Legitymacja

Karty Rabatowe

Tygodnik Solidarność


Program Grosik
Związkowe Gadżety

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 460144
Start No images

W dniu 16 listopada 2019 roku w Kolegiacie pw. Bożego Ciała w Jarosławiu odbyło się poświęcenie ufundowanego Sztandaru Organizacji Podzakładowej NSZZ „Solidarność” Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle. Patronem Sztandaru został polski żołnierz, bohater i męczennik rotmistrz Witold Pilecki, zamordowany przez oprawców komunistycznych. Do dnia dzisiejszego nie jest znane miejsce pochówku zwłok rotmistrza, ale prowadzone przez IPN poszukiwania dają nadzieję na odnalezienie szczątków i godne złożenie z należnymi honorami w grobie. 
Uroczystą mszę celebrował i dokonał aktu poświęcenia Sztandaru ksiądz biskup Stanisław Jamrozek w asyście księdza Prałata Mariana Bocho. 

Swoją obecnością zaszczycili goście: Anna Schmidt-Rodziewicz Poseł na Sejm RP, przedstawicielka Teresy Pamuły Posła na Sejm RP, Mariusz Trojak Wicestarosta Powiatu Jarosławskiego, Marian Żołyniak Prezes Polskiej Spółki Gazownictwa, Dyrekcja Zakładu Gazowniczego w Jaśle na czele z Adamem Pęziołem, Bolesław Potyrała Przewodniczący Krajowej Sekcji NSZZ „Solidarność” Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, przedstawiciele Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” na czele z przewodniczącym Szymonem Wawrzyszko, a także licznie zgromadzeni związkowcy ze Zgorzelca, Wałbrzycha, Tarnowa, Kielc, Lublina oraz organizacji jasielskiej. Jako, że gazownictwo to równocześnie gałąź górnictwa kolorytu uroczystości nadali licznie zgromadzeni goście w galowych mundurach górniczych. W czasie mszy świętej święconemu sztandarowi asystowały sztandary NSZZ „Solidarność”: Regionu Ziemia Przemyska, Oddziału Zarządu Regionu w Jarosławiu, Krajowej Sekcji Górnictwa Naftowego i Gazownictwa oraz Organizacji Podzakładowej NSZZ "Solidarność" przy Polskiej Spółce Gazownictwa w Tarnowie Zakład w Lublinie. Po zakończonej mszy w zabytkowych podziemiach Kolegiaty odbyła się uroczysta akademia na której w obecności zgromadzonych gości odbyło się tradycyjne wbicie gwoździ w drzewiec sztandaru. W trakcie akademii zostały odczytane listy gratulacyjne skierowane do uczestników tego wydarzenia od Władysława Ortyla Marszałka Województwa Podkarpackiego, Teresy Pamuły Posła na Sejm RP, Zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa.

 

Zbigniew Wacnik
Przewodniczący Komisji Podzakładowej

Multimedia

Zasłużony dla Regionu

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................