Legitymacja

Karty Rabatowe

Tygodnik Solidarność


Program Grosik
Związkowe Gadżety


solidarnosc.sklep.pl

 

"Fundacja

dla Solidarności"


Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 594224
Start No images

 

Region Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” zwraca się do wszystkich członków Związku oraz ludzi dobrej woli chcących wesprzeć mieszkańców Ukrainy w tym tragicznym dla nich czasie o przekazywanie środków finansowych na konto Regionu bądź też bezpośrednio na inne konta organizacji zajmujących się taką pomocą. 
Zwracamy się do organizacji NSZZ „Solidarność” o podejmowanie decyzji o przekazywaniu środków finansowych za pośrednictwem naszego Regionu.

Podajemy dane konta bankowego:

Region Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność”
ul. Barska 15, 37-700 Przemyśl 
z dopiskiem: Pomoc Ukrainie

ING Bank Śląski O/Przemyśl
25 1050 1546 1000 0022 2265 1818

Pamiętajmy o udzielonej pomocy w trudnych chwilach dla naszej Ojczyzny, nie bądźmy obojętni wobec wojny i ludzkiej tragedii.

 

w sprawie rosyjskiej agresji na Ukrainę

W obliczu rosyjskiej agresji na suwerenną Ukrainę, w imieniu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" przesyłamy Narodowi ukraińskiemu wyrazy wsparcia w walce o wolność. 

W tym czasie dramatycznej próby, przed jaką stanęła Ukraina, polska "Solidarność" jest razem z Wami. Wykorzystamy wszelkie możliwości, abyście w tej walce nie pozostali osamotnieni. Tak jak nie pozostawiliśmy Was podczas "Euromajdanu", organizując pomoc humanitarną dla ofiar i rannych, tak również dzisiaj możecie na nas liczyć. 

Polakom, a szczególnie ludziom "Solidarności" nie trzeba tłumaczyć czym jest wolność. Przeżyliśmy nie tylko rosyjsko-niemiecko-austriackie zabory, ale również niemiecko-rosyjską okupację i sowiecki komunizm. Doskonale wiemy jak nieobliczalna jest Rosja, rozumiał to również śp. Lech Kaczyński, który po agresji na Gruzję przewidział jakie dążenia może mieć Władimir Putin wobec sąsiednich krajów. Dzisiaj z całą bezwzględnością ten scenariusz jest realizowany. 

Wzywamy społeczność międzynarodową do ostrej i zdecydowanej reakcji, w tym ekonomicznej, politycznej, informacyjnej i fizycznej izolacji Rosji. Tylko w ten sposób można zmusić Rosję do zaprzestania - powodowanych imperialnymi urojeniami - agresywnych, bandyckich działań.

Za Prezydium KK NSZZ "Solidarność" 
Piotr Duda

Gdańsk, 24 lutego 2022 r.

 

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" otrzymała projekt zmian do kodeksu pracy w trybie art. 19 ustawy o związkach zawodowych, który ma implementować do polskiego porządku prawnego dwie dyrektywy UE w sprawie przejrzystych i przewidywalnych warunków pracy w Unii Europejskiej oraz w sprawie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym rodziców i opiekunów. W projekcie znalazło się wiele ciekawych rozwiązań mających na celu ułatwienia pracownikom godzenia obowiązków rodzinnych z pracą oraz rozszerzenie zakresu informacji przekazywanych pracownikom o warunkach zatrudnienia, a także zapewnienia większej ochrony pracownikom zatrudnionym w ramach terminowych umów o pracę.

Szczegóły: tutaj

Źródło: www.solidarnosc.org.pl

 

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 104

Multimedia

Zasłużony dla Regionu

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................