Dziś jest: Sobota 21 maja 2022 Imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

PR24: Solidarność ocenia projekt przyszłorocznego budżetu państwa

28 września 2017 r.

Sytuacja budżetu państwa jest bardzo dobra, więc można przeznaczać znacznie kwoty na cele społeczne. Jednak nie ze wszystkiego jesteśmy zadowoleni. Nie akceptujemy np.mrożenia funduszu płac w sferze budżetowej, już ósmy rok z rzędu - mówiła na antenie Polskiego Radia 24, w audycji "Kapitał i praca" ekspoertka NSZZ "Solidarnpść" Katarzyna Zimmer-Drabczyk.

Wicepremier Mateusz Morawiecki poinformował, że nadwyżka w budżecie po sierpniu wyniosła 4 miliardy 900 milionów złotych. Według Katarzyny Zimmer-Drabczyk sytuacja po stronie dochodów w budżecie jest bardzo dobra.

Jak zaznaczyła ekspertka, udało się ją wypracować, dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego. Jeśli chodzi o wzrost gospodarczy, to agencje ratingowe podnoszą prognozy. Obserwujemy dobrą sytuację na rynku pracy. Nie możemy też zapominać o zmniejszeniu deficytu budżetowego. Uważamy, że ten budżet jest ostrożny w szacunkach.

Nie rozumiemy dlaczego zamraża się wynagrodzenia w państwowej sferze budżetowej – mówiła przedstawicielka „Solidarności”.

Całej audycji można wysłuchać tutaj: POLSKIE RADIO

Źródło: TYSOL.PL