Dziś jest: Czwartek 5 sierpnia 2021 Imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy
 • 3 sierpnia 2021 r.

  Piotr Duda: podwyżki dla wszystkich, nie tylko dla wybranych

  Rozporządzenie podpisane przez Prezydenta RP o podwyżkach dla wiceministrów (sekretarzy i podsekretarzy stanu) w kontekście planowanego zamrożenia wskaźnika wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej, budzą poważne wątpliwości natury moralnej i staną się przyczyną poważnych napięć społecznych.

  czytaj więcej...
 • 2 sierpnia 2021 r.

  Zaproszenie na Pokutne Nabożeństwo Fatimskie

  W imieniu Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” w Krośnie serdecznie zapraszamy na Pokutne Nabożeństwo Fatimskie, które odbędzie się w sobotę 7 sierpnia 2021 r. o godz. 17.30 w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym.

  czytaj więcej...
 • 30 lipca 2021 r.

  „Fit for 55”, czyli jak w niecałą dekadę zrujnować Europę

  Już niebawem własny samochód czy wyjazd na wakacje może znów stać się luksusem dostępnym dla nielicznych. Komisja Europejska przedstawiła plan „Fit for 55”, za pomocą którego zamierza wyciągnąć z kieszeni Europejczyków 5 bilionów euro pod pretekstem walki ze zmianami klimatu.

  czytaj więcej...
Jasło, 28 lipca 2021 r.

Zebranie wyborcze "Solidarności" w Zakładzie Gazowniczym w Jaśle

28 lipca br. w sali konferencyjnej PSG Sp. z o.o. Zakład Gazowniczy w Jaśle odbyło się zebranie delegatów Podzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ "Solidarność" działającej w tym zakładzie.

czytaj więcej...
 
28 lipca 2021 r.

Czy państwo da nam emeryturę? Dla niektórych to zaskoczenie

Są ludzie, którzy nie wierzą w to, że będąc seniorem otrzymają swoją emeryturę. Uważają, że państwo może im jej nie dać, bo nie będzie miało wystarczających środków. A przecież nikt nam niczego nie daje. Sami odkładamy pieniądze na swoją emeryturę poprzez odprowadzanie składek emerytalnych.

czytaj więcej...
 
27 lipca 2021 r.

Henryk Nakonieczny o emeryturach stażowych: "To uprawnienie, a nie obowiązek"

- Cały czas próbuje się narzucić taką narrację, że ten pracujący, który chce odejść na emeryturę, to on tworzy obciążenie dla budżetu. To nie jest prawda. To system tworzy obciążenie. On nie stanowi obciążenia, jeżeli uskładał sobie na tę emeryturę i jest ona wypłacona z jego uskładanego kapitału...

czytaj więcej...
 
 

Pobierz aplikację Tygodnika Solidarność