Laureaci konkursu literackiego "Myśląc Solidarność… w czterdziestą rocznicę powstania"
Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu literackiego "Myśląc Solidarność … w czterdziestą rocznicę powstania". Konkurs organizowała Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Przemyślu oraz Region Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność”. Komisja konkursowa dokonała oceny zgłoszonych prac i wyłoniła 4 laureatów konkursu oraz przyznała 3 wyróżnienia. Wręczenie nagród odbędzie się na uroczystej gali 23 czerwca 2021 r. (środa) o godz. 13.00 w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej, pl. Berka Joselewicza 1 w Przemyślu.
Wyniki konkursu literackiego Myśląc Solidarność… w czterdziestą rocznicę powstania:
I miejsce - Julia Kijanka, uczennica Szkoły Podstawowej w Maćkowicach
II miejsce - Krystian Choma, uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 w Przemyślu
III miejsce - Martyna Olszańska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 w Przemyślu
III miejsce - Szymon Baran, uczeń Zespołu Szkół Salezjańskich w Przemyślu
Wyróżnienie otrzymali:
Krzysztof Kamiński, uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 w Przemyślu
Bartłomiej Wojdyło, uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 w Przemyślu
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a autorom nagrodzonych prac oraz opiekunom merytorycznym bardzo mocno gratulujemy!
POZNAŃ`56
„Biuletyn IPN” nr 6/2021 – Poznański Czerwiec ’56 Bunt, który na transparentach wołał:
W numerze Biuletynu zostały ukazane również strajki z Czerwca 1976 r., które zainicjowały nową opozycję antykomunistyczną w PRL. Do „Biuletynu IPN” dołączono płytę DVD z filmem Poznań 56 w reżyserii Filipa Bajona.
Prawo do strajku
Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekł, że prawo do strajku jest nadrzędne względem swobód gospodarczych. Prawa pracowników, wolność zrzeszania się, prawo do strajku nie stanowią przeciwwagi dla swobody przedsiębiorczości dla firm.
Piotr Duda złożył u Marszałek Sejmu projekt ustawy #emeryturazastaż! "Dajmy Polakom wybór"
Więcej TUTAJ Źródło: www.solidarnosc.org.pl Służba zdrowia to nie tylko lekarze i pielęgniarkiSejm znowelizował ustawę o minimalnym wynagrodzeniu w ochronie zdrowia. Ma ona zagwarantować minimalny poziom wynagrodzenia zasadniczego od 1 lipca. Na podwyżki najniższych najniższych pensji rząd przeznaczył cztery miliardy złotych, ale pielęgniarki protestują. Czy “Solidarność” popiera ten protest? Między innymi na to pytanie odpowiedziała Maria Ochman przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ “Solidarność”, która gościła w “Radiu Gdańsk”.
– Czasami zastanawiam się, czy w Polsce, mając system ochrony zdrowia, myślimy o wszystkich pracownikach, czy tylko mówimy o lekarzach i pielęgniarkach. Ja staram się tłumaczyć, że służba zdrowia to nie tylko lekarze i pielęgniarki. Lekarze to grupa wiodąca, która decyduje o całej terapii. Trzeba powiedzieć również o tym, że to nie jest grupa na pierwszej linii frontu – to jest zaplecze, które decyduje o wygranej. Musimy tworzyć zespół – dodała. Całą audycję można odsłuchać na stronie “Radia Gdańsk” TUTAJ…>> (informacja/screen ze strony radiogdansk.pl) |