Legitymacja

Karty Rabatowe

Tygodnik Solidarność


Program Grosik
Związkowe Gadżety

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 
Wyszukiwarka
Odsłon : 399597
Start No images

(12.09.11) Związkowcy MZK Sp. z o.o. w Jarosławiu: Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” i NSZZ Pracowników MZK przy udziale mediatora Marka Kuchcińskiego - Posła na Sejm RP, Andrzeja Wyczawskiego – Burmistrza Miasta Jarosławia i Andrzeja Buczka -  Przewodniczącego Zarządu Regionu podpisali porozumienie z Prezesem Zarządu Spółki MZK w Jarosławiu w sprawie podwyżek płac. Porozumienie kończy spór zbiorowy, który trwał od 6 maja br. Związkowcy wywalczyli dla pracowników:
- podwyżki płac w wysokości 100 zł. od 1 września br., oraz 150 zł. od 1 lutego 2012 r.,
- prowizję dla kierowców od wartości sprzedanych biletów w danym miesiącu – od 1 września br.,
- opracowanie Regulaminu i wdrożenie premii regulaminowej od 1 lutego 2012 r.

 

(3-6.09.11) KZ NSZZ „Solidarność” Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu zorganizowała jubileuszową dziesiątą wycieczkę dla swoich członków i ich rodzin, tym razem do Zakopanego.

Więcej…

 

14 sierpnia 2011 r. „Solidarność” Regionu Ziemi Przemyskiej pielgrzymowała do Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w 31. rocznicę powstania NSZZ „Solidarność”  i 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. O godz 18:00 na galerii uroczystej Mszy Św. przewodniczył ks. bp Marian Rojek, która odprawiona została w intencji Ojczyzny, członków „Solidarności” i ich rodzin, a także ofiar stanu wojennego. Ks. Biskup Marian w swojej homilii mówił, że świadectwo wiary nie pozwa-la nam być obojętnym na krzywdę ludzką. „Solida-rność” stawia sobie pytanie, dlaczego jest tak trudno i ciężko. Musicie sobie je stawiać, jeżeli chcecie być wierni ideałom „Solida-rności”. Odpowiedzi na te pytania zna sam Bóg i życie nie kończy się tu na tej ziemi. Dla „Solidarności” ważną misją jest człowiek, bo on jest drogą do miłosiernego Boga. Dlatego domagajcie się uczciwej pracy, godnego wynagrodzenia, nie gdzieś w świecie, ale tu w Polsce, abyśmy mogli godnie pracować w naszej Ojczyźnie i gospodarować na naszej ziemi.
 

Więcej…

 

Region Ziemia Przemyska NSZZ "Solidarność" zaprasza  członków związku wraz z rodzinami:
17-18 września 2011 r. na  Euromanifestację do Wrocławia i pielgrzymkę Ludzi Pracy do Częstochowy.
Odpłatność 45,- zł. od jednej osoby, w tym przejazd i nocleg, wyżywienie we własnym zakresie. Zgłoszenia przyjmujemy w sekretariacie Regionu Ziemia Przemyska po dokonaniu wpłaty w terminie do 31 sierpnia 2011 r. Wyjazd nastąpi 16 września o godz. 22:00 z Przemyśla i Lubaczowa, 22:45 z Jarosławia, 23:00 z Przeworska. Powrót 18 września około godz. 23:00.

 

Związek Zawodowy Ratowników Medycznych Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu przy poparciu Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” COM, Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” oraz związków zawodowych działających w COM zorganizował 11 lipca 2011 r. akcję protestacyjną w obronie świadczeń ratownictwa medycznego, szpitala powiatowego oraz miejsc pracy. Żądano przywrócenia świadczeń dla ratownictwa medycznego przez NFZ dla Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Protestujący wyruszyli ze Szpitala Powiatowego i przeszli ulicami Jarosławia pod Starostwo Powiatowe, gdzie głos zabrali: Marek Janowski przewodniczący Związku Zawodowego Ratowników Medycznych, Andrzej Buczek przewodniczący Regionu Ziemia Przemyska, Krzysztof Bałata dyrektor COM, Józef Szkoła wicestarosta jarosławski. Przedstawiciele organizacji związkowych wręczyli petycję posłom uczestniczącym w proteście: Andrzejowi Ćwierzowi i Mieczysławowi Golbie.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednia 81 82 83 84 85 86 87 następna > ostatnia >>

Strona 84 z 87

Multimedia

Zasłużony dla Regionu

  

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................