Legitymacja

Karty Rabatowe

Tygodnik Solidarność


Program Grosik
Związkowe Gadżety

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 433835
Start No images

REGION ZIEMIA PRZEMYSKA

W dniu 9 listopada 2019 r. Obraz Matki Bożej Robotników Solidarności po półtora miesięcznej peregrynacji w Oddziale Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” w Przemyślu zawitał w Oddziale w Jarosławiu. Uroczyste powitanie przez członków NSZZ „Solidarność” oraz przedstawicieli wspólnoty parafialnej miało miejsce 10 listopada br. w Kolegiacie pw. Bożego Ciała w Jarosławiu. Mszy świętej przewodniczył i wygłosił homilię ks. prof. Stanisław Nabywaniec.
Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe: Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność”, Oddziału Regionu w Jarosławiu i Oddziału Regionu w Lubaczowie oraz Organizacji Podzakładowej NSZZ „Solidarność” PKP Cargo S.A. Południowy Zakład Spółki z siedzibą w Żurawicy.


Podczas uroczystości pożegnalnej Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności  16 listopada br.
w Kolegiacie Jarosławskiej nastąpił akt poświęcenia Sztandaru Organizacji Podzakładowej NSZZ „Solidarność” Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle. Mszy świętej przewodniczył i dokonał poświęcenia sztandaru bp. Stanisław Jamrozek. Na sztandarze został umieszczony wizerunek Rotmistrza Witolda Pileckiego – wybitnego żołnierza i oficera polskiego wywiadu, bohatera i wielkiego patrioty, oddanego nie tylko Ojczyźnie, ale i Bogu, to wiara prowadziła go przez życie.W czasie peregrynacji w Oddziale Jarosławskim Obraz Matki Bożej Robotników Solidarności będzie obecny jeszcze w parafiach pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Jarosławiu, pw. Trójcy Przenajświętszej w Jarosławiu, pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radymnie oraz pw. Świętego Józefa w Muninie.

Fot. Janusz Blok

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 94

Multimedia

Zasłużony dla Regionu

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................