Legitymacja

Karty Rabatowe

Tygodnik Solidarność


Program Grosik
Związkowe Gadżety


solidarnosc.sklep.pl

 

"Fundacja

dla Solidarności"


Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 654631
Start Aktualności No images

REGION ZIEMIA PRZEMYSKA

Przemyśl 
19 października godz. 18:00 - rocznicowa Msza Święta w kościele pw. Świętej Trójcy

Jarosław
29 października godz. 18 - Msza Święta w Opactwie Benedyktyńskim

Warszawa

19 października godz. 18:00 w żoliborskim kościele św. Stanisława Kostki odprawiona zostanie Msza Święta, której przewodniczył będzie ks. biskup Michał Janocha. W uroczystości wezmą udział przedstawiciele rodziny Popiełuszków, przedstawiciele rządu, zakładów pracy NSZZ „Solidarność", służb mundurowych, instytucji publicznych, a także środowisko przyjaciół i współpracowników ks. Jerzego.
Dla wiernych dostępna będzie kaplica, w której złożone są relikwie sutanny, koszuli oraz przedmiotów, które kapelan „Solidarności" miał przy sobie w momencie śmierci.
Transmisja mszy świętej będzie dostępna na: www.popieluszko.net.pl.

30 października sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki zaprasza na wspólne śpiewanie pieśni, które wykonywane były podczas Mszy za Ojczyznę za życia ks. Jerzego Popiełuszki. O mszach będą opowiadali świadkowie tamtych lat.

Poprawiony ( środa, 19 października 2022 08:27 )

 

OPOKA.ORG.PL* SERWIS INFORMACYJNY * POLSKA*2022

Ksiądz Jerzy był kapłanem, który swoją odwagą i człowieczeństwem „rozbił" system komunistyczny od środka i pokazał, że prawda zawsze jest w cenie, bez względu na to, jakie są czasy – mówi Family News Service Paweł Kęska z Muzeum, Ośrodka Dokumentacji Życia i Kultu oraz Sanktuarium błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

38 lat temu, 19 października 1984 roku, zginął śmiercią męczeńską ks. Jerzy Popiełuszko. Jego grób na warszawskim Żoliborzu do dziś odwiedziło ponad 23 mln osób.

Więcej…

 

Poprawiony ( poniedziałek, 10 października 2022 12:29 )

 

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 20 września 2022 r. zmarł śp. Edward Szczurko zasłużony działacz NSZZ „Solidarność” – odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności.

Pogrzeb odbędzie się 23 września 2022 r. w Bolestraszycach:
godz. 12.45  różaniec, godz. 13.00 Msza Święta w Kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bolestraszycach, po nabożeństwie żałobnym pogrzeb na cmentarzu w Bolestraszycach.

Rodzinie i bliskim Zmarłego składamy wyrazy szczerego współczucia.

Poprawiony ( czwartek, 22 września 2022 08:28 )

Więcej…

 


Życzymy Jubilatce wielu lat w zdrowiu, kolejnych udanych jubileuszy oraz następnych tomików wierszy.

Poprawiony ( poniedziałek, 12 września 2022 11:12 )

 

42. rocznica Podpisania Porozumień Sierpniowych
40. rocznica Wydarzeń na Kamiennym Moście w Przemyślu

Jak u swojego początku tak i dzisiaj członkowie „Solidarności” swoją siłę czerpią z wiary, tym samym najważniejszą częścią obchodów była wspólna modlitwa w Archikatedrze Przemyskiej pod przewodnictwem ks. bp. Stanisława Jamrozka.

Jego Ekscelencja Ks. Biskup wygłosił homilię mówiąc o znaczeniu „Solidarności” dla społeczeństwa, o wartościach leżące u Jej podstaw, które dzisiaj nabierają jeszcze większego znaczenia – …dzięki „Solidarności” korzystamy dzisiaj z wolności - pokreślił Jego Ekscelencja. Po Mszy Świętej w uroczystym przemarszu ulicami miasta Przemyśla poczty sztandarowe oraz wszyscy uczestnicy przeszli do Muzeum Narodowego Ziemia Przemyskiej. W trakcie przemarszu złożono wiązanki kwiatów pod obeliskiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, pomnikiem św. Jana Pawła II i tablicą na Kamiennym Moście - w miejscu, gdzie 40 lat temu na apel „Solidarności” zebrało się przeszło 6 tys. osób. Najważniejszym punktem spotkania w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej było wręczenie kol. Markowi Kamińskiemu tytułu „Zasłużony dla NSZZ „Solidarność”.


 

 

(wg „NIE” nr 8 P-śl, 8.09.1982 r. – Biuletyn Informacyjny NSZZ „Solidarność” Regionu Płd. – Wschodniego. Nakładem Niezależnej Oficyny Kresowej im. A.F. Modrzewskiego)

31 sierpnia, w drugą rocznicę podpisania Porozumień Gdańskich, społeczeństwo Przemyśla, w liczbie ok. 6 000 osób wzięło udział w wiecu pod siedzibą NSZZ „Solidarność” na Kamiennym Moście, zwołanym przez konspiracyjne struktury Związku.

A oto zapis wydarzeń:

Poprawiony ( poniedziałek, 12 września 2022 08:44 )

Więcej…

 

Z okazji zbliżającego się Dnia Solidarności i Wolności Oddział Zarządu Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” w Lubaczowie zorganizował rajd rowerowy. 27 sierpnia uczestnicy rajdu zebrali się w Leśnictwie Zabiała Nadleśnictwo Oleszyce skąd wyruszyli do Lubaczowa, aby w Sanktuarium NMP Łaskawej Lwowskiej pomodlić się za Związek i członków NSZZ „Solidarność”, zwiedzić Centrum Dziedzictwa Dawnej Archidiecezji Lwowskiej z siedzibą w Lubaczowie i złożyć kwiaty pod tablicą upamiętniającą naszego Patrona bł. ks. Jerzego.

Poprawiony ( poniedziałek, 12 września 2022 08:52 )

Więcej…

 

Region Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” w dniach 5-7 sierpnia br. zorganizował  dla członków NSZZ „Solidarność” i ich rodzin wyjazd do Warszawy. W pierwszy dzień pobytu na zaproszenie pani Anny Schmidt Poseł na Sejm RP grupa zwiedziła Sejm RP - był to ostatni dzień posiedzeń przed wakacjami poselskimi. W sobotę plan wycieczki obejmował dwa punkty zwiedzania, które stanowią lekcję trudnej i bolesnej historii Polski: Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ulicy Rakowieckiej oraz Cmentarz Wojskowy na Powązkach.

Poprawiony ( poniedziałek, 12 września 2022 08:47 )

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 60

Multimedia

Zasłużony dla Regionu

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................