Karty Rabatowe

Związkowe Gadżety



Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 768057
Start No images

Wiek emerytalny to nasze prawo i decyzja. Nie zgadzamy sie na ingerencję unijnych urzędników w decyzję polskich obywateli! 
Dlatego 16 września br. odbędzie przed warszawska siedzibą Komisji Europejskiej pikieta protestacyjna przeciwko działaniom unijnych urzędników w sprawie polskiego wieku emerytalnego.

 

Na łamach Tygodnika Niedziela ukazała się rozmowa z członkami rodziny bł. ks. Jerzego Popiełuszki, z następnym pokoleniem Popiełuszków, którzy podjęli trud kontynuacji dzieła wuja ks. Jerzego. "Mając na uwadze, iż celem życia Księdza Jerzego Popiełuszko było niesienie pomocy osobom skrzywdzonym i słabym, dawanie nadziei oraz nauczanie, by "zło dobrem zwyciężać" rodzina powołała Fundację im. Ks. Jerzego Popiełuszki "Dobro". "Dziedziczenie dobra" to niełatwe wyzwanie. To nie tylko zachowanie pamięci o wielkim krewnym, to przede wszystkim czynienie dobra, tak jak On to robił. 
Słowa św. Pawła „zło dobrem zwyciężaj” uczynił mottem swego życia, swej pasterskiej posługi. Głosił prawdę i za nią oddał życie. Jak mawiał: "Prawda jest niezmienna. Prawdy nie da się zniszczyć taką czy inną decyzją, taką czy inną ustawą". Życie i śmierć bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Patrona Solidarności jest również dla nas wezwaniem do szerzenia prawdy, czynienia dobra, życia wartościami i  budowania sprawiedliwego ładu społecznego - do dziedziczenia dobra.

W dniu 14 września 2017 roku Błogosławiony Ksiądz Jerzy Popiełuszko obchodziłby 70-te urodziny.
Z tej okazji Fundacja „Dobro” organizuje w rodzinnych stronach uroczystości.

We współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Urzędem ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Instytutem Pamięci Narodowej i Burmistrzem Suchowoli
serdecznie wszystkich zapraszają na obchody urodzin bł. Jerzego Popiełuszko, które odbędą się 9-10 września 2017 roku w Suchowoli i Okopach
na Rodzinnej Ziemi.

Fundacja pragnie godnie przyjąć wszystkich gości. Zwraca się z prośbą o wsparcie i pomoc w zorganizowaniu pierwszego przedsięwzięcia Fundacji.

“Dzięki ks. Jerzemu, ku Jego pamięci,
niosąc w sercach Jego słowa i z Jego pomocą,
pragniemy działać i pomagać innym.
On zawsze był i jest dla wszystkich i każdego z osobna. 
Teraz kolej na nas - czujemy, że jesteśmy Mu to winni...”

 Wesprzyjmy Fundację: tutaj

 

 

Zamach na dziedzictwo Sierpnia
Obchody 37. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych w Gdańsku jasno pokazały, do kogo należy spuścizna historii. Szkoda tylko że do walki o nieswoje idee liberałowie wykorzystują naiwnych ludzi - pisze Maciej Chudkiewicz. 
„Od momentu, w którym Komitet Obrony Demokracji próbował zorganizować najważniejsze uroczystości 31 sierpnia – na pl. Solidarności, pod historyczną bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej – wiadomo było, że to element walki o polską tożsamość i historię. O to, kto ma być spadkobiercą idei Sierpnia: czy Solidarność, która obchody organizuje co roku, czy też ludzie związani z liberalną lewicą, dziś pod szyldem KOD-u, mający ze sobą kilku liderów związku z lat 80. Choć liderzy KOD-u do samego końca pohukiwali ze sceny o tym, że święto odzyskają, zwycięzcą bitwy o pamięć i historię pozostaje NSZZ Solidarność” - wskazuje Chudkiewicz.

Więcej…

 

"II wojna światowa była wydarzeniem o niesłychanych konsekwencjach dla Polski, Europy i świata, prawdziwym upadkiem ówczesnej cywilizacji" – powiedział abp Stanisław Gądecki podczas obchodów 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Poznaniu.

Cały tekst homilii: tutaj

 

Artykuł pochodzi z Tygodnika katolickiego Niedziela: autor Sławomir Błaut 
Źródło: http://niedziela.pl/artykul/132691/nd/

Pamięć o II wojnie światowej dryfuje w niewiadomym kierunku. To, co kiedyś było oczywiste, rozmył upływający czas. Ale nie tylko on. Celowe zakłamywanie historii, zacieranie granicy między złem a dobrem służyło
i nadal służy „wybielaniu” sprawców zbrodni. Beneficjentami tego procederu są Niemcy i Rosja.

Wieluń to miasto, na które spadły pierwsze niemieckie bomby w II wojnie światowej, a sprawcy popełnionych tam zbrodni uniknęli kary. Nad ranem 1 września 1939 r. do niewielkiego miasta, pogrążonego jeszcze we śnie, zjeżdżali wiejscy gospodarze na targ. O godz. 4.40 zaskoczeni usłyszeli wycie syren i warkot nadlatujących samolotów. To była pierwsza fala niemieckiego ataku Luftwaffe – 29 bombowców nurkujących, sztukasów. Wieluń stał się areną scen mrożących krew w żyłach.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 53 z 122

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................