Karty Rabatowe

Związkowe Gadżety



Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 767902
Start No images

W sobotę i niedzielę, 15-16 czerwca 2019 r. w Bazylice Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli odbywały się dwudniowe uroczystości wprowadzenia relikwii Błogosławio-nego Księdza Jerzego Popiełuszki, organizowane przez Region Ziemia Sandomierska NSZZ „Solidarność” i MOZ Huty Stalowa Wola NSZZ „Solidarność. W pierwszym dniu odbył się maryjny koncert Zespołu Śląsk pod tytułem „Bogurodzica” najpiękniejszych i najbardziej znanych polskich pieśni maryjnych. Uroczystość wprowadzenia relikwii Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki miała miejsce w niedzielę na rozpoczęcie Eucharystii. W procesji najbliższa rodzina księdza Jerzego - siostra Teresa i  brat Józef z żoną Alfredą - wniosła i przekazała relikwie krwi i serca Patrona "Solidarności". Przed ołtarzem w Bazylice stanęło kilkanaście pocztów sztandarowych, w tym sztandar Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” w składzie: Andrzej Obszarny, Bolesław Mikulin i Donald Krzysik. Obecny był także Przewodniczący Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” Szymon Wawrzyszko.

Więcej…

 

14 czerwca br. około tysiąca pracowników Poczty Polskiej z całego kraju uczestniczyło w pikiecie przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. Brali w niej udział także pracownicy Poczty z Przemyśla wspierani przez związkowców z MZK Sp. z.o.o w Przemyślu, Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Przemyślu, Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność”. Pikietujących wsparli również związkowcy z Sekcji Muzealników oraz pracowników wymiaru sprawiedliwości koczujący od 7 maja  w miasteczku przed Ministerstwem Sprawiedliwości domagając się podwyżki płac. Pracownicy Poczty od miesięcy żądają 500 złotych podwyżki, skarżą się na przemęczenie, brak etatów, skomplikowaną strukturę i niskie płace. Od rządu przewodniczący Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Poczty Polskiej Bogumił Nowicki domagał się konstruktywnych rozmów na temat poprawy złej kondycji finansowej Poczty i poprawy sytuacji pracowników. Przedstawiciele protestujących wręczyli petycję w Kancelarii Premiera, w której domagali się renegocjacji układu zbiorowego, podwyżki wynagrodzenia podstawowego, rzeczowej debaty o przyszłości Poczty Polskiej, sprawowania nadzoru nad organami zarządzającymi spółką i przywrócenia statusu urzędnika państwowego pracownikom poczty. Po wręczeniu petycji demonstranci pokojowo rozeszli się, twierdząc jednak, że w razie nie spełnienia ich postulatów wrócą walczyć o swoje prawa.

 

W dniach 7-9 czerwiec Region Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” organizował wycieczkę integracyjną do miejscowości Pewel Mała k/Żywca w malowniczej dolinie rzeki Koszarawy – Ośrodek Wczasowy Czahówka. W dniu przyjazdu uczestnicy zwiedzili Muzeum Browaru Żywiec, które zostało uruchomione 9 września 2006 r. w wykutych w skale piwnicach leżakowych żywieckiego browaru z okazji 150 - lecia jego istnienia. W drugim dniu pobytu chętni mieli możliwość zwiedzenia Żywca w tym Pałac Habsburgów wzniesiony w 1885-95 z inicjatywy arcyksięcia Albrechta Fryderyka Rudolfa Habsburga. Żywieccy Habsburgowie zapisali się bardzo pozytywnie w dziejach Polski – także walcząc pod biało-czerwoną flagą. W sobotnie popołudnie uczestnicy zwiedzili Elektrownię szczytowo–pompową Porąbki – Żar wraz ze zbiornikiem  wodnym. W niedzielę uczestniczyli we mszy świętej w kaplicy w Kiełbasowie, której założycielem był leśniczy Mazer, spokrewniony przez swoją żonę z rodziną Habsburgów. W godzinach południowych zorganizowano wyjazd, aby przejść drogą krzyżową Golgota Beskidu wiodącą ze wsi Radziechowy na szczyt wzgórza Matyska w Beskidzie Śląskim. Na szczycie góry znajduje się Krzyż Milenijny. Inicjatorem budowy Krzyża Milenijnego i Golgoty Beskidu był ks. prałat Stanisław Gawlik.

Fotki zrobione przez uczestników wycieczki

Więcej…

 

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi śp. Romana Pawełko
Przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" Miejski Ośrodek Zapobiegania Uzależnieniom w Przemyślu.

Składamy szczere wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim.

Msza św. żałobna odprawiona zostanie 18 czerwca  (wtorek) 2019 r. o godz. 14.00 w Kościele Parafialnym pw. Św. Piotra i Pawła w Medyce, 
po której nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.

Polecamy modlitwom śp. Romana, aby w domu Ojca cieszył się wieczną radością i nagrodą Jezusa Miłosiernego.


 

W siedzibie Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” 29 maja 2019 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli organizacji związkowych NSZZ „Solidarność" oraz NSZZ Pracowników PGK i ZUK w Przemyślu działających w spółkach miejskich i jednostkach organizacyjnych Miasta Przemyśla. Przedstawiciele związku reprezentowali następujące zakłady: PGK-ZUK, PWiK, PGM, MZK, MPEC, MOPS oraz DPS Lipowica.
Zebrani omawiali sytuację w ich miejscach pracy dotyczącą przestrzegania praw pracowniczych, jak i sytuacji ekonomicznej zakładów, która ze względu na obecnie prowadzoną politykę finansową władz Miasta Przemyśla zaczyna się pogarszać. Może to wpłynąć na stabilne funkcjonowanie oraz na poziom zatrudnienia w tych zakładach i odejścia z pracy wykwalifikowanych pracowników. Podnieśli również kwestię ataków na działalność związków zawodowych i działaczy związkowych, dotąd nie mających miejsca w w/w spółkach na taką skalę i przy wykorzystywaniu różnorodnych form tych ataków. Uczestnicy spotkania kategorycznie sprzeciwili się takim praktykom i zdecydowali się podjąć stanowisko ws. wspólnego działania i wspierania się, mające na celu obronę zakładów pracy i miejsc pracy oraz przeciwdziałanie dyskredytowaniu i naruszaniu dobrego imienia związków zawodowych.

 

<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 41 z 122

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................