„Solidarność” pożegnała Henryka Nakoniecznego

"Solidarność przybyła, aby Ci podziękować". Pożegnano Henryka Nakoniecznego

Rodzina, mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego i Śląska, współpracownicy i setki członków NSZZ „Solidarność” wraz z pocztami sztandarowymi pożegnali dziś w Sosnowcu Śp. Henryka Nakoniecznego, wieloletniego członka Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

„Całe życie poświecił ukochanej Solidarności”

W kaplicy do zebranych przemawiał Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

Nie ma słów, które oddałyby to, co czujemy w sercach, żegnając naszego ukochanego przyjaciela Henryka – człowieka dobrego, kochanego, człowieka oddanego drugiemu człowiekowi. Heniu to przede wszystkim z krwi i kości działacz związkowy, który prawie całe życie zawodowe poświęcił swojej ukochanej Solidarności

– mówił do zebranych Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. 

ZEG02836

To człowiek, który zawsze miał czas dla drugiego. Nigdy nie odmówił pomocy. Priorytetem było dla niego, aby na każde spotkanie przyjść przygotowanym. I na każdym spotkaniu, jak to mówiliśmy, był merytoryczny

– zaznaczył, dodając, że Henryk Nakonieczny ciężko na to określenie zapracował, a jednocześnie był bardzo skromnym człowiekiem. 

Wydawałoby się twardziel, a w środku gołębia dusza i serce

– podkreślił przewodniczący.

ZEG02857

Śp. Henryk Nakonieczny spoczął na cmentarzu parafialnym św. Tomasza w Sosnowcu.

ZEG02878

Zawsze z Solidarnością

Henryk Nakonieczny w Solidarności był od początku, od 1980 roku. W 1989 roku został wiceprzewodniczącym „S” w kopalni „Sosnowiec”, a następnie szefem tej organizacji. W 1993 roku został wiceprzewodniczącym Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność” oraz wiceprzewodniczącym górniczej Solidarności. W 1998 roku objął funkcję szefa tej drugiej struktury. Pełnił ją do 2003 roku.

Od 1998 roku przedstawiciel NSZZ „Solidarność” w Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych. Od 2003 roku członek Zespołu Ubezpieczeń Społecznych oraz Budżetu, Wynagrodzeń i Świadczeń Socjalnych. W latach 2010–2023 był członkiem Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Odpowiadał za dialog i negocjacje w Komisji Trójstronnej, a potem w w latach 2015–2023 w Radzie Dialogu Społecznego.

Źródło: Tysol.pl, red.

Czytaj też...

„Solidarność” pożegnała Henryka Nakoniecznego

Rodzina, mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego i Śląska, współpracownicy…

czytaj więcej
Sejm przegłosował ustawę antymobbingową

Nowe przepisy mają skuteczniej chronić pracowników, wprowadzić…

czytaj więcej
Odeszła Waleria Dąbrowska – Zasłużony Członek NSZZ „Solidarność” Regionu Śląska Opolskiego

Z głębokim żalem informujemy, że minionej nocy…

czytaj więcej
Terminarz turniejów 30. Grand Prix Opolszczyzny w siatkówce plażowej

Przed nami turnieje eliminacyjne do Grand Prix…

czytaj więcej
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.