Dziś jest: Poniedziałek 26 października 2020 Imieniny: Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza

Tygodnik "Solidarność"

Elektroniczna legitymacja związkowa

POBIERZ WNIOSEK

Prawnik na telefon przez cały czas

Karta Grosik

Edward Mróz - Artysta i Społecznik

mxQIuKt8eyI

Obchody Dnia Sybiraka w Krośnie

15 września 2020 r.

Co roku, 17 września, obchodzony jest Światowy Dzień Sybiraka. Przypada on w rocznicę napaści sowieckiej Rosji na Polskę, która miała miejsce 17 września 1939 r.
To szczególna data dla Sybiraków i Kresowian, jest ona symbolem naznaczenia ich życia, a także sposobem na zachowanie w pamięci tragedii i tułaczego losu. Tego dnia w całej Polsce wspominane są losy zesłanych na Syberię.

Krośnieńskie obchody Dnia Sybiraka odbyły się w niedzielę, 13 września, w Bazylice Kolegiackiej, gdzie została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Sybiraków i Ojczyzny.
Po zakończonej eucharystii uczestnicy złożyli wiązanki pod tablicą poświęconą pamięci Ofiar sowieckiego terroru. W imieniu Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” kwiaty złożył Z-ca Przewodniczącego Zarządu Regionu Lucjan Fejkiel.

Pobierz aplikację Tygodnika Solidarność

Lokale do wynajęcia