Solidarność Podbeskidzie W ROCZNICĘ STANU WOJENNEGO

W ROCZNICĘ STANU WOJENNEGO

W ROCZNICĘ STANU WOJENNEGO

Udostępnij na:

W  środę, 13 grudnia, minie 36 lat od dnia ogłoszenia stanu wojennego w Polsce. Tego dnia o 18.00 w kościele Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny i tych, którzy dla niej cierpieli.

Decstanwoj (6)yzja o zdławieniu siłą wolnościowego ruchu „Solidarności” wiązała się z pacyfikowaniem strajków i wszelkich innych przejawów oporu, zwolnieniami z pracy, uwięzieniem wielu tysięcy osób, drastycznym ograniczeniem swobód i praw obywatelskich.

Tylko na Podbeskidziu w czasie stanu wojennego internowano ponad dwieście osób, blisko sto następnych aresztowano i skazano na długoletnie więzienia. Wielu związkowców zostało zmuszonych do emigracji – wówczas wiązało się to z bezterminowym zakazem powrotu do Polski. – Rocznica wprowadzenia stanu wojennego jest tragiczną datą. Nie chcemy jej świętować, ale nie możemy o niej zapomnieć, a zwłaszcza o tych, którzy wtedy cierpieli za „Solidarność” – mówi Marek Bogusz, przewodniczący podbeskidzkiej „Solidarności”.stanwoj (7)

W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, a więc w środę 13 grudnia, o 18.00 w kościele Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny i tych, którzy dla niej cierpieli. Wcześniej związkowcy złożą kwiaty pod tablicą na kościele Opatrzności Bożej, upamiętniającą osoby represjonowane w stanie wojennym.

Apelujemy do zakładowych organizacji “Solidarności” o uczestnictwo wraz z pocztami sztandarowymi w naszej wspólnej modlitwie.

Udostępnij na:

Author: Rzecznik