Solidarność Podbeskidzie Związkowy festyn w Bystrej

Związkowy festyn w Bystrej

Związkowy festyn w Bystrej

Udostępnij na:

Blisko 1,5 tysiąca osób przewinęło się przez rodzinny festyn „Solidarności”, który odbył się w sobotę 8 czerwca 2024 r. w Bystrej koło Bielska-Białej.

– Jest czas na pracę, na protesty w walce o słuszne sprawy, ale też musi być czas na odpoczynek, na wytchnienie, na zabawę w rodzinnym i przyjacielskim gronie – mówił szef podbeskidzkiej „Solidarności” Marek Bogusz witając uczestników festynu.

Związkowcy z zakładowych organizacji „Solidarności” z wszystkich zakątków regionu wraz ze swymi rodzinami bawili się do późnych godzin nocnych przy pięknej, iście letniej pogodzie. Było tez wielu znamienitych gości – parlamentarzystów, samorządowców oraz przedstawicieli instytucji na co dzień współpracujących z „Solidarnością”, a także związkowców z zaprzyjaźnionych regionów częstochowskiego i Małopolski. Była moc atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Na festynie odbywały się konkursy z nagrodami i tańce dla dorosłych, a dla dzieci było malowanie twarzy oraz wspólna zabawa na dmuchańcach, puszczanie baniek mydlanych oraz inne gry i konkursy. 

Mimo zabawy uczestnicy festynu nie zapominali o aktualnych problemach – cały czas czynny był punkt zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. tzw. „Zielonego Ładu”.

 

Udostępnij na: