Karty Rabatowe

Związkowe Gadżety



Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 767997
Start No images

"Solidarność" z oburzeniem przyjęła informację o poselskiej inicjatywie zmiany ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Inicjatywa ma w głównej mierze przynieść wysoki wzrost uposażeń wysokich funkcjonariuszy rządowych i parlamentarnych.

Prezydium KK rozumie potrzebę uregulowania kwestii uposażenia małżonki obecnie sprawującego urząd Prezydenta, jak i małżonek byłych Prezydentów oraz wprowadzenia mechanizmów stymulujących wynagrodzenia funkcjonariuszy państwowych w oparciu o przesłanki sytuacji gospodarczej, poziomu wynagrodzeń w gospodarce narodowej, wysokości minimalnego wynagrodzenia, czy sytuacji społecznej. Jednak nie do zaakceptowania jest tak wysoki wzrost wynagrodzeń dla osób objętych działaniem ustawy. Tym bardziej, że siódmy rok z rzędu zamrożony jest wzrost wynagrodzeń pracowników zatrudnionych w państwowej sferze budżetowej. Jakby tego było mało, projekt został skierowany przez Marszałka Sejmu do pierwszego czytania z pominięciem konsultacji społecznych. 
"Solidarność" domaga się odmrożenia wynagrodzeń pracowników państwowej sfery budżetowej oraz objęcie wszystkich pracowników państwowej sfery budżetowej wzrostem wynagrodzeń w nie mniejszym wymiarze niż to określiły trzy reprezentatywne centrale związków zawodowych w stanowisku z dnia 18.05.2016 roku. Jednocześnie Związek oczekuje wstrzymania prac legislacyjnych i skierowania projektu do konsultacji społecznych.

Źródło: www.solidarnosc.org.pl

 

Z żalem informujemy, że zmarł Andrzej Kucharski, opozycjonista, internowany, współorganizator i działacz struktur NSZZ "Solidarność". 
Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 19 lipca 2016 r. o godz. 12.00 na Cmentarzu Głównym w Przemyślu.



Rodzinie i bliskim śp. Andrzeja Kucharskiego
wyrazy głębokiego współczucia

składa
Szymon Wawrzyszko 
Przewodniczący Zarządu Regionu
Ziemia Przemyska NSZZ "Solidarność"

 

Rząd chce podwyższać najniższe świadczenia emerytalne i rentowe, ale na razie liczy skutki finansowe różnych wariantów - informuje Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Resort finansów zapewnia, że w przyszłorocznym budżecie będą pieniądze na wydatki społeczne, a deficyt nie przekroczy 3 proc. PKB. Takie informacje przekazano związkom i pracodawcom na posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego 27 czerwca br., którą prowadził Piotr Duda przewodniczący RDS i KK NSZZ „Solidarność”. 
W części poświęconej waloryzacji rent i emerytur Piotr Duda przypomniał, że dyskusja na ten temat odbyła się 22 czerwca br. na wspólnym posiedzeniu zespołów RDS ds. budżetu wynagrodzeń i świadczeń socjalnych oraz ubezpieczeń społecznych. Zgodnie ze stanowiskiem rządu, przyszłoroczna waloryzacja planowana jest na 20 %. realnego wzrostu płac, co stanowi ustawowe minimum i oznacza wzrost świadczeń o 0,88 %. Stanowiska związków zawodowych oraz pracodawców są w tej sprawie rozbieżne. Pracodawcy przychylają się do stanowiska rządowego. Natomiast związki zawodowe uważają, że wzrost rent i emerytur powinien wynosić nie mniej niż 50 % realnego wzrostu wynagrodzeń.

Więcej: tutaj

Źródło: www.solidarnosc.org.pl

 

Poznański Czerwiec ‘56 – pierwsze powstanie przeciwko komunistycznej dyktaturze.
„Nie bez powodu okres lat 1948-1956 w najnowszych dziejach Polski określa się niekiedy mianem podboju społeczeństwa przez ówczesne władze komunistyczne, czyli czasem powszechnego terroru. Strajk kilku tysięcy robotników „Cegielskiego”, tej ogromnej fabryki o dziewiętnastowiecznym rodowodzie, dojrzewał od dłuższego czasu. Protesty robotnicze nasilały się co najmniej od marca 1956 r. Pracownicy przez długie miesiące upominali się u przedstawicieli władz o swe należne prawa. Coraz bardziej zdesperowani ludzie przeciwstawiali się oczywistemu wyzyskowi, zawyżanym normom pracy, sukcesywnie podwyższanym podatkom, samowolnemu zwalnianiu z pracy robotników niewygodnych dla dyrekcji zakładów. Prominenci PZPR stosowali metodę zwodzenia robotników kolejnymi obietnicami oraz nawoływania do „budowy socjalistycznego ładu pracy”. Faktyczne potrzeby i roszczenia robotników ignorowano, co stopniowo potęgowało frustrację, rodziło poczucie bezradności i upokorzenia …”

Więcej…

 

MEN zapowiedziało wprowadzenie od jesieni 2017 roku zmian w systemie nauczania: 8-letnia szkoła powszechna, a później do wyboru 4-letnie liceum ogólnokształcące, 5-letnie technikum lub dwustopniowa szkoła branżowa.
Celem reformy jest "wprowadzenie cykliczności etapów szkolnych", m.in. przez wzmocnienie edukacji wczesnoszkolnej i powrót do czteroletniego liceum ogólnokształcącego. W klasach I-IV szkoły powszechnej będzie "poziom podstawowy", zaś w kasach V-VIII - "poziom gimnazjalny". W klasie IV pojawi się wprowadzenie do przedmiotów, mające złagodzić dotychczasowe bezpośrednie przechodzenie z edukacji wczesnoszkolnej do nauczania przedmiotowego. Przejście to ma złagodzić także to, że IV klasy mają mieć tego samego wychowawcę, którego miały przez trzy pierwsze lata szkoły. Następnie uczniowie będą mieli do wyboru czteroletnie liceum ogólnokształcące, pięcioletnie technikum lub dwustopniową szkołę branżową (która zastąpić ma dzisiejsze szkoły zawodowe). 
Nowy system edukacji ma doprowadzić do tego, by mimo niżu demograficznego nie trzeba było zwalniać nauczycieli. Od 2017 roku wszystkie sześciolatki mają zostać objęte subwencją oświatową.

Więcej: tutaj

Źródło: www.solidarnosc.org.pl

 

<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 65 z 122

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................