Oddziały Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Zapraszamy na szkolenie pt. „Negocjacje – komunikacja w negocjacjach”

Szanowni Państwo

W dniach 13-14 czerwca 2019 r. odbędzie się szkolenie pt. „Negocjacje – komunikacja w negocjacjach”.
Zgłoszenia wraz z wpłatą należy składać w Zarządzie Regionu (kontakt: Wiceprzewodniczący ZR Stanisław Sołtysik) do 31 maja br. włącznie.
Ilość miejsc ograniczona.
Miejsce szkolenia – Szczyrk, hotel „Zagroń”. Zakwaterowanie od godz. 8.00, rozpoczęcie o godz. 9.00.
Prowadzący –  Trener  z Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

Pielgrzymka do Lichenia

Zarząd Regionu informuje, że organizuje pielgrzymkę Solidarności do Sanktuarium Matki Boskiej Licheńskiej w dniach 27/28.04.2019 r. Wyjazd 27.04. o godz. 6.00 (Jeleśnia) i 7.00 (Bielsko-Biała).

Ilość uczestników jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń).
Zapisy i sprawy organizacyjne pielgrzymki prowadzi Barbara Janoszek – przewodnicząca APTIV Jeleśnia (tel. kontaktowy: 662 524 618).

Informujemy, że w sobotę 27 kwietnia, autokar wyjedzie sprzed siedziby spółki Aptiv w Jeleśni o godz. 6.00, a z Bielska-Białej (zatoka przy stacji BP przy ul. Warszawskiej) o godz. 7.00.
Zapraszamy!

Członkowie „Solidarności” w wyborach samorządowych 2018

BIELSKO-BIAŁA
Kandydaci do Rady Miejskiej w Bielsku-Białej

Okręg nr 2:
nr 7 – Cecylia KUK

Okręg nr 3:
nr 1 – Andrzej GACEK
nr 3 – Bożena Kotkowska
nr 7 – Leszek Caputa

Okręg nr 4
nr 2 – Adam MICHALSKI

Kandydaci do Sejmiku Województwa Śląskiego
nr 2 – Ewa Żak
nr 6 – Zygmunt Mizera

CIESZYN
Rada Powiatu Cieszyńskiego
KWW Akcja Samorządowa AS

Okręg nr 1 – Cieszyn

Kazimierz Kawulok (Wiceprzewodniczący Międzyzakładowej Organizacji NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Cieszynie)
Czesław Chrapek
Tadeusz Mendrek

Rada Miejska Cieszyna
KWW Akcja Samorządowa AS

Okręg nr 2 – Osiedle Piastowskie, Osiedle Liburnia, Mała Łąka

Artur Płoskonka (Przewodniczący Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność”

przy Domach Opieki i Wychowania)
Rady Gminy Hażlach
KWW dla Mieszkańców Gminy Hażlach

Okręg nr 13

Zdzisław Jarosz (Przewodniczący Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej Sp. z.o.o. w Cieszynie)

Kandydat na Wójta Gminy Hażlach
KWW Razem dla Mieszkańców
Aleksander Matysiak (Wiceprzewodniczący NSZZ „Solidarność” przy PPG Cieszyn S.A.)

 CZECHOWICE DZIEDZICE

Kandydat do Rady Miasta Czechowice-Dziedzice
– Grzegorz Babij

SKOCZÓW

Kandydaci do Rady Miasta Skoczów
– Robert Puzoń
– Ryszard Dziasek

ZAWOJA

Kandydat do Urzędu Gminy w Zawoi
– Maciej Mażul

RADA POWIATU SUSKIEGO

Okręg 4
Gmina Bystra-Sidzina, Gmina Zawoja
– Ilona Liliana Bruzda

Zaproszenie

Z okazji 38. rocznicy porozumień sierpniowych 1980 roku, Zarząd Regionu Podbeskidzie zaprasza członków związku, ich rodziny i wszystkich sympatyków do udziału w uroczystej Mszy Świętej, która odbędzie się 30.08.2018 r. o godz. 18.00 w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej.

W szczególny sposób zaproszenie kierujemy do pocztów sztandarowych organizacji związkowych, mając nadzieję na ich udział i ubogacenie rocznicowej uroczystości.

Andrzej Madyda

Nowe władze podbeskidzkiej „S”

W piątek, 15 czerwca 2018 roku, podczas wyborczego XIII Walnego Zebrania Delegatów NSZZ „Solidarność” wybrane zostały nowe regionalne władze naszego związku na kadencję 2018-2022. Zebranie inaugurujące prace Zarządu Regionu, połączone z wyborem Prezydium ZR, odbędzie się w piątek, 29 czerwca o godz. 9.00 w siedzibie Regionu Podbeskidzie.

Poniżej publikujemy listy członków regionalnych władz „Solidarności” na nową kadencję.

Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” w kadencji 2018-2022

  1. Marek Bogusz (Tauron Serwis B-B) – przewodniczący
  2. Andrzej Biegun (Browar Żywiec)
  3. Mirosław Biernot (Lotos Terminale Czechowice-Dz.)
  4. Adam Bryl (GE PowerControls B-B)
  5. Czesław Chrapek (Skotan Skoczów)
  6. Katarzyna Dunikowska-Błotko (Oświata B-B)
  7. Ryszard Dziasek (Teksid Iron Skoczów)
  8. Krzysztof Gaj (Hutchinson II Żywiec)
  9. Piotr Gołąb* (Sł. Zdrowia B-B)
  10. Janusz Gołdynia (Samorząd Oświęcim)
  11. Czesław Gorol (PKP Cargo Czechowice-Dz.)
  12. Piotr Górny (Bulten Shiloh B-B)
  13. Barbara Janoszek (Aptiv Jeleśnia)
  14. Krzysztof Jaworski (Grupa Kęty)
  15. Mirosław Kitowski (Polifarb Cieszyn)
  16. Jarosław Klajman (Tauron Ciepło B-B)
  17. Mirosław Kubas (Nadleśnictwo B-B)
  18. Cecylia Kuk (Poczta Polska B-B)
  19. Krzysztof Kwaśny (PG Silesia Czechowice-Dz.)
  20. Paweł Łabuz (Sews Cabind Żywiec)
  21. Piotr Łukowski (MZK B-B)
  22. Andrzej Madyda (Oddział „S” Żywiec)
  23. Michał Marek (Oddział „S” Cieszyn)
  24. Roman Marekwica (Straż Pożarna B-B)
  25. Maciej Mażul (Babiogórski PN Zawoja)
  26. Henryk Mynarski (Ceva B-B)
  27. Robert Pudełko (Cooper B-B)
  28. Krzysztof Schmeichel (Śrubena Żywiec)
  29. Stanisław Skrzyp (Famed Żywiec)
  30. Stanisław Sołtysik* (Belos B-B)
  31. Wanda Stróżyk (FCA B-B)
  32. Rafał Tyrała (Proseat B-B)
  33. Jadwiga Utecht-Nolbrzak* (Oświata B-B)
  34. Jan Wilczak* (Sekcja Emerytów B-B)
  35. Ewa Żak (Szpital Wojewódzki B-B)

                                                     *) Przewodniczący Sekcji Regionalnej

Regionalna Komisja Rewizyjna NSZZ „S” Regionu Podbeskidzie

  1. Ryszard Anus (FCA B-B)
  2. Mirosław Ellmann (Adler Polska B-B)
  3. Grażyna Gąćkowska (Oświata B-B)
  4. Celina Jędras (FCA B-B)
  5. Wacław Oleś (Śrubena Żywiec)
  6. Jan Pezda (Belos B-B)
  7. Ewa Płonka (Indukta B-B)

 Delegaci na Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność”

  1. Andrzej Biegun (Browar Żywiec)
  2. Mirosław Brzuśnian (Tauron Wytwarzanie B-B)
  3. Dariusz Dudek (PG Silesia Czechowice-Dz.)
  4. Piotr Górny (Bulten Shiloh B-B)
  5. Krzysztof Jaworski (Grupa Kęty)
  6. Paweł Łabuz (Sews Cabind Żywiec)
  7. Rafał Tyrała (Proseat B-B)

W piątek zjazd – biura “S” będą nieczynne!

W najbliższy piątek, 15 czerwca, odbędzie się sprawozdawczo-wyborcze Walne Zebranie Delegatów NSZZ “Solidarność” Regionu Podbeskidzie. W związku z tym, że przy organizacji tego wydarzenia zaangażowani są wszyscy działacze i pracownicy Zarządu Regionu, biura podbeskidzkiej “Solidarności” będą tego dnia nieczynne – zarówno w Bielsku-Białej jak i w terenowych oddziałach “S”.