W czwartek, 27-go czerwca br. w warszawskich Łazienkach w Pałacu na Wyspie odbyło się Spotkanie Czwartkowe PZU. Honorowym gościem spotkania był Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. W spotkaniu brał udział Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, Piotr Duda, Przewodnicząca Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Grupy PZU, Joanna Ratajczak oraz Redaktor Naczelny „Tygodnika Solidarność”, Michał Ossowski. Na spotkaniu obecni byli również przedstawiciele świata polityki i biznesu, m.in. wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, oraz zarząd i rada nadzorcza PZU.

Nowoczesne państwo dba o życie i zdrowie obywateli – mówił prezydent Andrzej Duda.

Grupa PZU bardzo dobrze reprezentuje Rzeczpospolitą i bardzo dobrze działa dla Rzeczypospolitej – w obszarze międzynarodowym, jak miało to miejsce podczas konferencji w Davos, w obszarze kulturalnym, „jako mecenas polskiej kultury, również tu w Łazienkach od 2011 roku” – powiedział prezydent.

Prezes Grupy PZU Paweł Surówka zapowiedział, że w nowej strategii, którą spółka ogłosi w 2020 r., obok celów biznesowych i założeń ambitnych parametrów ekonomicznych, „pojawią się również wartości”: model biznesowy oparty na sensie, na wartościach – to model bardziej stabilny, bardziej przyszłościowy i zdrowy. Nie wystarczy, że spełniamy wszystkie cele biznesowe, chcemy iść dalej; chcemy podarować Polakom 10 lat dłuższego życia w dobrym zdrowiu. Dlatego będziemy namawiać Polaków do tego, żeby działali na rzecz swojego zdrowia. Naukowcy odkryli, że dwudziestopięciominutowy umiarkowany wysiłek dziennie może przedłużyć życie człowieka od siedmiu do nawet dziesięciu lat.

Spotkaniu towarzyszyły występ Włodka Pawlika, który grał utwory Stanisława Moniuszki w jazzowej aranżacji oraz zespoły wykonujące muzykę klasyczną.

Fot. Marcin Żegliński/Tygodnik Solidarność & Jakub Szymczuk/Kancelaria Prezydenta RP

Share This