Legitymacja

Karty Rabatowe

Tygodnik Solidarność


Program Grosik
Związkowe Gadżety


solidarnosc.sklep.pl

 

"Fundacja

dla Solidarności"


Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 638285
Start No images

W 1980 roku społeczeństwo polskie podjęło walkę o podmiotowość i godność człowieka, a stan wojenny wprowadzony 13 grudnia 1981 r. miał to zniszczyć. Miał również zniszczyć Solidarność i organizacje opozycyjne.
Po wprowadzeniu stanu wojennego w Regionie Przemyskim 89-ciu działaczy Solidarności i środowisk opozycyjnych internowano w Uhercach i Łupkowie. 23 działaczy aresztowano i skazano na więzienie lub na karę grzywny oraz wielu działaczy Solidarności wyrzucono z pracy. W domach wielu działaczy SB przeprowadziła rewizje. W nocy z 2 na 3 kwietnia 1982 r. SB i ZOMO dokonało zbrodni na osobie Mieczysława Rokitowskiego z Przemyśla, który przebywał w zakładzie karnym w Załężu, fałszywie oskarżony o kolportaż ulotek i działalność opozycyjną.

Więcej…

 

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" po dzisiejszym, nadzwyczajnym posiedzeniu podjęła decyzję o zawieszeniu jutrzejszego Marszu Godności.

Więcej informacji wkrótce na stronie Komisji Krajowej.

Źródło: www.solidarnosc.org.pl

 

W dniach 17-18 października 2022 roku - po raz drugi w tym roku - tym razem w Horyńcu Zdroju spotkali się młodzi członkowie organizacji związkowych działających w naszym Regionie. Spotkanie prowadził kol. Krzysztof Adamek przewodniczący Regionalnej Sekcji Młodych NSZZ „Solidarność” Regionu Śląsko-Dąbrowskiego, przy udziale Szymona Wawrzyszko przewodniczącego Zarządu Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” i Donalda Krzysika zastępcy przewodniczącego Zarządu Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność”. Prowadzący spotkanie tylko utwierdzili obecnych o potrzebie przystąpienia do utworzonej Regionalnej Sekcji Młodych NSZZ „Solidarność” Regionu Ziemi Przemyskiej, do której akces złożyło 21 osób. W wyniku przeprowadzonych wyborów do władz Sekcji wybrano sześcioosobową Radę Sekcji (władza wykonawcza) oraz trzyosobową Komisję Rewizyjną (władza kontrolna). Przewodniczącym Regionalnej Sekcji Młodych został kol. Bartłomiej Karaś, członek Organizacji Podzakładowej NSZZ "Solidarność" OGP Gaz-System S.A. Oddział w Tarnowie. Działalność Sekcji Młodych ma na celu wprowadzić świeżość, innowacyjność, zwiększyć zaangażowanie młodych ludzi, aktywnych i otwartych na nowe wyzwania, będących niewątpliwie przyszłością NSZZ "Solidarność". Gratulujemy koleżankom i kolegom wybranym na funkcje związkowe i życzymy owocnej działalności. 

 

Po dwóch turach rozmów z rządem "Solidarność" zdecydowała o zorganizowaniu 17 listopada protestu w Warszawie. W ocenie Związku propozycje rządu nie gwarantują skutecznej realizacji jego postulatów. – Nie szykujemy protestu przeciwko rządowi, ale na rzecz realizacji naszych postulatów – powiedział podczas dyskusji szef Solidarności Piotr Duda.

Informacja o planowanym proteście tutaj

 

Przemyśl 
19 października godz. 18:00 - rocznicowa Msza Święta w kościele pw. Świętej Trójcy

Jarosław
29 października godz. 18 - Msza Święta w Opactwie Benedyktyńskim

Warszawa

19 października godz. 18:00 w żoliborskim kościele św. Stanisława Kostki odprawiona zostanie Msza Święta, której przewodniczył będzie ks. biskup Michał Janocha. W uroczystości wezmą udział przedstawiciele rodziny Popiełuszków, przedstawiciele rządu, zakładów pracy NSZZ „Solidarność", służb mundurowych, instytucji publicznych, a także środowisko przyjaciół i współpracowników ks. Jerzego.
Dla wiernych dostępna będzie kaplica, w której złożone są relikwie sutanny, koszuli oraz przedmiotów, które kapelan „Solidarności" miał przy sobie w momencie śmierci.
Transmisja mszy świętej będzie dostępna na: www.popieluszko.net.pl.

30 października sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki zaprasza na wspólne śpiewanie pieśni, które wykonywane były podczas Mszy za Ojczyznę za życia ks. Jerzego Popiełuszki. O mszach będą opowiadali świadkowie tamtych lat.

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 107

Multimedia

Zasłużony dla Regionu

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................