KSN NSZZ Solidarność

Odszedł Kol. Leszek Koszałka

 

Z głębokim smutkiem informujemy, że w dniu 25 października 2020 r. po długotrwałej i ciężkiej chorobie zmarł nasz Kolega

Ś.p. Leszek Koszałka.
 


Będziemy Go wspominać jako życzliwego, pogodnego i zawsze gotowego do współpracy Kolegę, mocno zaangażowanego w działalność Krajowej Sekcji Nauki NSZZ „Solidarność”.

 

Leszek był zasłużonym działaczem i wielkim orędownikiem „Solidarności”. Przez wiele lat aktywnie udzielał się jako członek Rady oraz Przewodniczący Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej Krajowej Sekcji Nauki NSZZ „Solidarność”. Był również delegatem na WZD z Politechniki Wrocławskiej, z którą związany był zawodowo jako nauczyciel akademicki na Wydziale Elektroniki.

 

Będzie nam Go bardzo brakowało.


Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju. Amen.

 

 

Z wielkim żalem żegnamy Leszka. Od wielu lat aktywnie uczestniczył w naszym życiu związkowym. Był wielokrotnie delegatem na WZD KSN i członkiem Rady KSN, a także Przewodniczącym Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej KSN. Rodzinie Leszka ślemy wyrazy współczucia.

Redakcja „Wiadomości KSN”

Strasznie mi przykro, był tak serdecznym przyjacielem i wyjątkowo ciepłym człowiekiem, nie wspominając o zaangażowaniu w działalność Solidarności. Oddaję cześć jego pamięci

Bogumił Linde

 

Łączę się w bólu z rodziną Leszka, naszego kolegi, z którym współpracowaliśmy przez wiele lat.

Zdzisław Żółkiewicz
 

Ś.p. Leszek Koszałka

Tyle lat razem służył dla "Solidarności" Krajowej Sekcji Nauki .Niezwykle wyważony i profesjonalny potrafił reprezentować KSN w zagranicznych centralach związkowych, z których koncepcjami i ideami nie zawsze KSN się zgadzał. Mimo kłopotów zdrowotnych zawsze obowiązkowy przyjazny wszystkim.

Znałem Go tyle lat. Będzie mi Go brakowało. Boże zabierasz z Wrocławia kolejnego Przyjaciela.

Niedawno odszedł Kazio Lisik ,a wcześniej Stanisław Czerwonka...Leszku Ty tam z Nimi wstawiaj się za sprawami "Solidarności ".

Józek Kaczor
Ściana wschodnia

 

Rodzinie Leszka,  Jego znajomym i przyjaciołom składam serdeczne wyrazy współczucia.

Niech spoczywa w pokoju!

w imieniu Komisji Zakładowa NSZZ „Solidarność” w Instytucie Nowych Syntez Chemicznych i swoim własnym

Halina Jarząbek

 Kategorie: Ludzie KSN