Jubileuszowe Grand Prix Opolszczyzny wystartowało w Kędzierzynie-Koźlu. Emocje na piasku i mocna obsada z całej Polski
W Kędzierzynie-Koźlu rozpoczęto jubileuszową, 30. edycję Grand Prix Opolszczyzny w siatkówce plażowej. Na boiskach rozegrano turnieje eliminacyjne kobiet oraz par mieszanych, a do rywalizacji stanęli zawodnicy i zawodniczki z województwa opolskiego oraz innych regionów kraju.

Tegoroczny cykl organizowany jest przez Opolski Związek Piłki Siatkowej oraz NSZZ „Solidarność” Region Śląsk Opolski. Honorowy patronat nad całym wydarzeniem objął Marszałek Województwa Opolskiego.
W turnieju kobiet najlepiej spisał się duet Klaudia Kubas z Kuraszkowa oraz Agata Antolak z Obornik Śląskich, który zwyciężył w pierwszych zawodach eliminacyjnych i zdobył po 20 punktów do klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajęły reprezentantki Krakowa: Agnieszka Krawczyk i Alicja Czuba, a na najniższym stopniu podium stanęły Barbara Włodarczyk i Natalia Balaszczuk z Wrocławia.
W rywalizacji par mieszanych triumfowali Barbara Włodarczyk i Filip Rudzki z Wrocławia, zdobywając komplet 20 punktów. Drugie miejsce wywalczyli Agata Antolak z Obornik Śląskich oraz Krystian Kubas z Kuraszkowa, natomiast trzecia lokata przypadła Joannie Moczko-Knapiak i Andrzejowi Knapiakowi z Opola.
Pierwszy turniej pokazał wysoki poziom sportowy, a walka o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej zapowiada zaciętą rywalizację podczas następnych przystanków cyklu.
Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała obsada sędziowska z sędzią głównym Michałem Surdyką oraz sędziami: Moniką Dwojak, Józefem Glińskim, Mariuszem Pilichowskim, Marcinem Młynarskim, Hanną Froń i Kacprem Topolnickim.
Źródło: nto.pl







