^ TOP BACK

Galeria

Informujemy kierowców zawodowych, że składka członkowska wynosi 30 zł.

Numer rachunku bankowego  KSTD      PKO BP 16 1020 1013 0000 0602 0352 4394 
 
MOZ Nr 3131 Kierowców zawodowych    PKO BP 76 1020 1185 0000 4402 0105 3487 Więcej informacji
 

Facebook
 
 

 
 

Spotkanie szefów sekretariatów branżowych

W dniu 8 stycznia 2015 roku szefowie sekretariatów branżowych oraz krajowych sekcji branżowych spotkali się na tradycyjnym opłatku w historycznej sali BHP.

Związkowcy wysłuchali informacji Piotra Dudy na temat działalności "Solidarności" w minionym roku. Szczególnie dużo uwagi przewodniczący poświęcił projektowi ustawy powołującej nową instytucję dialogu społecznego w miejsce komisji trójstronnej- radzie dialogu społecznego.

Projekt przygotowany przez ekspertów związkowych trzech największych central związkowych zakłada utworzenia funkcji rzecznika dialogu społecznego, nakłada na samorządy większą wagę do dialogu społecznego, oraz zakłada, że związki zawodowe nie będę tylko ciałem konsultacyjnym. - Chcemy, aby z nami uzgadniano sprawy dotyczące m.in. Kodeksu pracy, prawa pracy, ustawy o związkach zawodowych - podkreślał Duda - Konsultacje to za mało, nic z nich nie wynika, ponieważ w chwili obecnej nie mamy żadnych instrumentów nacisku na rząd.

Tadeusz Kucharski

Artykuł o dialogu społecznym:

Rząd włącza się do rozmów o nowej instytucji dialogu społecznego.

 

 

 

Znajdż na stronie

European Transport Workers' Federation

Komisja Krajowa

Sekretariat Transportowców

Solidarność Raben

Mobilis

Tygodnik Solidarność

Serwis Informacyjny Solidarności

Nasz Facebook

Treść zamieszczonych aktów prawnych jest tylko ich zapisem elektronicznym. Jedyne źródło prawa na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanowią akty prawne ogłaszane i wydawane w Dziennikach Ustaw i Monitorach Polskich a prawo miejscowe i zakładowe publikują właściwe organy tych instytucji.