Legitymacja

Karty Rabatowe

Tygodnik Solidarność


Program Grosik
Związkowe Gadżety

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 
Wyszukiwarka
Odsłon : 428644
Start No images

REGION ZIEMIA PRZEMYSKA

W dniu 26 czerwca 2013 r. zawieszone zostały prace przez trzy reprezentatywne związki zawodowe (NSZZ „Solidarność”, OPZZ i Forum ZZ) w Trójstronnej Komisji ds. społeczno-gospodarczych. Warunkiem powrotu do prac w Komisji jest odwołanie ministra Pracy Władysłwa Kosinika-Kamysza.
Piotr Duda stwierdził: „Odkąd Władysław Kosiniak-Kamysz został mianowany przewodniczącym Trójstronnej Komisji, instytucja ta stała się fasadowa, a głos strony związkowej jest w niej całkowicie lekceważony. Dialog społeczny, który jest wpisany w polską Konstytucję, nie istnieje, a rząd wdraża kluczowe rozwiązania dotyczące rynku pracy i polityki społecznej bez jakichkolwiek uzgodnień. Negocjacje ustaw w Komisji Trójstronnej często odbywają się w przyspieszonym trybie, a wiele ważnych ustaw w ogóle nie trafia do Komisji”.
W związku z powyższym zawieszone są również prace w Wojewódzkich Komisjach Dialogu Społecznego. Dla zainteresowanych tekst na stronie KK "Solidarność".
Oświadczenie przewodniczącego KK Piotra Dudy po przegłosowaniu przez Senat RP zmian w Kodeksie pracy: http://www.solidarnosc.org.pl/pl/aktualnosci/w-dwustronnym-dialogu-nie-chcemy-przeszkadzac.html

 

<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 następna > ostatnia >>

Strona 71 z 93

Multimedia

Zasłużony dla Regionu

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................