Legitymacja

Karty Rabatowe

Tygodnik Solidarność


Program Grosik
Związkowe Gadżety

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 385592
Start No images

(25.06) Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” Fabryka Wagonów „Gnie-wczyna” S.A. w Gniewczynie Łańcuckiej zorganizowała plenerowy piknik rodzinny dla członków związku i ich rodzin. Na stadionie LKS "Huragan" wspólnie bawiło się ok. 600 osób. Wśród dzieci dużym powodzeniem cieszyła się zjeżdżalnia i trampo-lina, a dorośli bawili się przy zespole „Metro”. Podczas pikniku pięciu członków "Solidarności" Fabryki Wagonów zostało uhonorowanych tytułem "Zasłużony dla Regionu Ziemia Przemyska NSZZ "Solidarność" : Tadeusz Gwóźdź, Stanisław Gargas, Mieczysław Roman, Ryszard Kapusta, Mirosław Jagodziński. Gościem pikniku był „Tygodnik Solidarność”. Rodzinna impreza plenerowa okazała się również dobrą okazją do zbierania podpisów pod projektem ustawy o zmianie ustawy o minimalnej płacy.

 

21 czerwca był dniem zbierania na ulicach miast podpisów pod projektem ustawy o zmianie ustawy z 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu. Dzięki tej akcji każdy mógł poprzeć obywatelską inicjatywę NSZZ "S". Podwyższenie minimalnego wynagrodzenia to jeden z naszych kluczowych postulatów. 
Celem przygotowanej przez związek ustawy jest stopniowe podwyższanie minimalnego wynagrodzenia - do wysokości 50% przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w tempie zgodnym z tempem wzrostu gospodarczego. Ta sprawa dotyczy w szczeg
ólności najsłabszych pracowników na rynku pracy, którzy często nie mają siły bronić swoich praw. 

Więcej…

 

(14.06.11) Szkoła Podstawowa Nr 1 w Majdanie Sieniawskim przyjęła imię   Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. koncelebrowaną przez J.E. Księdza Arcybiskupa Józefa Michalika Metropolity Przemyskie-go - Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w kościele p.w. Św. Mikołaja Biskupa. Na mszy św. poświęcono sztandar szkoły ufundowany przez Radę Gminy Adamówka. Ceremonię nadania imienia szkole i przekazania sztandaru poprzedziło odsłonięcie i poświęcenie okolicznościowej tablicy.

Więcej…

 

Zapraszamy członków NSZZ "Solidarnośc", pracowników, studentów, bezrobotnych na manifestację "Solidarności", która odbędzie się 30 czerwca br. w Warszawie przeciwko nieludzkiej polityce Rządu RP. Powiemy STOP! drożyźnie, ubóstwu i bezrobociu Związkowcy zgromadzą się na placu Piłsudskiego już o godz. 10.00. Zbierane będą podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o podniesieniu płacy minimalnej. Na placu stanie scena, na której zagra jeden z czołowych polskich zespołów rockowych. O 12.30 rozpocznie się przemarsz w kierunku Sejmu i Kancelarii Premiera Rady Ministrów. Akcja potrwa do godziny 17.00. Zgłoszenia na manifestację będą przyjmowane do 22.06 w Regionie Ziemia Przemyska - pokrywamy koszty przejazdu.

Weź i TY udział w manifestacji ! 

 

W imieniu całego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” gorąco dziękuję wszystkim uczestnikom pikiet protestacyjnych zorganizowanych 25 maja pod hasłem
„Polityka wasza – bieda nasza”.

W środę pokazaliśmy, że jesteśmy solidarni – nie tylko dlatego, że masowo wzięliśmy udział w akcjach, ale również dlatego, że w swych postulatach potrafiliśmy się upomnieć o interesy najsłabszych i najbardziej potrzebujących: ludzi ubogich, bezrobotnych, zarabiających najniższe wynagrodzenie. Co ważne – dzięki Waszej pomysłowości nasze pikiety miały często charakter barwnych i radosnych happeningów. 25 maja cała Polska widziała „Solidarność” w całej jej okazałości: pomysłową, dobrze zorganizowana, zdyscyplinowaną, zdeterminowaną, odpowiedzialną za innych. Dziękuję Wam za to!

Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”

 

<< pierwsza < poprzednia 81 82 83 84 następna > ostatnia >>

Strona 82 z 84

Multimedia

Zasłużony dla Regionu

  

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................