Legitymacja

Karty Rabatowe

Tygodnik Solidarność


Program Grosik
Związkowe Gadżety

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 417155
Start No images

REGION ZIEMIA PRZEMYSKA


Jak co roku, w trzecią sobotę i niedziela września pielgrzymowaliśmy do stóp Jasnogórskiej Pani, aby powierzyć Matce Zbawiciela swoje codzienne życie i modlić się w intencji Kościoła, Ojczyzny i ludzi pracy. Gospodarzem tegorocznej 37. pielgrzymki był Region Podkarpacie, po którym przez ostatni rok peregrynował Obraz Matki Bożej Robotników Solidarności oraz Region Częstochowski.
Pielgrzymkę Ludzi Pracy zainaugurował w sobotę koncert Orkiestry Dętej Gminy Miejsce Piastowe. Wieczornej mszy św. na Szczycie przewodniczył abp Adam Szal Metropolita Przemyski. Tego dnia związkowcy i ich rodziny wzięli również udział w Apelu Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu, Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich, której rozważania prowadził Region Podkarpacie oraz o północy we mszy św. w Bazylice i nocnym czuwaniu modlitewnym przy Matce Bożej. 
Głównym wydarzaniem Pielgrzymki Ludzi Pracy była niedzielna uroczysta msza św. pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego, Krajowego Duszpasterza Ludzi Pracy. Homilię wygłosił abp Adam Szal, eucharystię koncelebrowali duszpasterze Ludzi Pracy i kapelani NSZZ „Solidarność”.
W modlitwie udział wzięła rodzina bł. ks. Jerzego Popiełuszki, a także przedstawiciele rządu, parlamentarzyści i samorządowcy.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 91

Multimedia

Zasłużony dla Regionu

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................