„Solidarność” przedstawiła Prezydentowi projekt ustawy o emeryturach stażowych(24.02) Realizacja umowy programowej zawartej między Prezydentem Andrzejem Dudą a „Solidarnością” była tematem spotkania z Piotrem Dudą, Przewodniczącym Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” i Henrykiem Nakoniecznym, członkiem Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. W Pałacu Prezydenckim rozmawiano także o sytuacji gospodarczej w związku z pandemią, w szczególności kwestii bezrobocia; programie Nowego Ładu gospodarczego w kontekście zmniejszenia obciążeń osób najmniej zarabiających; propozycjach zmian ustawy o Radzie Dialogu Społecznego oraz przedstawionym przez NSZZ „Solidarność” projekcie ustawy o emeryturach stażowych. W spotkaniu wzięli udział Paweł Szrot, Szef Gabinetu Prezydenta RP i Agnieszka Lenartowicz- Łysik, Doradca Prezydenta RP. Umowa programowa pomiędzy Andrzejem Dudą a NSZZ „Solidarność” została zawarta 5 maja 2020 roku. Zawierała m.in. postulat ochrony miejsc pracy, wsparcia dla silnej polskiej gospodarki oraz promocję patriotyzmu gospodarczego. Źródło: ww.solidarnosc.org.pl, www.prezydent.pl 40. rocznica porozumień rzeszowsko-ustrzyckichSenat 19 lutego br. podjął uchwałę w 40. rocznicę podpisania Porozumień Rzeszowsko-Ustrzyckich i powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Za uchwałą głosowało 98 senatorów, nikt nie był przeciwko, jedna osoba wstrzymała się od głosu. www.tysol.pl Zmarł Ryszard Buksa Zasłużony dla Regionu Ziemia Przemyska NSZZ "Solidarność"
Uroczystości pogrzebowe odbędą się 16 lutego 2021 roku w Żurawicy:
"Jazgot wielkich koncernów". Oświadczenie Przewodniczącego w sprawie protestu medialnego!Oświadczenie Przewodniczącego KK NSZZ „Solidarność” w sprawie Protestu medialnego publikujemy w całości.
Przechodząc do meritum przypominam, że o opodatkowaniu wielkich międzynarodowych koncernów tzw. podatkiem cyfrowym oraz podatkiem od transakcji finansowych mówi się już od wielu lat. W tej sprawie podczas Kongresu EKZZ w Paryżu we wrześniu 2015 r. podjęta została nawet uchwała wzywająca Unię Europejską do wprowadzenia takich rozwiązań. Głosowały za nią też OPZZ i Forum ZZ. Warto też uświadomić sobie o czym tak naprawdę mówimy. A mówimy jedynie o podatku od reklam, którego wysokość zależna będzie od wielkości dochodów. Małe media w ogóle nie odczują proponowanych rozwiązań. A wiem o czym mówię, bo Tygodnik Solidarność przez dziesiątki lat musiał utrzymywać się bez reklam. Dlatego jazgot wielkich koncernów to wyłącznie gra o większe zyski, które niekoniecznie przekładają się na lepsze pensje dla pracowników. To nie ma nic wspólnego z obroną wolności słowa. Podatki te należy wprowadzić jeszcze z jednego powodu – przywrócenia zdrowszych zasad uczciwej konkurencji w działalności gospodarczej. Podatki choć uciążliwe i nikt ich nie lubi, muszą płacić wszyscy. Solidarnie! Piotr Duda
Źródło: www.solidarnosc.org.pl |