Solidarność Podbeskidzie LICEALIŚCI O „SOLIDARNOŚCI”

LICEALIŚCI O „SOLIDARNOŚCI”

LICEALIŚCI O „SOLIDARNOŚCI”

Udostępnij na:

Po raz drugi oświęcimskie Starostwo Powiatowe zorganizowało wraz z Młodzieżowym Domem Kultury Powiatowy Konkurs Historyczny „Solidarni”. Patronat nad tym przedsięwzięciem objęły podbeskidzka i małopolska „Solidarność”, a także oddziały Instytutu Pamięci Narodowej z Katowic i Krakowa.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W powiatowym finale konkursu wzięło udział 38 uczniów z dziewięciu szkół ponadgimnazjalnych z Oświęcimia, Brzeszcz i Kęt. Musieli się oni zmierzyć z historycznym testem, opracowanym przez Artura Kasprzykowskiego z katowickiego oddziału IPN. W tym roku pytania poświęcone były głównie wydarzeniom z okresu stanu wojennego w związku ze zbliżającą się smutną, 35. rocznicą jego wprowadzenia.

Najlepiej z pytaniami poradził sobie Józef Dylik z oświęcimskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego (był on także laureatem tego konkursu w ubiegłym roku!). Drugie miejsce zajęli ex aequo Kornelia Jędrusik z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Brzeszczach oraz Piotr Czerwiński z oświęcimskiego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3, a trzecie Katarzyna Chrząszcz z LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Kętach.

Oficjalne podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się we wtorek, 8 listopada, podczas uroczystej gali w Oświęcimskim Centrum Kultury.

 

Udostępnij na:

Author: Rzecznik