Intesywność i skuteczność - Dział Rozwoju Związku
Intensywność i skuteczność – tak można opisać minione 12 miesięcy pracy w wykonaniu Działu Rozwoju Związku Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Niezliczone kampanie organizowania prowadzone w całym kraju, pozyskanie ponad 1300 nowych członków Związku, utworzenie 24 nowych organizacji związkowych, rozwinięcie kilkudziesięciu już istniejących. Podpisanie 10 Porozumień o współpracy na rzecz rozwoju z Regionami oraz Porozumienia międzynarodowego z UNI Global Union. Flagowa kampania organizowania giganta handlu elektronicznego Amazon. Udział w powstaniu Komitetu ds. Organizowania EKZZ oraz Zespołu ds. Rozwoju Komisji Krajowej.
więcej na: www.solidarnosc.org.pl
O sukcesie "Solidarności" w Amazonie tutaj
Po dwóch latach od powołania do życia organizacji związkowej we wrocławskim oddziale Amazon Fulfillment Poland i kilku miesiącach intensywnej kampanii organizowania pracowników zatrudnionych w magazynach amerykańskiego giganta, pomiędzy przedstawicielami pracodawcy i Komisją Zakładową podpisane zostało Porozumienie o współpracy. „Solidarność” jest pierwszym związkiem zawodowym na świecie, któremu udało się zawrzeć umowę z największym przedsiębiorstwem handlowym globu.
Źródło: www solidarnosc.org.pl
Zmiana naliczania kwoty wolnej od podatkuOd 1 stycznia 2017 r. znowelizowana została treść art. 27 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym. Progi podatkowe pozostały na niezmienionym poziomie, natomiast zmianie uległa kwota zmniejszająca podatek - jej wysokość nie jest już stałą wartością.
Źródło: www.solidarnosc.org.pl Międzynarodowa konferencja historyczno-polonistycznaW dniach 24-27 listopada 2016 r. odbyła się Międzynarodowa konferencja historyczno-polonistyczna Trylogia Henryka Sienkiewicza – między prawdą historyczną a fikcją literacką. Głównym jej organizatorem był Instytut Historii Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, współorganizatorami zaś Instytut Humanistyczny PWSW, Anna Schmidt-Rodziewicz Poseł na Sejm RP, Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania w Przemyślu, Archiwum Państwowe w Przemyślu oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. Pomysłodawcami konferencji były mgr Lucyna Gajda i dr Elżbieta Dybek, która również koordynowała całą konferencję i sama jej organizację.
|