To jest nowe otwarcie: szef Związku o spotkaniu z Prezydentem RP
- Kategoria: Kraj
- To było bardzo dobre spotkanie. Zwłaszcza w porównaniu z tym, co było do tej pory. Nie przypominam sobie, by prezydent
Komorowski zapraszał nas na tego typu rozmowy, choć o to zabiegaliśmy - mówi Piotr Duda, szef "Solidarności" po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą. - Pan
prezydent powtarzał trzy razy, że nie wycofuje się z żadnych obietnic przedwyborczych.
Dzisiaj w Pałacu Prezydenckim doszło do spotkania zorganizowanego z inicjatywy Prezydenta RP. O dołączeniu dodatkowych pytań do wrześniowego
referendum Andrzej Duda rozmawiał z liderami obywatelskich inicjatyw referendalnych w sprawie wieku emerytalnego, obowiązku szkolnego sześciolatków i Lasów Państwowych.
- Pan prezydent jest zdeterminowany, by zadać te pytania, by społeczeństwo wypowiedziało się w tych trzech sprawach - podkreśla Piotr Duda, który
występował jako pełnomocnik wniosku obywatelskiego ws. wieku emerytalnego. - Jako "Solidarność" zaproponowaliśmy innym termin referendum. Jeśli z powodów prawnych nie mogłoby
dojść do dodania dodatkowych pytań 6 września, to mogłyby zostać zadane przy okazji wyborów parlamentarnych 25 października. Decyzja oczywiście należy do pana prezydenta, który
ma rozmawiać ze swoimi ekspertami i podejmie tę kwestię - wyjaśnia przewodniczący KK i dodaje - To jest nowe otwarcie.
"Solidarność" na początku lipca razem z PiS złożyła wniosek do prezydenta Komorowskiego o rozszerzenie wrześniowego referendum o pytania
dotyczące wieku emerytalnego, prywatyzacji Lasów Państwowych oraz obowiązku szkolnego sześciolatków. W sierpniu Piotr Duda zaapelował o to samo do prezydenta Andrzeja Dudy,
który już jako prezydent elekt zapowiedział, że po zaprzysiężeniu zamierza złożyć projekt ustawy dotyczący wieku emerytalnego.














