Dziś jest: Sobota 22 października 2016 Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

 

Elektroniczna legitymacja


 


Elektroniczna legitymacja związkowa - coraz bliżej!

 

Prawnik na telefon przez cały czas

 

Karta Grosik

 

 

Tygodnik "Solidarność"

 

 

 

Edward Mróz - Artysta i Społecznik

mxQIuKt8eyI

 

 • Krosno, 19 sierpnia 2016 r.

  Uroczystości liturgiczne ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

  W kościele parafialnym pw. św. Wojciecha i MB Częstochowskiej w Krośnie odbyły się uroczystości liturgiczne ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki - Patrona NSZZ "Solidarność" - w dniu 32. rocznicy jego narodzin dla nieba.

  czytaj więcej...
 • 18 października 2016 r.

  Stanowisko Komisji Krajowej w sprawie umowy CETA

  Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” z ogromnym niepokojem obserwuje dotychczasowe działania przedstawicieli rządu RP dotyczące ewentualnego przyjęcia umowy CETA (ang. Comprehensive Economic and Trade Agreement) w obecnym kształcie. Za całkowicie niedopuszczalne uważamy wdrożenie tak kontrowersyjnego dokumentu bez przeprowadzenia wcześniej jakiejkolwiek publicznej debaty na temat konsekwencji tej decyzji.

  czytaj więcej...
 • Krosno, 18 października 2016 r.

  Toczą się rozmowy ws. regulacji płacowych w Krosno Glass Sp. z o.o., oraz KROSGLASS S.A.

  W zakładach pracy Krosno Glass Sp. z o.o. oraz KROSGLASS S.A., które objęte są działaniem Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w Krosno Glass Sp. z o.o. toczą się rozmowy mające na celu ustalenia warunków organizacji pracy i  regulacji płac.

  czytaj więcej...
16 października 2016 r.

Habemus papam – 38 lat temu Karol Wojtyła został wybrany papieżem

W poniedziałek 16 października 1978 roku z balkonu Bazyliki św Piotra w Watykanie padły słowa Habemus papam, po czym w oknie ukazał się Polak, arcybiskup krakowski kard. Karol Wojtyła. Pontyfikat Jana Pawła II w dużej mierze przyczynił się do upadku komunizmu w Europie Środkowo – Wschodniej.

czytaj więcej...
 
14 października 2016 r.

14. października - Dzień Edukacji Narodowej

 

Dziś Dzień Edukacji Narodowej - święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów. Święto 14 października obchodzone jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - które za przedmiot swojej działalnosci przyjęło reformę szkolnictwa w Polsce.

 

czytaj więcej...
 
13 października 2016 r.

13. października - Dzień Ratownictwa Medycznego

Z okazji obchodzonego dzisiaj Dnia Ratownictwa Medycznego składamy najlepsze życzenia Pracownikom Ratownictwa Medycznego oraz wszystkim, którzy w swej pracy uznają za najwyższą wartość życie drugiego człowieka, niosąc pomoc każdemu kto tego potrzebuje.

czytaj więcej...