Menu
  • Polski (PL)
Biuro Prasowe

Biuro Prasowe

Kongres FGTB/ ABVV – pożegnanie charyzmatycznego przywódcy Rudiego De Leeuw

Kongres FGTB/ ABVV – pożegnanie charyzmatycznego przywódcy Rudiego De Leeuw

30 maja – 1 czerwca odbył się w Brukseli kongres konfederacji związkowej FGTB/ABVV. Zgromadził on ponad 1200 uczestników reprezentujących około 1,2 miliona członków. Na zaproszenie przyjaciół z Belgii, NSZZ „Solidarność” reprezentowała na kongresie Barbara Surdykowska.

Po 12 latach aktywności na stanowisku Przewodniczącego FGTB/ABVV, swoją misję zakończył Rudy De Leeuw. Został on serdecznie pożegnany utworem Erica Claptona „Layla” w wykonaniu spontanicznie utworzonego zespołu związkowców branży metalowej. Delegaci nie mogli powstrzymać się od śmiechu oglądając film zawierający zrapowane i zmiksowane wypowiedzi Przewodniczącego z wielu lat pracy dla FGTB. We wzruszającym przemówieniu końcowym Rudy De Leeuw wskazywał, że zagrożenia dla praw związkowych gdziekolwiek na świecie (odwoływał się do przykładu Kambodży) winny być przedmiotem solidarnego działania tu i teraz. Następnie serdecznie dziękował wielu współpracownikom za lata wspólnej pracy. Rudy de Leeuw jest powszechnie uznanym liderem związkowym w wymiarze ponadnarodowym. W obecnej kadencji Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych  jest jej Przewodniczącym.

Przewodniczącym FGTB/ABVV został Robert Vertenueil, a Sekretarzem Generalnym  -Miranda Ulens. Warto zwrócić uwagę na słowa nowego przewodniczącego, który wskazał: „Walka właśnie się rozpoczyna. To dzięki wsparciu milionów pracowników, których codziennie reprezentuje FGTB, zrobimy, co w naszej mocy, aby żądać od władzy zmian! Wszędzie, od poziomu przedsiębiorstwa  po poziom międzynarodowy, FGTB będzie walczyć o sprawiedliwą redystrybucję bogactwa, co sprawi, że nasze wartości zwyciężą”.

W podobnym tonie wypowiadała się Miranda Ules: „Staramy się robić więcej, niż tylko podejmować działania przeciwko obecnemu rządowi. Kładziemy na stole prawdziwie alternatywne rozwiązania- dotyczą one zatrudnienia, płac lub ochrony socjalnej. Kontynuujemy dyskusję na temat przyszłości pracy i zatrudnienia w kontekście globalizacji (dumpingu socjalnego) i cyfryzacji. Nasze wyzwanie na jutro? Utrzymanie silnego zabezpieczenia społecznego w Belgii!”.

Filmik z Kongresu dostępny jest tutaj, natomiast skład nowego Sekretariatu FGTB/ABVV można znaleźć tutaj.

bs

 

    Dialog odpowiedzią na kryzys! Międzynarodowa Konferencja Pracy

    Dialog odpowiedzią na kryzys! Międzynarodowa Konferencja Pracy

    Z udziałem ponad 5 tysięcy delegatów, reprezentujących 187 krajów członkowskich ONZ rozpoczęły się 28 maja br. w Genewie obrady 107. Sesji Międzynarodowej Konferencji Pracy. Przed uczestnikami kilkanaście dni dyskusji m.in. nad przyszłością dialogu trójstronnego oraz koniecznymi zmianami w funkcjonowaniu Międzynarodowej Organizacji Pracy.

    Podczas uroczystego posiedzenia plenarnego, otwierającego formalnie 28 maja br. obrady dyrektor generalny MOP Guy Ryder przedstawił swoje nadzieje, jakie wiąże z obradami Sesji. Dyrektor zwrócił uwagę na zagrożenia i napięcia, jakie coraz bardziej ujawniają się we współczesnym świecie. Zdaniem Ryder MOP posiada instrumenty, by przeciwdziałać tym tendencjom: to dbanie o godną pracę dla wszystkich i przede wszystkim promowanie dialogu trójstronnego. „Duch trójstronności, kompromisu i zgody to warunek wstępny do zmierzenia się z problemami, przed którymi staje świat pracy i sam MOP” - mówił dyrektor generalny. Wyraził nadzieję, że MOP będzie bastionem, który oprze się coraz ostrzejszym konfliktom i sporom. W tym kontekście uznał również za ważne działania mające na celu wyeliminowanie jakichkolwiek przejawów przemocy i nierównego traktowania w miejscu pracy. W trakcie obrad będzie dyskutowana możliwość wypracowania przez MOP standardów w tym zakresie.

    Ryder kilkakrotnie w trakcie swego przemówienia przypominał o przypadającym w przyszłym roku jubileuszu 100-lecia powstania MOP, podkreślając, że przyszłość organizacji zależy od tego, jak będzie wyglądała praca w przyszłości. Stąd też jeden z komitetów będzie zastanawiał się nad funkcjonowaniem Organizacji w kontekście jej rozwoju, poszerzania współpracy i lepszego dostosowania metoda działania do współczesnych wyzwań.

    Podczas Konferencji delegaci i eksperci będą dyskutować m.in. nad kwestiami przemocy w pracy, sytuacji kobiet na rynku pracy, dialogiem społecznym, rozwojem współpracy, oraz tradycyjnie nad przestrzeganiem standardów wynikających z konwencji i zaleceń MOP. Gościem Konferencji będzie Juan Manuel Santos, Prezydent Kolumbii i laureat Nagrody Nobla, który wygłosi przemówienie do delegatów.

    Pod koniec Konferencji odbędzie się tradycyjnie Światowy Szczyt Pracy, którego tematem będzie rola miejsc pracy i godnych jej warunków w zapewnieniu pokoju i stabilizacji sytuacji w krajach ogarniętych przez konflikty i różnego rodzaju kryzysy. W szczycie wezmą udział m.in. premier Iraku Haider al-Abadi, Prezydent Republiki środkowoafrykańskiej Faustin-Archange Touadéra oraz Prezydent Irlandii Michael D. Higgins.

    Konferencja potrwa do 8 czerwca. W trójstronnej delegacji polskiej znaleźli się również przedstawiciele NSZZ „Solidarność”: dr Ewa Podgórska-Rakiel, która jest delegatem i będzie pracowała w Komitecie ds. Stosowania Standardów oraz Adam Gliksman, który jako ekspert będzie uczestniczył w pracach komitetu  zajmującego się dialogiem społecznym i ideą trójstronności.

    Tutaj pełna relacja

     

    ag

     

      Praca w niedzielę, tylko ta niezbędna

      Praca w niedzielę, tylko ta niezbędna

      Trzeba doprecyzować zapisy rozdziału VII w dziale VI kodeksu pracy [dot. czasu pracy i pracy w niedzielę i święta; przyp. red.], aby praca w niedzielę była wyjątkiem, a nie regułą - powiedział w radiowej Trójce Marek Lewandowski, rzecznik przewodniczącego KK NSZZ "Solidarność". Szczególnej zmiany wymaga zapis o pracy zmianowej.
       

      - Zapis o pracy zmianowej dopuszczający pracę w niedzielę stał się nie tylko furtką, ale wręcz szeroką bramą do nadużyć - powiedział Marek Lewandowski w programie Kuby Strzyczkowskiego w radiowej Trójce.


      Oceniając skutki wprowadzonego ograniczenia handlu w niedzielę stwierdził, że nie sprawdziły się kasandryczne przepowiednie o zapaści i wzroście bezrobocia, choć na rzetelną ocenę należy poczekać jeszcze kilka miesięcy.

      Całej audycji można wysłuchać tutaj >>>

       

        Newsletter zmian prawnych

        Newsletter zmian prawnych Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” zawiera informacje dotyczące procesu legislacyjnego w Polsce w obszarze prawa gospodarczego i prawa pracy. W newsletterze znajduje się przegląd prac legislacyjnych na poszczególnych etapach, zaczynając od prac na poziomie rządowym, kończąc na informacjach dotyczących wejścia danego aktu prawnego w życie.

        Newsletter pojawia się na stronie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” co tydzień, tworzy go Zespół Monitoringu i Dialogu Społecznego, Biura Eksperckiego, Dialogu i Polityki Społecznej Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

        Newsletter zmian prawnych:

        Newsletter nr 24/2023 

        Newsletter nr 23/2023

        Newslatter nr 22/2023

        Newsletter nr 21/2023

        Newsletter nr 20/2023

        Newsletter nr 19/2023 

        Newsletter nr 18/2023

        Newsletter nr 17/2023

        Newsletter nr 16/2023  

        Newsletter nr 15/2023

        Newsletter nr 14/2023

        Newsletter nr 13/2023

        Newsletter nr 12/2023

        Newsletter nr 11/2023

        Newsletter nr 10/2023

        Newsletter nr 9/2023

        Newsletter nr 8/2023

        Newsletter nr 7/2023

        Newsletter nr 6/2023

        Newsletter nr 5/2023

        Newsletter nr 4/2023

        Newsletter nr 3/2023

        Newsletter nr 2/2023

        Newsletter nr 1/2023

         

        Newsletter 2022

        Newsletter 2021

        Newsletter 2020

        Newsletter 2019

        Newsletter 2018 (VII-XII)

        Newsletter 2018 (I-VI)

        Newsletter 2017

         

        Kontakt:

         

         

         

         

          Czas do końca maja

          • Kategoria: Kraj
          Czas do końca maja
          W placówkach służby zdrowia rozpoczęły się rozmowy przedstawicieli związków zawodowych i pracodawców dotyczące wzrostu wynagrodzeń zagwarantowanego w tzw. ustawie podwyżkowej. 
           
          Ustawa o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych weszła w życie w zeszłym roku. Joanna Lukosek, wiceprzewodnicząca Regionalnego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ Solidarność w Katowicach zaznacza, że zgodnie z jej zapisami wynagrodzenia zasadnicze pracowników wykonujących zawody medyczne powinny wzrosnąć od 1 lipca tego roku. – Na podpisanie porozumień pracodawcy i związki mają czas do 31 maja. Jeżeli do tego dnia w danej placówce nie uda się dojść do porozumienia, wówczas pracodawca sam zdecyduje o wysokości podwyżek – mówi Joanna Lukosek. 
           
          Ustawa stanowi, że najniższe wynagrodzenia zasadnicze pracowników medycznych będą podwyższane stopniowo do końca 2021 roku. Pierwsze podwyżki wynikające z zapisów ustawy pracownicy służby zdrowia dostali z początkiem lipca ubiegłego roku. Docelowa wysokość minimalnych wynagrodzeń w poszczególnych grupach zawodowych została oszacowana przez resort zdrowia na podstawie m.in. prognozy przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej. Z obliczeń Ministerstwa Zdrowia wynika, że do końca 2021 roku pielęgniarka posiadająca wyższe wykształcenie i specjalizację będzie zarabiała co najmniej 5,3 tys. zł brutto, natomiast pielęgniarka ze średnim wykształceniem minimum 3,2 tys. zł brutto. Na podobnym poziomie, w zależności od posiadanego wykształcenia, mają się kształtować wynagrodzenia m.in. farmaceutów, fizjoterapeutów oraz diagnostyków laboratoryjnych. 
           
          Związkowcy z Solidarności w dalszym ciągu upominają się o pracowników niemedycznych zatrudnionych w służbie zdrowia, którzy zostali w ustawie pominięci. Chodzi m.in. o sanitariuszy, sekretarki medyczne, rejestratorki oraz osoby zatrudnione w administracji i działach technicznych. Pracownicy tych grup zawodowych w służbie zdrowia zarabiają najmniej, a podwyżki zazwyczaj dostają tylko wtedy, gdy podnoszona jest płaca minimalna. Rozmowy z przedstawicielami resortu zdrowia Solidarność rozpoczęła praktycznie zaraz po wejściu w życie ustawy. Projekt nowelizacji ustawy podwyżkowej uwzględniający pracowników niemedycznych został przedstawiony stronie społecznej w lutym tego roku. W tej chwili zajmuje się nim Komitet Stały Rady Ministrów.
           
          www.solidarnosckatowice.pl
           
           
           

            Krótki przewodnik po Europejskim filarze praw socjalnych, punkt 19: mieszkalnictwo i pomoc dla bezdomnych

            Krótki przewodnik po Europejskim filarze praw socjalnych, punkt 19: mieszkalnictwo i pomoc dla bezdomnych

            17 listopada 2017 r. podczas Szczytu Społecznego na rzecz Sprawiedliwego Zatrudnienia i Wzrostu Gospodarczego w Göteborgu wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej uroczyście przystąpiły do Europejskiego filaru praw socjalnych. Jest to inicjatywa często określana jako mapa drogowa dwudziestu wspólnych działań mających na celu pozytywną konwergencję standardów socjalnych. Realizacja tych zamierzeń ma przyczynić się do pokazania obywatelom UE, że proces integracji nie polega tylko na korzyściach ekonomicznych, które niekoniecznie przekładają się na ich sytuację bytową lecz niesie za sobą wizję lepszego życia zawodowego i osobistego.

            Wdrożenie postanowień Filaru ma stanowić wspólną odpowiedzialność: państw członkowskich, Komisji, a także unijnych oraz krajowych partnerów społecznych. NSZZ Solidarność jest jednym z głównych protagonistów tych działań w naszym kraju.

            Filar składa się z trzech komponentów podzielonych na szczegółowe punkty:               
            - Równe szanse i dostęp do zatrudnienia
            - Uczciwe warunki pracy
            - Ochrona socjalna i integracja społeczna

            Poniżej prezentujemy uwagi, zawierające także komentarz naukowców, które mają przybliżyć członkom Związku wiedzę na temat poszczególnych punktów Filaru.
            komponent: Ochrona socjalna i integracja społeczna

            19. Mieszkalnictwo i pomoc dla bezdomnych
            a. Należy zapewnić osobom potrzebującym dostępu do mieszkań socjalnych lub pomocy mieszkaniowej dobrej jakości.
            b. Osoby znajdujące się w trudnej sytuacji mają prawo do odpowiedniej pomocy o ochrony przed przymusową eksmisją.
            c. Osoby bezdomne otrzymują odpowiednie schronienie oraz świadczone są na ich rzecz usługi służące promowaniu ich integracji społecznej.
             
            Jak wskazuje dr hab. Piotr Lis kluczowym zagadnieniem jest kogo definiujemy jako osobę potrzebującą. Sprawa ta, chociaż wydaje się niepozorna jest bardzo ważna. Zdaniem Komisji Europejskiej należy tylko i wyłącznie koncentrować się na określonym popycie społecznym przy interwencji państwa w sferze mieszkaniowej. W takim ujęciu model uniwersalnej polityki mieszkaniowej staje się wręcz niedopuszczalny. Dla niektórych instytucji unijnych osoby potrzebujące to będą niepełnosprawni czy osoby z rozbitych rodzin, podczas gdy mamy do czynienia także  z innymi grupami wrażliwymi takimi jak chociażby rodziny wielodzietne czy seniorzy.

            Dr Aleksandra Zubrzycak – Czarnecka podkreśla, że bardzo oczekiwanym działaniem jest wsparcie osób zagrożonych eksmisją. W tym zakresie dokument odpowiada na postulaty zgłaszane przez polskie organizacje pozarządowe działające w zakresie mieszkalnictwa. Rozwiązania proponowane w dokumencie – częściowo stosowane już w polskiej polityce mieszkaniowej – mogłyby złagodzić ryzyko łączone z liberalizacją/ograniczaniem praw lokatorów np. w kontekście programu Mieszkanie Plus. Podobnie, działania związane z profilaktyką bezdomności wychodzą naprzeciw apelom polskich organizacji pozarządowych o wsparcie reintegracji społecznej (np. poprzez zapewnienie zasobu mieszkań treningowych oraz objęcie osób wychodzących z bezdomności usługami społecznymi, w tym społecznym pośrednictwem najmu) a nie rozbudowę schronisk i noclegowni. Z kolei, analizując powiązanie proponowanego wdrażania zmian z diagnozą procesu polityki mieszkaniowej w Polsce, należy zauważyć, że działania określone w dokumencie są bardzo ogólne, mało precyzyjne. Proces polityczny w mieszkalnictwie sprowadzany jest do działań scentralizowanych, odgórnych o charakterze ekspercko-technokratycznym. Są to: zachęcanie państw członkowskich do podejmowania działań, monitorowanie i ocena w ramach europejskiego semestru oraz otwarta metoda koordynacji w ramach Komitetu Ochrony Socjalnej. Działania te nie spełniają oczekiwań społecznych, związanych ze zmniejszaniem tzw. deficytu demokracji w Unii Europejskiej. Nie promują deliberacji i partycypacji.
             
            Tutaj można przeczytać o 18 punkcie Filaru


            bs

              Ostrożnie z szerokim otwarciem rynku pracy

              • Kategoria: Kraj
              Ostrożnie z szerokim otwarciem rynku pracy

              Do liberalizacji warunków wydawania zezwoleń na prace cudzoziemców należy podchodzić z dużą ostrożnością. Szerokie otwarcie rynku pracy na cudzoziemców może nie sprzyjać ochronie miejsc pracy polskich obywateli, szczególnie w sytuacji pogorszenia się sytuacji gospodarczej – uważa Prezydium Komisji Krajowej oceniając projekt rozporządzenia dot. warunków wydawania zezwoleń.

              Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” ma szereg zastrzeżeń do projektu nowelizacji rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie ws. określenia przypadków, w których zezwolenie na pracę cudzoziemca jest wydawane bez względu na szczególne warunki wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemców autorstwa Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Socjalnej.

              Przede wszystkim Solidarność oczekuje rozwiązań zapobiegających powstawaniu dumpingu socjalnego, w tym szczególnie stałego monitoringu warunków pracy i płacy w jakich zatrudniani są cudzoziemcy. Należy też szczegółowo określić sposób dokonania wyboru zawodów opisanych w załączniku do projektu.

              Prezydium KK zwraca też uwagę na sprzeczność pomiędzy działaniami rządu zmierzającymi do zatrzymania niektórych zawodów na polskim rynku pracy, np. lekarzy, czy pielęgniarek, a stworzeniem konkurencji w postaci szerokiego napływu cudzoziemców pracujących w tych zawodach.

              Dlatego – jak czytamy w opinii – należy z dużą ostrożnością podejść do problemu zatrudniania cudzoziemców w Polsce.

              NSZZ Solidarność niezmiennie stoi na stanowisku, że nie ma przeciwwskazań do zatrudniania cudzoziemców w Polsce, pod warunkiem, że będą oni zatrudniani na tych samych zasadach co polscy pracownicy. A z tym jest duży problem. Bez wypracowania skutecznych mechanizmów przeciwdziałania patologiom na rynku pracy, trudno takiemu dumpingowi się przeciwstawić.

              ml

                WZD Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych

                WZD Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych

                17-18 maja 2018 r. w Radomiu odbyło się Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zebranie Delegatów Sekcji Krajowej Pracowników Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych NSZZ "Solidarność".

                Wybory przebiegały bardzo sprawnie. Przewodniczącą została wybrana na następną kadencję Dorota Walczak z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu. Po wyborach delegaci omówili sytuację w Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Polsce.

                Dyskutowano nad ustawią z dnia 08.06.2017 r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych, nad brakiem zabezpieczenia środków finansowych na realizację tej ustawy dla pracowników medycznych jak i niemedycznych. Nie objęcie regulacją płac wszystkich pracowników jest niezgodne z art. 5 ww. ustawy i pogłębia podział między pracownikami. Obecna podległość Państwowej Inspekcji Sanitarnej jest głównym powodem różnego podejścia do realizacji ww. ustawy w województwach. Związkowcy opowiadają się za powrotem do struktury sprzed 2010 r.


                Krajowa Sekcja Pracowników Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych

                  Bankowcy z „Solidarności” wybrali nowego szefa

                  Bankowcy z „Solidarności” wybrali nowego szefa

                  23 maja na zjeździe delegatów w Zakopanem działacze bankowej „Solidarności” wybrali nowego szefa. Został nim Marcin Stroński wywodzący się z Raiffeisen Polbank.

                  Stroński na funkcji przewodniczącego Krajowej Sekcji Bankowców NSZZ „Solidarność” zastąpił piastującego to stanowisko od dwóch kadencji Mieczysława Bielawskiego z ING Banku Śląskiego. Sekcja Bankowców, której tradycje sięgają samych początków „Solidarności”, bo jesieni 1980 roku, zrzesza obecnie związkowców z kilkunastu banków i SKOKów.

                  Nowy przewodniczący zapowiedział  działania na rzecz powołania branżowej Rady Dialogu Społecznego do spraw finansów, która pracowałaby nad rozwiązywaniem najważniejszych problemów bankowców takich jak nadmierny stres, konsolidacja oraz nieustanna restrukturyzację sektora, które najmocniej uderzają w szeregowych pracowników. – W sektorze bankowym musi toczyć się nieustanny, otwarty i uczciwy dialog na linii pracodawca-pracownik, warto tu czerpać z wzorców krajów unijnych. Wspólnie z pracodawcami odpowiadamy przed całym społeczeństwem, bo przecież niemal każdy pełnoletni obywatel to klient banku. Jak szkodliwe dla klientów są choćby tak zwane „plany sprzedażowe” narzucane doradcom w bankach? Czy nie czas skończyć z tym szaleństwem dla wspólnej korzyści klientów, właścicieli banków i pracowników? – mówił Marcin Stroński po wyborze na przewodniczącego. Szef Krajowej Sekcji Bankowców podkreślił, że warto zauważać i doceniać te podmioty na rynku finansowym, które prowadząc biznes widzą człowieka, nie jedynie cyfrę w tabelce, niezależnie czy owym człowiekiem okazuje się klient, czy pracownik. – Jeśli bank uczciwie traktuje swoją załogę, to można założyć, że podobnie zachowuje się wobec klientów – zauważył lider bankowej „Solidarności”.

                  35-letni Stroński z branżą bankową związał się przeszło 10 lat temu, jest absolwentem nauk politycznych na UJ, ukończył też podyplomowo zarządzanie przedsiębiorstwem bankowym, jego eseje w konkursie „Etyka w Finansach” dwukrotnie nagradzała Komisja Etyki Bankowej. Szef Sekcji Krajowej Bankowców wchodzi w skład Sektorowej Rady ds. Kompetencji Sektora Finansowego, to wolontariusz programu „BAKCYL. Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży”. W poprzedniej kadencji pełnił funkcję sekretarza Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”, ponadto szefuje „Solidarności” w Raiffeisen Bank Polska SA.

                  Krajowa Sekcja Bankowców

                   

                    Wybrano władze Sekcji Młodych NSZZ „Solidarność” Regionu Wielkopolska

                    Wybrano władze Sekcji Młodych NSZZ „Solidarność” Regionu Wielkopolska

                    22 maja odbyło się posiedzenie Walnego Zebrania Członków Sekcji Problemowej Młodych NSZZ „Solidarność” Regionu Wielkopolska, podczas którego dokonano wyboru władz Sekcji. Przewodniczącym Rady Sekcji Młodych NSZZ „Solidarność” Regionu Wielkopolska został Karol Kamiński z Volkswagen Poznań.

                    Na posiedzenie wyborcze Walnego Zebrania Członków Sekcji Młodych NSZZ „Solidarność” Regionu Wielkopolska przybyło 19 osób, spośród 28 tworzących Sekcję. Posiedzenie otworzył ustępujący Przewodniczący Konrad Dominiak. Na spotkaniu obecny był również Przewodniczący Zarządu Regionu Wielkopolska Jarosław Lange.

                    Walne Zebranie Członków wybrało czterech członków Rady Sekcji Młodych Regionu Wielkopolska NSZZ „Solidarność”  spośród siedmiu kandydatów.

                    Członkami Rady Sekcji zostali wybrani:

                    - Malwina Drozdowska - GSK Services Sp. z o.o.
                    - Paweł Konieczny - Volkswagen Poznań S.A.
                    - Michał Majchrzak - Volkswagen Poznań S.A.
                    - Katarzyna Zaborowska - Narodowy Fundusz Zdrowia

                    Do Komisji Rewizyjnej Sekcji Młodych Regionu Wielkopolska NSZZ „Solidarność” zostali wybrani:

                    - Bruno Laskowski - Poczta Polska S.A.
                    - Aleksander Gałuszka – Swarzędzkie Przedsiębiorstwo Komunalne
                    - Jessica Wowra - GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A.

                    Podczas posiedzenia przyjęto uchwałę o kontynuacji przynależności do Krajowej Sekcji Młodych co skutkowało wyborem delegatów. Delegatami na WZD Krajowej Sekcji Młodych zostali wybrani - Karol Kamiński i Malwina Drozdowska.

                    Serdecznie gratulujemy naszym młodszym Koleżankom i Kolegom i jednocześnie życzymy samych sukcesów w pracy związkowej.


                    Region Wielkopolska

                     

                     

                     

                      Subskrybuj to źródło RSS

                      Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.