Pikieta - 16 września "w samo południe" - wiek emerytalny
Wiek emerytalny to nasze prawo i decyzja. Nie zgadzamy sie na ingerencję unijnych urzędników w decyzję polskich obywateli!
Dlatego 16 września br. odbędzie przed warszawska siedzibą Komisji Europejskiej pikieta protestacyjna przeciwko działaniom unijnych urzędników w sprawie polskiego wieku emerytalnego.
"Dziedziczenie dobra" - wielkie wyzwanie dla każdego z nasNa łamach Tygodnika Niedziela ukazała się rozmowa z członkami rodziny bł. ks. Jerzego Popiełuszki, z następnym pokoleniem Popiełuszków, którzy podjęli trud kontynuacji dzieła wuja ks. Jerzego. "Mając na uwadze, iż celem życia Księdza Jerzego Popiełuszko było niesienie pomocy osobom skrzywdzonym i słabym, dawanie nadziei oraz nauczanie, by "zło dobrem zwyciężać" rodzina powołała Fundację im. Ks. Jerzego Popiełuszki "Dobro". "Dziedziczenie dobra" to niełatwe wyzwanie. To nie tylko zachowanie pamięci o wielkim krewnym, to przede wszystkim czynienie dobra, tak jak On to robił.
We współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Urzędem ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Instytutem Pamięci Narodowej i Burmistrzem Suchowoli Fundacja pragnie godnie przyjąć wszystkich gości. Zwraca się z prośbą o wsparcie i pomoc w zorganizowaniu pierwszego przedsięwzięcia Fundacji. “Dzięki ks. Jerzemu, ku Jego pamięci, Wesprzyjmy Fundację: tutaj
W najnowszym wydaniu Tygodnika Solidarność:Zamach na dziedzictwo Sierpnia
Abp Gądecki: II wojna światowa to był prawdziwy upadek cywilizacji"II wojna światowa była wydarzeniem o niesłychanych konsekwencjach dla Polski, Europy i świata, prawdziwym upadkiem ówczesnej cywilizacji" – powiedział abp Stanisław Gądecki podczas obchodów 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Poznaniu. Cały tekst homilii: tutaj Wojna i kłamstwa totalneArtykuł pochodzi z Tygodnika katolickiego Niedziela: autor Sławomir Błaut Pamięć o II wojnie światowej dryfuje w niewiadomym kierunku. To, co kiedyś było oczywiste, rozmył upływający czas. Ale nie tylko on. Celowe zakłamywanie historii, zacieranie granicy między złem a dobrem służyło Wieluń to miasto, na które spadły pierwsze niemieckie bomby w II wojnie światowej, a sprawcy popełnionych tam zbrodni uniknęli kary. Nad ranem 1 września 1939 r. do niewielkiego miasta, pogrążonego jeszcze we śnie, zjeżdżali wiejscy gospodarze na targ. O godz. 4.40 zaskoczeni usłyszeli wycie syren i warkot nadlatujących samolotów. To była pierwsza fala niemieckiego ataku Luftwaffe – 29 bombowców nurkujących, sztukasów. Wieluń stał się areną scen mrożących krew w żyłach.
|