Legitymacja

Tygodnik Solidarność


Związkowe Gadżety

Program Grosik
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 378337
Start No images

REGION ZIEMIA PRZEMYSKA

Na łamach Tygodnika Niedziela ukazała się rozmowa z członkami rodziny bł. ks. Jerzego Popiełuszki, z następnym pokoleniem Popiełuszków, którzy podjęli trud kontynuacji dzieła wuja ks. Jerzego. "Mając na uwadze, iż celem życia Księdza Jerzego Popiełuszko było niesienie pomocy osobom skrzywdzonym i słabym, dawanie nadziei oraz nauczanie, by "zło dobrem zwyciężać" rodzina powołała Fundację im. Ks. Jerzego Popiełuszki "Dobro". "Dziedziczenie dobra" to niełatwe wyzwanie. To nie tylko zachowanie pamięci o wielkim krewnym, to przede wszystkim czynienie dobra, tak jak On to robił. 
Słowa św. Pawła „zło dobrem zwyciężaj” uczynił mottem swego życia, swej pasterskiej posługi. Głosił prawdę i za nią oddał życie. Jak mawiał: "Prawda jest niezmienna. Prawdy nie da się zniszczyć taką czy inną decyzją, taką czy inną ustawą". Życie i śmierć bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Patrona Solidarności jest również dla nas wezwaniem do szerzenia prawdy, czynienia dobra, życia wartościami i  budowania sprawiedliwego ładu społecznego - do dziedziczenia dobra.

W dniu 14 września 2017 roku Błogosławiony Ksiądz Jerzy Popiełuszko obchodziłby 70-te urodziny.
Z tej okazji Fundacja „Dobro” organizuje w rodzinnych stronach uroczystości.

We współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Urzędem ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Instytutem Pamięci Narodowej i Burmistrzem Suchowoli
serdecznie wszystkich zapraszają na obchody urodzin bł. Jerzego Popiełuszko, które odbędą się 9-10 września 2017 roku w Suchowoli i Okopach
na Rodzinnej Ziemi.

Fundacja pragnie godnie przyjąć wszystkich gości. Zwraca się z prośbą o wsparcie i pomoc w zorganizowaniu pierwszego przedsięwzięcia Fundacji.

“Dzięki ks. Jerzemu, ku Jego pamięci,
niosąc w sercach Jego słowa i z Jego pomocą,
pragniemy działać i pomagać innym.
On zawsze był i jest dla wszystkich i każdego z osobna. 
Teraz kolej na nas - czujemy, że jesteśmy Mu to winni...”

 Wesprzyjmy Fundację: tutaj

 

 

<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 82

Multimedia

Zasłużony dla Regionu

  

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................