Karty Rabatowe

Związkowe Gadżety



Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 767997
Start No images

Przedstawiciele PGNiG S.A. w osobie wiceprezesa Janusza Kowalskiego oraz zarządu PSG Sp. z o.o. Janusza Wróbla, Adama Węgrzyna i Tomasza Blacharskiego przy udziale pani Poseł na Sejm RP Anny Schmidt-Rodziewicz spotkali się z pracownikami dawnego Zakładu Gazowniczego w Jarosławiu. Spotkanie odbyło się 24 października br. w sali audiowizualnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu. Dwie podstawowe informacje z tego spotkania to: 
- utworzenie w Jarosławiu Gazowni, czyli samodzielnej jednostki obsługującej klienta, co spowoduje częściowy powrót zamkniętego w 2012 roku zakładu gazowniczego, a co za tym idzie i miejsc pracy,
- propozycja wybudowania w Jarosławiu od podstaw nowego zakładu produkcyjnego zatrudniającego co najmniej 70 pracowników, wartość tej inwestycji to 25 mln. złotych.
Należy zaznaczyć, iż sposób oraz podejście z jakim w chwili obecnej nowy Zarząd PSG Sp. z o.o. próbuje naprawić decyzje poprzedników zyskuje nasze uznanie. Relacje oraz sposób prowadzonej dyskusji z pełnym poszanowaniem pracowników i ich problemów oraz zagadnień społecznych to zupełnie nowe podejście do dialogu. 
Z dużym zaskoczeniem, ale przede wszystkim przyjemnością odebraliśmy przedstawione propozycje złożone pracownikom, które przyniosą korzyści również dla miasta Jarosławia i okolic. Jesteśmy przekonani, że podane terminy realizacji zostaną spełnione, o co niewątpliwie będzie dbać uczestnicząca w spotkaniu pani Poseł na Sejm RP. Tu trzeba przyznać, że zaangażowanie w sprawę pani Anny Schmidt-Rodziewicz ukazuje z jaką determinacją i uporem podchodzi do spraw i problemów.

 

W związku z uroczystościami w Lubaczowie, informujemy, że msza św. w 32. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki zostanie odprawiona w kościele pw. Świętej Trójcy w Przemyślu 23 października 2016 r. (niedziela) o godz. 15.00. Podczas nabożeństwa  zostanie poświęcony dla naszego Regionu obraz z wizerunkiem bł. księdza Jerzego Popiełuszki Patrona NSZZ "Solidarność".

 

Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Oświaty,
Członkowie NSZZ „Solidarność”

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto, które przypomina o wielkiej wartości, jaką stanowi edukacja oraz o szczególnym posłannictwie i roli społecznej Tych, którzy tę wartość urzeczywistniają codzienną pracą.

Z tej okazji składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia, sukcesów zawodowych i osobistych. Życzymy, aby wkładany wysiłek w rozwijanie umiejętności młodego pokolenia spotkał się z uznaniem przełożonych i wychowanków.

 

W dniu wczorajszym 11 października 2016 roku w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie odbyła się uroczystość wręczenia Krzyży Wolności i Solidarności działaczom opozycji anty-komunistycznej z terenu Polski południowo-wschodniej, w szczególności członkom i współpracownikom podziemnych struktur NSZZ "Solidarność" oraz NSZZ RI "Solidarność". Wśród odznaczonych w tym dniu znaleźli się m.in. Adam Kantor, Wojciech Buczak, Stanisław Kusiński, Zbigniew Sieczkoś i Adam Śnieżek. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy odznaczenia wręczył Jarosław Szarek Prezes Instytutu Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.
Gratulując odznaczonym, dziękujemy im za postawę, wytrwałość i odwagę, którą się wykazali w walce o wolną Polskę, a w sercu których "Solidarność" po dziś dzień jest fundamentem do wszelkich działań.
Oddają to słowa, którymi zakończył podziękowanie w imieniu odznaczonych Zbigniew Sieczkoś „Niech żyje Solidarność niech żyje wolna Polska”. To dzięki takim osobom "Solidarność" trwa i będzie trwać, a ich postawa to wzorzec do osiągania nowych celów w realizowaniu drogi związkowej.

Więcej: IPN Rzeszów

 

 

- W pierwszym w komunistycznej Polsce piśmie wydawanym niezależnie od władzy mówiono o godności, szacunku dla pracownika; te słowa niestety w sporej części są aktualne do dzisiaj - mówił Prezydent Andrzej Duda podczas poniedziałkowej gali z okazji 35-lecia "Tygodnika Solidarność". 
"Tygodnik Solidarność" był pierwszym niezależnym od komunistycznej władzy pismem, które zostało wprowadzone do ogólnopolskiego kolportażu. Pierwszy numer, w nakładzie pół miliona egzemplarzy, został wydany 3 kwietnia 1981 roku. Ukazało się jego 37 numerów. Pismo zostało reaktywowane w czerwcu 1989 roku pod kierownictwem Tadeusza Mazowieckiego. Po powołaniu jego na premiera rządu, redaktorem naczelnym został Jarosław Kaczyński. Tygodnik był najważniejszą gazetą NSZZ "Solidarność". Na jego łamach publikowali znani publicyści, intelektualiści i pisarze. 
Przewodniczący "Solidarności" podczas Gali powiedział, że "Tygodnik Solidarność"  to, z jednej strony tradycja, z drugiej świetlana przyszłość, i że jak żadna inna gazeta, zasługuje na huczne 35. urodziny.
- Są tygodniki i jest "Tygodnik Solidarność" – podkreślił Piotr Duda.

Więcej: tutaj

Źródło: www.tysol.pl, www.polskieradio.pl

 

<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 62 z 122

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................