Legitymacja

Karty Rabatowe

Tygodnik Solidarność


Program Grosik
Związkowe Gadżety

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 425934
Start No images

Dział Informacji KK: 

- To kolejna kpina z dialogu społecznego i konsultacji – tak słowa ministra pracy i polityki społecznej komentuje przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

    Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział dzisiaj w TVP Info, iż finał konsultacji społecznych w sprawie reformy emerytalnej widać w projekcie, który będzie opracowany przez Sejm. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że rząd nie przewiduje żadnych konsultacji a partnerzy społeczni nie będą mieli możliwości przekazać swoich uwag do nowego projektu. Projekt został już przekazany do Komitetu Stałego Rady Ministrów. – To nie jest żaden finał konsultacji społecznych tylko finał politycznych gier w koalicji. W dodatku ten zgniły kompromis skazuje pracowników na głodowe tzw. częściowe emerytury albo na pracę do śmierci – dodaje szef „S”. 
 „Solidarność” domaga się przekazania projektu do konsultacji, tak aby partnerzy społeczni mieli czas na rzetelne odniesienie się do nowych propozycji. To wydłuży procedurę przynajmniej o 30 dni (tyle jest ustawowego czasu na konsultacje), ale zdaniem związkowców przy tak ważnych i budzących kontrowersje zmianach ten czas jest konieczny. 
  Departament Dialogu i Partnerstwa Społecznego przy Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej przekazał 11 kwietnia br. nowy rządowy projekt zmian w ustawie o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Dzisiaj w Kancelarii Premiera odbędzie się posiedzenie Prezydium Trójstronnej Komisji d-s Społeczno-Gospodarczych z udziałem Premiera Donalda Tuska poświęcone prezentacji projektu wydłużenia wieku emerytalnego. 

 

Multimedia

Zasłużony dla Regionu

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................