Spotkanie Przewodniczącego "Solidarności" z Głównym Inspektorem PracyO prawach pracowników w czasie pandemii, problemach z pracą zdalną, bezpieczeństwem pracowników handlu rozmawiał szef „Solidarności” Piotr Duda z Głównym Inspektorem Pracy Andrzejem Kwalińskim. To było pierwsze spotkanie po nominacji, która miała miejsce we wrześniu tego roku.
Źródło: www.solidarnosc.org.pl 40-lecie "Solidarności"
Uroczysta Msza Święta w Archikatedrze Przemyskiej pod przewodnictwem Abp. Adama Szala Metropolity Przemyskiego rozpoczęła w naszym Regionie uroczystości 40-lecia powstania NSZZ „Solidarność”. W wygłoszonej homilii przez Jego Ekscelencję Księdza Arcybiskupa usłyszeliśmy pytania nawiązujące do Ewangelii wg św. Mateusza (Mt 16,13-20): czym dla ludzi jest Kościół?, budynkiem, instytucją, wyjątkową religią, zgromadzeniem wiernych, czy czymś znacznie ważniejszym, wyjątkowym, uduchowionym oraz pytanie - czym dla nas samych jest Kościół, na które odpowiedzieć winniśmy sobie sami. Takie pytania powinniśmy również zadać sobie - czym jest dla nas "Solidarność"? Pięknym słowem, ogólnie znanym związkiem zawodowym, który wpłynął na historię Polski i świata, tym jak to pięknie określił św. Jan Paweł II „Jeden drugiego brzemiona noście” – to zwięzłe zdanie św. Pawła Apostoła w Liście do Galatów jest inspiracją dla międzyludzkiej i społecznej solidarności. „Solidarność – to znaczy: jeden i drugi, a skoro brzemię, to brzemię niesione razem, we wspólnocie. A więc nigdy: jeden przeciw drugiemu. Jedni – przeciw drugim. I nigdy „brzemię” dźwigane przez człowieka samotnie. Bez pomocy drugich”. Czy słowa bł. ks. Jerzego Popiełuszki patrona NSZZ „Solidarność” - ogłoszonego dekretem Kongregacji do spraw Kultu Bożego i Dyscypliny 25 sierpnia 2014 roku - „zło dobrem zwyciężaj”. A czym dla nas dzisiaj jest Solidarność? Skierowane zostały również życzenia dla NSZZ „Solidarność” z okazji pięknego jubileuszu. "Nazwali mnie Solidarność. Narodziłam się w Polsce, w 1980 roku" - poruszający spot IPN(01.07.) Dziś rano odbyła się premiera najnowszego spotu Instytutu Pamięci Narodowej poświęconego "Solidarności". Wracamy do korzeni, powracamy do idei. Film dostępny jest w dwóch językach - polskim i angielskim. Poniżej prezentujemy polską wersję. "Nazwali mnie Solidarność. Narodziłam się w Polsce, w 1980 roku"
Źródło: www.tysol.pl 28 czerwca i 12 lipca głosujemy na Andrzeja Dudę!W imieniu Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” apeluję do wszystkich Członków i Sympatyków Związku o poparcie w najbliższych wyborach kandydatury obecnego Prezydenta Andrzeja Dudy. APEL DO CZŁONKÓW NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" |