Solidarność Podbeskidzie Rajd „Solidarności” na 102!

Rajd „Solidarności” na 102!

Rajd „Solidarności” na 102!

Udostępnij na:


Byliśmy na Babiej Górze

W sobotę, 5 września br. odbył się Ogólnopolski Rajd Górski NSZZ „Solidarność” na Babią Górę, którego organizatorem był Zarząd Regionu Podbeskidzie wraz z Komisją Krajową NSZZ „Solidarność”. W wędrówce po beskidzkich szlakach uczestniczyło 102 rajdowców.

Najliczniejszą ekipą okazała się reprezentacja „Solidarności” bielskiej spółki Proseat (32 osoby z przewodniczącym Rafałem Tyrałą na czele), która otrzymała Puchar Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Warto wymienić też inne liczne reprezentacje – wystawione przez „Solidarność” Nadleśnictwa Sucha Beskidzka oraz bielską spółkę GE Power Controls – Apena.
Drugi puchar, ufundowany przez Przewodniczącego Zarządu Regionu Podbeskidzie, przypadł związkowcom z Babiogórskiego Parku Narodowego w Zawoi jako wyraz uznania dla ich zaangażowania w przygotowaniach kolejnych edycji naszego rajdu.
Z kolei laureaci konkursu wiedzy o Babiogórskim Parku Narodowym otrzymali nagrody, ufundowane przez podbeskidzką „Solidarność”, a wszyscy uczestnicy Rajdu gorącą strawę i okolicznościowe znaczki rajdowe, a także materiały edukacjne BPN.
Konkursy i podsumowanie rajdu poprzedzone zostały Mszą Świętą w intencji Solidarności i uczestników rajdu, odprawioną przez ks. dr. Mieczysława Bieńkowskiego w przepięknym plenerze koło schroniska na Markowych Szczawinach.

Kolejny raz okazało się, że górskie wędrówki hartują, ucząc pokonywania nie tylko trudnych szlaków, lecz również codziennych trudności, a przy tym wzmacniają nas na drodze związkowej.
Sponsorem tegorocznego rajdu była spółka PG Silesia z Czechowic-Dziedzic.
Dziękuję wszystkim uczestnikom i… do zobaczenia za rok.

Przewodniczący NSZZ „S”
Oddział Sucha Beskidzka
Krzysztof Chudzik

Udostępnij na:

Author: Sekretariat