Legitymacja

Karty Rabatowe

Tygodnik Solidarność


Program Grosik
Związkowe Gadżety

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 405158
Start No images

STANOWISKO
Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność”
ws. 30. rocznicy wydarzeń na Kamiennym Moście w Przemyślu

   Region Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” w 30. rocznicę wydarzeń na Kamiennym Moście w Przemyślu składa podziękowania i hołd organizatorom i uczestnikom manifestacji 31 sierpnia 1982 roku.
  Zgromadzenie się kilku tysięcy ludzi pod siedzibą Regionu Południowo-Wschodniego w Przemyślu, aby zamanifestować sprzeciw wobec stanu wojennego, żądanie przywrócenia legalnej działalności NSZZ „Solidarność”, zaprzestania represjonowania działaczy związkowych i zwolnienia więzionych i internowanych - było aktem determinacji i ogromnej odwagi. Wspólne, słuszne cele w walce o wolność i godność pozwoliły przezwyciężyć strach przed uzbrojonymi siłami milicji i ZOMO oraz konsekwencjami protestu.
  Region Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” potępia bezprawie organów MO, SB i ZOMO, które bezwzględnie rozpędziły pokojową manifestację i używając gazów łzawiących  i  pałek wobec bezbronnych. Wielu z nich, w tym także przypadkowych przechodniów zostało brutalnie pobitych, a sprawcy nie ponieśli żadnej odpowiedzialności.
Dziś, po 32 latach od podpisania porozumień w Gdańsku i 30 latach od wydarzeń na Kamiennym Moście nadal musimy walczyć o godność i poszanowanie praw pracowniczych i obywatelskich.
  Łamane są podstawowe prawa pracownicze i związkowe, zagrożone jest bezpieczeństwo pracowników poprzez coraz powszechniejsze stosowanie przez pracodawców z tzw. umów śmieciowych, zwalnianie pracowników z długim stażem pracy, brak możliwości znalezienia zatrudnienia po 45 – 50 roku życia.
  Dlatego apelujemy, tak jak 30 lat temu, musimy zjednoczyć się i walczyć o słuszną sprawę.

 

Multimedia

Zasłużony dla Regionu

  

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................