Karty Rabatowe

Związkowe Gadżety



Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 767946
Start No images

Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkim Szpitalu im. Św Ojca Pio w Przemyślu informuje, że od 29.05.2018 r. weszła w spór zbiorowy z pracodawcą wraz z innymi związkami, tj. ZZPTOSZiRM oraz MZZPSZ. Jesteśmy na etapie mediacji (oczekujemy na mediatora z listy ministerstwa).

Od 17.09.2018 r. prowadzimy protest głodowy dotyczący podwyżek wynagrodzeń dla pracowników Wojewódzkiego Szpitala oraz rozwiązań systemowych w służbie zdrowia. 
W przypadku niespełnienia żądań Komitet Protestacyjny wdroży następną formę protestu, tj. manifestacja pod biurem poselskim PiS. Przewidywany termin pikiety to pierwszy tydzień października br. Konkretną datę podamy do wiadomości po ustaleniu z Przewodniczącym Zarządu Regionu.

W związku z tym prosimy o wsparcie naszych działań i liczny udział wszystkich organizacji z Regionu w planowanej pikiecie.

Komitet Protestacyjny Związków
NSZZ”Solidarność”
ZZPTOSZiRM
MZZPSZ

 


W czwartek 13 września 2018 roku została odprawiona przez Duszpasterza Ludzi Pracy ks. prałata Tadeusza Baja w asyście pocztu sztandarowego Regionu Ziemia Przemyska i Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Przemyślu comiesięczna msza święta w intencji Ojczyzny. 
Jak co roku, we wrześniu w kościele pw. Świętego Brata Alberta  środowisko Oświaty przemyskiej „Solidarności” modliło się w intencji nauczycieli i pracowników oświaty oraz uczniów na nowy rok szkolny, a także za Ojczyznę w jubileuszowym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Msza święta zakończyła się wspólną modlitwą do św. Brata Alberta – niestrudzonego naśladowcy św. Franciszka.

 


 

 

8 września 1968 Ryszard Siwiec – żołnierz AK, filozof, księgowy z Przemyśla – protestując przeciwko inwazji na Czechosłowację dokonał samospalenia w czasie ogólnokrajowych dożynek na Stadionie Dziesięciolecia w Warszawie w obecności szefów partii, dyplomatów i 100 tysięcy widzów.
„Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!”

Zachęcamy do obejrzenia filmu o Ryszardzie Siwcu, "Usłyszcie mój krzyk", autorstwa Macieja Drygasa, dokumentalisty, dzięki któremu świat dowiedział się o bohaterze z Przemyśla oraz apelu z antykomunistycznym przesłaniem, nagrany na dwa dni przed samospaleniem

Źródło: www.fronda.pl fot. www.videofact.com

Polecamy: strona IPN Ryszard Siwiec 1909 - 1968  oraz www.solidarni2010.pl

 

APEL
XXI Walnego Zebrania Delegatów
Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność”

o podjęcie działań zmierzających do powstrzymania degradacji miasta Przemyśla i odbudowy jego potencjału społeczno-gospodarczego

Delegaci XXI Walnego Zebrania Delegatów Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” apelują do władz rządowych, wojewódzkich i samorządowych oraz parlamentarzystów o podjęcie działań zmierzających do powstrzymania degradacji miasta Przemyśla i odbudowy jego potencjału społeczno – gospodarczego.
Trwająca od blisko trzech dekad degradacja mniejszych ośrodków miejskich naszego kraju jest zjawiskiem coraz dotkliwiej społecznie odczuwalnym. W naszym regionie Przemyśl, w świetle kompleksowego raportu Polskiej Akademii Nauk z listopada 2016 roku[1], znajdują się w czołówce listy 122 miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze.

Przemyśl jest jednym z najstarszych i niewątpliwie najpiękniejszych miast Polski, położonym we wschodniej części województwa podkarpackiego, na pograniczu prastarych europejskich szlaków handlowych. Miasto posiada unikalne usytuowanie, zarówno w sensie geopolitycznym, jak i krajobrazowym:
- pogranicze różnych narodowości, kultur i religii, w odległości 12 km od granicy z Ukrainą, będącej zewnętrzną granicą Unii Europejskiej, na styku Wschodu i Zachodu, na ważnych europejskich szlakach komunikacyjnych,
- pogranicze wielkich krain geograficznych, na terenie Karpat Zachodnich, na styku Pogórza Przemyskiego i Dynowskiego z Kotliną Sandomierską, tzw. Brama Przemyska.
Jego tysiącletnie, burzliwe dzieje splatały się nierozerwalnie z losami całej Rzeczpospolitej. Przemyśl był miastem królewskim I Rzeczypospolitej i stolicą ziemi przemyskiej wchodzącej w skład województwa ruskiego. Na początku XX wieku Przemyśl był jednym z większych miast po północnej stronie Karpat i główną twierdzą Austro-Węgier w tym rejonie Europy. W okresie międzywojennym był w Polsce południowo-wschodniej trzecim co do wielkości miastem, po Lwowie i Krakowie, był ważnym ośrodkiem administracyjno-wojskowym. W latach 1920  - 1945 znajdował się na terenie województwa lwowskiego, a w latach 1945-1974 wchodził w skład województwa rzeszowskiego. W wyniku reformy administracyjnej w czerwcu 1975 roku stał się siedzibą województwa, niestety status ten stracił 1 stycznia 1999 r.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 46 z 122

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................