„Nie chcemy pracować do śmierci”. Solidarność przypomina kampanię STOP 67 i apeluje o udział w referendum
Związek zawodowy Solidarność od początku sprzeciwiał się ustawie podnoszącej wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn do 67. roku życia, którą ostatecznie przegłosował rząd PO–PSL.
Związkowcy jednak nie odpuścili, dzięki czemu udało się w 2017 roku przywrócić poprzednie progi emerytalne. W tym roku 15 października Polacy w referendum sami zdecydują, czy chcą pracować dłużej.
Już w grudniu 2011 roku związkowcy z Solidarności rozpoczęli zbiórkę podpisów pod wnioskiem o referendum w tej sprawie, a w kolejnym roku złożyli w Sejmie niemal 1,4 mln podpisów. W marcu 2012 roku Solidarność zorganizowała przed parlamentem kilkudziesięciotysięczny protest, czekając na decyzję Sejmu w sprawie inicjatywy obywatelskiej o przeprowadzenie referendum.
– Polacy poparli pomysł referendum, bo doskonale wiedzą, że proponowane przez rząd rozwiązania doprowadzą do nieodwracalnych zmian, zarówno w ich życiu, jak i w życiu następnych pokoleń – mówił wówczas w Sejmie przewodniczący Piotr Duda.
– Polki i Polacy nie chcą, aby tak ważne zmiany zachodziły w tak szybkim tempie – bez wyczerpujących temat konsultacji. Chcą się w tej sprawie wypowiedzieć, dlatego apeluję: poprzyjcie uchwałę o referendum! – prosił przewodniczący Związku.
Komisja Krajowa NSZZ „S” apeluje o liczny udział w wyborach parlamentarnych i referendumObradujący 7 września br. członkowie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” jednogłośnie przyjęli stanowisko, w którym apelują o liczny udział w nadchodzących wyborach i połączonym z nimi referendum. „W sposób szczególny zachęcamy do udziału w referendum – najbardziej bezpośredniej formie demokracji” – apelują członkowie Komisji Krajowej NSZZ „S”.
Liczymy na pozytywne zakończenie blisko dziesięcioletniej walkiZ doniesień prasowych dowiedzieliśmy o podpisaniu aktu notarialnego przez Ministerstwo Obrony Narodowej i PKP Cargo Tabor Usługi w sprawie przekazania byłej Fabryki Wagonów w Gniewczynie Łańcuckiej w ręce polskiego wojska. To dobra wiadomość, która może zdecydować o powstaniu wielu miejsc pracy i przyczynić się do rozwoju gospodarczego naszego Regionu. "Matko, pomóż nam zło dobrem zwyciężać"Źródło pow. fot.: www.prezydent.pl
Spotkanie związkowców w "Dolinie Hołubli"11.09.2023 r. odbyło się wyjazdowe spotkanie przemyskiego Oddziału Zarządu Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” w pięknej dolinie potoku Hołubla - leśnictwo Wapowce. Inicjatorem takiej formy posiedzenia był kol. Witold Pilch Przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” przy Nadleśnictwie Krasiczyn. Czas spędzony w naturze to doskonała okazja do wspólnych rozmów, dyskusji, poszerzenia świadomości społecznej i popatrzenia na las także od innej strony - gospodarki leśnej. W "zielonej klasie" przywitał nas Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Krasiczyn pan Dariusz Warchoł. Zielona klasa to ogrodzony teren z drewnianymi wiatami z ławostołami, miejscem na ognisko i grillem. Znajdują się tu ciekawe tablice edukacyjne, atrakcyjne nie tylko dla najmłodszych. Miejsce to przeznaczone jest do prowadzenia zajęć edukacyjnych dla grup zorganizowanych, a także do indywidualnego spędzania czasu przez turystów i odwiedzających to miejsce.
|