Dziś jest: Sobota 21 maja 2022 Imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Prezydium "S": Apelujemy o odważną obronę pamięci i świętości naszego Papieża

27 listopada 2020 r.

- Apelujemy do członków i sympatyków naszego Związku o odważną i cierpliwą postawę w obronie pamięci i świętości naszego Papieża. To jego pontyfikat obudził w nas „Solidarność”, która wywalczyła Polakom niepodległą i demokratyczną Ojczyznę - podkreśla Prezydium KK NSZZ "Solidarność" w specjalnym apelu ws. obrony godności i dobrego imienia św. Jana Pawła II.

- Od wielu lat jesteśmy świadkami ataków różnych środowisk na osobę świętego Jana Pawła II. Do dewastacji Jego pomników dochodziło już wielokrotnie w przeszłości. Jednak w ostatnim czasie fala nienawiści wobec osoby Papieża-Polaka uległa wielkiemu nasileniu - czytamy w apelu.

Prezydium "S" podkreśla, że w Polsce i na całym świecie jesteśmy świadkami próby przeprowadzenia rewolucji obyczajowej. - Celem tej rewolucji jest „wyzwolenie” człowieka z wszelkich norm kulturowych, obyczajowych, godnościowych – zrównanie praw związków homoseksualnych z prawami małżeńskimi, w tym prawa do adopcji dzieci, prawa do aborcji na życzenie (a w przyszłości z pewnością eutanazji), czy edukacji seksualnej już w wieku wczesnoprzedszkolnym - napisano w apelu podpisanym przez Piotra Dudę i Ewę Zydorek.

- Przeszkodą na drodze do stworzenia „modelu nowego człowieka” jest tradycyjna rodzina oparta na wartościach chrześcijańskich, która swoje oparcie ma przede wszystkim w Kościele Katolickim. Stąd próba zniszczenia Kościoła, a nie da się tego zrobić bez zniszczenia świętości Jana Pawła II - czytamy w piśmie.

Źródło: tysol.pl