"Miłosierdzie przychodzi przez Maryję"
fot. źródło: TVPinfoW dniach 17-18 września 2016 roku odbyła się na Jasnej Górze 34. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy. Jak co roku wzięli w niej udział pielgrzymi z naszego Regionu - 150 osób (dwa autokary z Regionu i jeden Lear Corporation Poland II Sp. z o.o. Oddział w Jarosławiu). W drodze na Jasną Górę modliliśmy się w Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie, w jednym
z trzech takich Sanktuariów na świecie.
W intencji pielgrzymów oraz członków "Solidarności" i ich rodzin z naszego Regionu w Sanktuarium zostanie odprawiona msza św. 4 lutego 2017 r. godz. 17.00. Na Jasnej Górze uczestnicząc w nabożeństwach poleciliśmy opiece Matki Bożej Częstochowskiej nasze indywidualne prośby oraz cały Związek. W intencji zmarłych członków i działaczy "Solidarności", w tym śp. Andrzeja Buczka, Elżbietę Karaś i Krzysztofa Prokopa zostanie odprawiona przed Cudownym Obrazem msza św. 20 września 2016 r. Od tego dnia codziennie o godz. 7.00 odprawiane będą również w tej intencji msze wieczyste.
Przed wizerunkiem Matki Bożej zostanie odprawiona również msza św. dziękczynno-błagalna za pielgrzymów, członków "Solidarności i za nasze rodziny 21 września 2016 r. godz. 7.00.
Dziękując wszystkim za wspólne pielgrzymowanie zapraszamy już dziś na jubileuszową 35. Pielgrzymkę Ludzi Pracy na Jasną Górę w przyszłym roku.
Pogrzeb ostatniego komendanta AK obwodu przemyskiegoPrawie 70 lat od zamordowania przez władze komunistyczne kpt. Władysław Koba (1914-1949) oficer służby stałej Wojska Polskiego i Armii Krajowej, działacz Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość spoczął 17 września 2016 roku w rodzinnym grobowcu na cmentarzu zasańskim w Przemyślu.
"Solidarność" zadowolona z podniesienia płacy minimalnejOd 1 stycznia 2017 roku minimalna płaca wyniesie 2 000 złotych. Źródło: http://www.tysol.pl/a450--Solidarnosc-zadowolona-z-podniesienia-placy-minimalnej
36. rocznica powstania "Solidarności"Dzień Solidarności i Wolności – polskie święto państwowe, obchodzone w rocznicę porozumień sierpniowych, ustanowione w celu upamiętnienia historycznego zrywu Polaków do wolności i niepodległości z 1980 roku, który zapoczątkował proces upadku komunizmu i wyzwolenia narodów Europy Środkowej i Wschodniej. Święto było obchodzone po raz pierwszy w 25 rocznicę porozumień sierpniowych w dniu 31 sierpnia 2005.
W historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej odbyły się główne uroczystości 36. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych, czyli uroczysty Zarząd Regionu Gdańskiego naszego Związku.
Wspomnienia i program na przyszłość, oddanie czci odważnym robotnikom, próba porozumienia ponad podziałami i uścisk dłoni prezydentów Lecha Wałęsy i Andrzeja Dudy – nieco wymuszony a jednak symboliczny, obecność w Sali BHP Bogdana Borusewicza i niemal całego rządu Beaty Szydło a nieobecność Lecha Wałęsy oraz pokolenie stypendystów „S” wśród weteranów związkowej walki – taki był ten środowy dzień, 31 sierpnia, 36 lat po podpisaniu Porozumienia.
Więcej: tutaj Źródło: www.solidarnosc.org.pl |