Legitymacja

Karty Rabatowe

Tygodnik Solidarność


Program Grosik
Związkowe Gadżety


solidarnosc.sklep.pl

 

"Fundacja

dla Solidarności"


Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 638263
Start No images

(23-24.04) XXI Ogólnopolska Pielgrzymka NSZZ „Solidarność” do Matki Bożej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski odbyła się pod hasłem „Matko Miłości obdarz nas pokojem”.

Po przerwie spowodowanej pandemią członkowie Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” uczestniczyli w pielgrzymce do Matki Bożej Licheńskiej, w której wzięło kilka tysięcy związkowców wraz z rodzinami. Po przybyciu na miejsce pielgrzymi z naszego Regionu wzięli udział w drodze krzyżowej w Lesie Grąblińskim koło Lichenia, znany jako miejsce objawień Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski. W sobotni wieczór pielgrzymkę rozpoczęła droga krzyżowa, podczas której rozważania prowadził ks. Grzegorz Molewski, proboszcz parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Nieszewie. W niedzielę o godz. 11:15 do Bazyliki wprowadzono ponad 100 sztandarów NSZZ „Solidarność” - sztandar naszego Regionu wprowadził poczet w składzie: Jerzy Łaba, Leszek Rachwał, Jacek Kochman. Następnie wniesiono relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki Patrona NSZZ „Solidarność”. Uroczystą Mszę Świętą koncelebrował Nuncjusz Apostolski ks. abp Salvatore Pennacchio. Po zakończeniu nabożeństwa uczestnicy wraz z pocztami sztandarowymi udali się pod pomniki: św. Jana Pawła II i bł. ks. Jerzego Popiełuszki, gdzie odśpiewano hymn państwowy i złożono wiązanki kwiatów.

Więcej…

 

 

Region Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” zwraca się do wszystkich członków Związku oraz ludzi dobrej woli chcących wesprzeć mieszkańców Ukrainy w tym tragicznym dla nich czasie o przekazywanie środków finansowych na konto Regionu bądź też bezpośrednio na inne konta organizacji zajmujących się taką pomocą. 
Zwracamy się do organizacji NSZZ „Solidarność” o podejmowanie decyzji o przekazywaniu środków finansowych za pośrednictwem naszego Regionu.

Podajemy dane konta bankowego:

Region Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność”
ul. Barska 15, 37-700 Przemyśl 
z dopiskiem: Pomoc Ukrainie

ING Bank Śląski O/Przemyśl
25 1050 1546 1000 0022 2265 1818

Pamiętajmy o udzielonej pomocy w trudnych chwilach dla naszej Ojczyzny, nie bądźmy obojętni wobec wojny i ludzkiej tragedii.

 

w sprawie rosyjskiej agresji na Ukrainę

W obliczu rosyjskiej agresji na suwerenną Ukrainę, w imieniu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" przesyłamy Narodowi ukraińskiemu wyrazy wsparcia w walce o wolność. 

W tym czasie dramatycznej próby, przed jaką stanęła Ukraina, polska "Solidarność" jest razem z Wami. Wykorzystamy wszelkie możliwości, abyście w tej walce nie pozostali osamotnieni. Tak jak nie pozostawiliśmy Was podczas "Euromajdanu", organizując pomoc humanitarną dla ofiar i rannych, tak również dzisiaj możecie na nas liczyć. 

Polakom, a szczególnie ludziom "Solidarności" nie trzeba tłumaczyć czym jest wolność. Przeżyliśmy nie tylko rosyjsko-niemiecko-austriackie zabory, ale również niemiecko-rosyjską okupację i sowiecki komunizm. Doskonale wiemy jak nieobliczalna jest Rosja, rozumiał to również śp. Lech Kaczyński, który po agresji na Gruzję przewidział jakie dążenia może mieć Władimir Putin wobec sąsiednich krajów. Dzisiaj z całą bezwzględnością ten scenariusz jest realizowany. 

Wzywamy społeczność międzynarodową do ostrej i zdecydowanej reakcji, w tym ekonomicznej, politycznej, informacyjnej i fizycznej izolacji Rosji. Tylko w ten sposób można zmusić Rosję do zaprzestania - powodowanych imperialnymi urojeniami - agresywnych, bandyckich działań.

Za Prezydium KK NSZZ "Solidarność" 
Piotr Duda

Gdańsk, 24 lutego 2022 r.

 

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" otrzymała projekt zmian do kodeksu pracy w trybie art. 19 ustawy o związkach zawodowych, który ma implementować do polskiego porządku prawnego dwie dyrektywy UE w sprawie przejrzystych i przewidywalnych warunków pracy w Unii Europejskiej oraz w sprawie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym rodziców i opiekunów. W projekcie znalazło się wiele ciekawych rozwiązań mających na celu ułatwienia pracownikom godzenia obowiązków rodzinnych z pracą oraz rozszerzenie zakresu informacji przekazywanych pracownikom o warunkach zatrudnienia, a także zapewnienia większej ochrony pracownikom zatrudnionym w ramach terminowych umów o pracę.

Szczegóły: tutaj

Źródło: www.solidarnosc.org.pl

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 107

Multimedia

Zasłużony dla Regionu

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................