Oddziały

Oddziały

Pożegnanie ks. Leopolda Zielasko

W środę, 5 września 2018 roku w Ustroniu odbył się pogrzeb zmarłego cztery dni wcześniej księdza kan. Leopolda Zielasko, długoletniego proboszcza parafii św. Klemensa w Ustroniu, znanego ze swego społecznego zaangażowania, uhonorowanego m.in. tytułem „Zasłużonego dla Solidarności Podbeskidzia”.  Ksiądz Leopold był najstarszym kapłanem diecezji bielsko-żywieckiej – przeżył 95 lat, w tym 67 w kapłaństwie. (więcej…)

Msza w rocznicę

W piątek, 31 sierpnia 2018 r. o godz.18.00 w kościele parafialnym p.w. św. Piotra i Pawła w Skoczowie odprawiona zostanie Msza św. w intencji NSZZ “Solidarność” oraz Ojczyzny w 38. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych.

Serdecznie zapraszam

Czesław Chrapek

Zaproszenie

Z okazji 38. rocznicy porozumień sierpniowych 1980 roku, Zarząd Regionu Podbeskidzie zaprasza członków związku, ich rodziny i wszystkich sympatyków do udziału w uroczystej Mszy Świętej, która odbędzie się 30.08.2018 r. o godz. 18.00 w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej.

W szczególny sposób zaproszenie kierujemy do pocztów sztandarowych organizacji związkowych, mając nadzieję na ich udział i ubogacenie rocznicowej uroczystości.

Andrzej Madyda

Rocznica Powstania Warszawskiego

1 sierpnia br. w Cieszynie  na rynku odbyła się uroczystość upamiętniająca 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.  O godz. 17.00 minutą ciszy uczczono  pamięć powstańców, a następnie złożono  kwiaty  pod Pomnikiem Harcerek i Harcerzy na Placu Londzina.

Należy przypomnieć, iż powstanie było największą akcją zbrojną podziemia w Europie,  skierowaną  przeciwko niemieckiemu okupantowi. Szacuje się, że do walki o wolność w Warszawie przystąpiło ok. 50 tyś.  powstańców. Straty w ponad dwumiesięcznej akcji  poniosło ok. 18 tyś. powstańców, a 25 tyś. zostało rannych.  Nie można także zapomnieć o znacznych stratach wśród ludności cywilnej. W wyniku działań zbrojnych stolica państwa została niemal całkowicie zniszczona.

W uroczystości w Cieszynie wzięli udział przedstawiciele  Podbeskidzkiej Solidarności  z tutejszego Oddziału.

 

 

 

 

Nowe władze podbeskidzkiej „S”

W piątek, 15 czerwca 2018 roku, podczas wyborczego XIII Walnego Zebrania Delegatów NSZZ „Solidarność” wybrane zostały nowe regionalne władze naszego związku na kadencję 2018-2022. Zebranie inaugurujące prace Zarządu Regionu, połączone z wyborem Prezydium ZR, odbędzie się w piątek, 29 czerwca o godz. 9.00 w siedzibie Regionu Podbeskidzie.

Poniżej publikujemy listy członków regionalnych władz „Solidarności” na nową kadencję.

Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” w kadencji 2018-2022

  1. Marek Bogusz (Tauron Serwis B-B) – przewodniczący
  2. Andrzej Biegun (Browar Żywiec)
  3. Mirosław Biernot (Lotos Terminale Czechowice-Dz.)
  4. Adam Bryl (GE PowerControls B-B)
  5. Czesław Chrapek (Skotan Skoczów)
  6. Katarzyna Dunikowska-Błotko (Oświata B-B)
  7. Ryszard Dziasek (Teksid Iron Skoczów)
  8. Krzysztof Gaj (Hutchinson II Żywiec)
  9. Piotr Gołąb* (Sł. Zdrowia B-B)
  10. Janusz Gołdynia (Samorząd Oświęcim)
  11. Czesław Gorol (PKP Cargo Czechowice-Dz.)
  12. Piotr Górny (Bulten Shiloh B-B)
  13. Barbara Janoszek (Aptiv Jeleśnia)
  14. Krzysztof Jaworski (Grupa Kęty)
  15. Mirosław Kitowski (Polifarb Cieszyn)
  16. Jarosław Klajman (Tauron Ciepło B-B)
  17. Mirosław Kubas (Nadleśnictwo B-B)
  18. Cecylia Kuk (Poczta Polska B-B)
  19. Krzysztof Kwaśny (PG Silesia Czechowice-Dz.)
  20. Paweł Łabuz (Sews Cabind Żywiec)
  21. Piotr Łukowski (MZK B-B)
  22. Andrzej Madyda (Oddział „S” Żywiec)
  23. Michał Marek (Oddział „S” Cieszyn)
  24. Roman Marekwica (Straż Pożarna B-B)
  25. Maciej Mażul (Babiogórski PN Zawoja)
  26. Henryk Mynarski (Ceva B-B)
  27. Robert Pudełko (Cooper B-B)
  28. Krzysztof Schmeichel (Śrubena Żywiec)
  29. Stanisław Skrzyp (Famed Żywiec)
  30. Stanisław Sołtysik* (Belos B-B)
  31. Wanda Stróżyk (FCA B-B)
  32. Rafał Tyrała (Proseat B-B)
  33. Jadwiga Utecht-Nolbrzak* (Oświata B-B)
  34. Jan Wilczak* (Sekcja Emerytów B-B)
  35. Ewa Żak (Szpital Wojewódzki B-B)

                                                     *) Przewodniczący Sekcji Regionalnej

Regionalna Komisja Rewizyjna NSZZ „S” Regionu Podbeskidzie

  1. Ryszard Anus (FCA B-B)
  2. Mirosław Ellmann (Adler Polska B-B)
  3. Grażyna Gąćkowska (Oświata B-B)
  4. Celina Jędras (FCA B-B)
  5. Wacław Oleś (Śrubena Żywiec)
  6. Jan Pezda (Belos B-B)
  7. Ewa Płonka (Indukta B-B)

 Delegaci na Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność”

  1. Andrzej Biegun (Browar Żywiec)
  2. Mirosław Brzuśnian (Tauron Wytwarzanie B-B)
  3. Dariusz Dudek (PG Silesia Czechowice-Dz.)
  4. Piotr Górny (Bulten Shiloh B-B)
  5. Krzysztof Jaworski (Grupa Kęty)
  6. Paweł Łabuz (Sews Cabind Żywiec)
  7. Rafał Tyrała (Proseat B-B)

W piątek zjazd – biura “S” będą nieczynne!

W najbliższy piątek, 15 czerwca, odbędzie się sprawozdawczo-wyborcze Walne Zebranie Delegatów NSZZ “Solidarność” Regionu Podbeskidzie. W związku z tym, że przy organizacji tego wydarzenia zaangażowani są wszyscy działacze i pracownicy Zarządu Regionu, biura podbeskidzkiej “Solidarności” będą tego dnia nieczynne – zarówno w Bielsku-Białej jak i w terenowych oddziałach “S”.