidarność” zawsze stając po stronie słabszych domagał się systemo pokaż więcej2010-07-01


Do pobrania w formacie pdf: stanowisko

pokaż więcej


Poniżej zamieszczamy wstępne uwagi prawnika dotyczące merytorycznej zawartości porozumienia zawartego przez Minister Kopacz z OZZPiP
2010-07-01
 Uwagi na temat porozumienia z dnia 30 czerwca 2010 r. zawartego pomiędzy Ministrem Zdrowia a Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych  1. Porozumienie to nie ma charakteru normatywnego. Nie spełnia ono wymagań określonych w art. 9 § 1 k.p. Nie zostało ono zawarte na podstawie wyraźnego upoważnienia ustawowego. Stronami tego porozumienia nie jest p pokaż więcejJarosław Kaczyński do ludzi pracy
2010-07-01

Koleżanki i Koledzy!
Podejmując decyzję, że będę ubiegał się o urząd Prezydenta RP, zadeklarowałem, iż chcę kontynuować ideę solidarnej Polski, tak bliską mojemu śp. Bratu, Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, człowiekowi wielkiej wrażliwości społecznej.


Dobrze wiem, z jakimi trudnościami spotykają się dziś ludzie pracy w naszym kraju. Chociaż kreowanie polityki gospodarczej i społecznej należy do rządu i parlamentu, to jednak deklaruję, że jako prezydent zrobię wszystko, by chronić najsłabszych i zadbać o sprawiedliwe rozłożenie ciężarów, które dziś ponoszą często najubożsi.


Tylko praca jest źródłem wzrostu gospodarczego

W naszym dziele zagospodarowania odzyskanej z takim trudem wolności wszyscy muszą mieć równe szanse. Dlatego tak ważne jest zmniejszenie rozwarstwienia społecznego – systematyczne podnoszenie płacy minimalnej i średnich wynagrodzeń. Jestem zwolennikiem szybkiego, nowoczesnego rozwoju kraju, który pozwoli nam doganiać zachodnioeuropejski peleton dobrobytu. Państwo powinno przy tym sprzyjać takiemu rozwojowi, z którego owoców będą korzystać wszystkie regiony i grupy zawodowe. Polityka zrównoważonego rozwoju to także droga do większego popytu wewnętrznego.


Tylko praca jest realnym źródłem wzrostu gospodarczego. Cały świat boleśnie przekonał się, że nie można osiągnąć trwałego rozwoju przez spekulacje, gry kapitałowe czy politykę kredytową nastawioną na niemal nieograniczoną konsumpcję. Chciwość i zysk za wszelką cenę to droga donikąd!


„Praca znajduje się pod ochroną Rzeczypospolitej”

– głosi art. 24 polskiej Konstytucji. Nie może on być pustą deklaracją. Musi przekładać się na funkcjonowanie Państwowej Inspekcji Pracy oraz wymiaru sprawiedliwości. Praca w Polsce musi być godziwa, bezpieczna, zarówno pod względem warunków wykonywania, jak i sposobów zatrudnienia. Tak zwane samozatrudnienie oznacza pozbawienie pracownika części przyszłej emerytury, ale także pozbawienie go praw pracowniczych. Będę podejmował w tym zakresie odpowiednie inicjatywy legislacyjne.


Nowoczesne państwo musi zapewnić swoim obywatelom równy dostęp do podstawowych usług publicznych. Zdrowie i edukacja nie mogą stać się przedmiotem gry rynkowej, gdyż może to nas wszystkich, jako społeczeństwo i jako naród, bardzo drogo kosztować.


Niewątpliwie problemem naszych czasów jest zagrożenie kryzysem demograficznym. Remedium na to zagrożenie powinna być przede wszystkim skuteczna polityka prorodzinna.


Potrzebny jest dialog

Koleżanki i Koledzy!
Wolność wywalczyliśmy dzięki niezłomnej postawie milionów ludzi pracy, ale także dzięki temu, że postawiliśmy na mądry dialog. Bez strachu, ale z rozwagą – ta zasada powinna nam towarzyszyć także dzisiaj. Kształt dialogu społecznego w Polsce jest co najmniej niewystarczający. Będę wspierać te inicjatywy, które prowadzą do wzmocnienia partnerów społecznych – zarówno organizacji pracowników, jak i przedsiębiorców. Potrzebny jest dialog zamiast permanentnego konfliktu. Dzięki temu osiąga się w wielu polskich przedsiębiorstwach dobre wyniki gospodarcze nawet w czasie kryzysu, dbając o miejsca pracy i bezpieczne zatrudnienie. Tak powinno być również na poziomie ogólnopolskim. Ważną inicjatywą byłoby zawarcie umowy społecznej między pracodawcami, związkami zawodowymi i rządem. Dotyczyłaby ona z jednej strony głównych kierunków rozwoju naszej gospodarki, a z drugiej – zabezpieczenia interesów
szerokich grup pracowniczych.


Opowiadam się za Polską Solidarną


Tak zwane tanie państwo to państwo słabe, a w ostatecznym rachunku bardzo drogie. Przekonaliśmy się o tym jakże boleśnie w kwietniu tego roku. Tanie państwo, to najczęściej państwo dla bogatych – którzy mają dość własnych środków, aby zapewnić sobie i swoim rodzinom dostatnią egzystencję. Opowiadam się za państwem normalnym i sprawiedliwym, za Polską, która pochyli się nad potrzebującymi, która zapewni wykształcenie i ochronę zdrowia wszystkim, a nie tylko wybranym. Opowiadam się za Polską, która zadba o pracę, bo to na niej opiera się rozwój. Opowiadam się za Polską solidarną. Taka Polska jest najważniejsza.


Proszę Was, drogie Koleżanki i Koledzy, o głos 4 lipca. Jako prezydent uczynię wszystko, abyśmy mogli z dumą mówić o Ojczyźnie, która będzie naszym wspólnym domem – zasobnym, bezpiecznym i sprawiedliwym dla każdego.


Warszawa, 28.06.2010 r.Artykuł do przeczytania
2010-07-01
 Zapraszamy do przeczytania artykułu który ukazał się w gazecie „Nasza Polska”. Wywiadu udzieliła Maria Ochman Przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność” na temat przekształceń własnościowych z zakresu lecznictwa szpitalnego lansowanego i realizowanego przez koalicję PO - PSL Link: http://www.naszapolska.pl/index.php/component/cont pokaż więcej


„Zdrowa konkurencja na rynku usług medycznych” ???
2010-06-16
 Wszystkich błądzących, wątpiących i nieprzekonanych co oznacza prywatyzacja, zachęcamy do lektury rozdziału 8 – Narodowy Program Ochrony Zdrowia „Polska Obywatelska”  Link: http://www.platforma.org/pl/program/ pokaż więcej


Informacja dotycząca funkcjonowania rady pracowników i przeprowadzania wyborów członków rady po wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 1 lipca 2008 r.
2010-06-16

Ustawa z dnia 7 kwietnia 2006 r. o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji umożliwiła powoływanie rad pracowników, jako organu reprezentującego pracowników. Prawo powołania rady pracowników zostało przyznane pracownikom zatrudnionym u pracodawców prowadzących działalność gospodarczą zatrudniających początkowo co najmniej 100, a w okresie przypadającym po dniu 23 marca 2008 r. co najmniej 50 pracowników.


Uprawnienia rady są odmienne od kompetencji związków z pokaż więcej
PlakatKalendarz

Maj 2021
PnWtSrCzPtSbNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
bottom