logo
top

Msza święta w intencji naszej Koleżanki
2010-01-12


.
2010-01-07
W dniu 6 stycznia odbyło się posiedzenie Sejmowej Komisji Zdrowia poświęcone zawieraniu aneksów z NFZ.
Nadal trwa patowa sytuacja na Podkarpaciu, w województwie Warmińsko-Mazurskim i częściowo na Lubelszczyźnie.
Zamieszczamy [bez komentarza] materiały przekazane przez NFZ posłom na wczorajszym posiedzeniu.Życzenia Świąteczne
2009-12-24


...
2009-12-21

Z najgłębszym żalem informujemy że 18 grudnia zmarła tragicznie nasza Koleżanka Świętej Pamięci Barbara Germel-Kołodziej


Wieloletnia członkini NSZZ ,,Solidarność” w warszawskim Centrum Onkologii. Działaczka regionalnych i krajowych struktur służby zdrowia. Od 2006 roku Sekretarz Rady Sekretariatu Ochrony Zdrowia. Pełna energii, pracowita i niezwykle sprawna organizacyjnie była zawsze gotowa pomagać innym, wspierać potrzebujących. Aktywnie uczestniczyła we wszystkich akcjac pokaż więcejKomunikat Rady Krajowej Sekcji Służby Zdrowia
2009-12-18


KOMISJA TRÓJSTRONNA
2009-12-10

Porozumienie zawarte pomiędzy Pracodawcami a Związkami Zawodowymipokaż więcej


Perspektywy służby zdrowia
2009-12-10
Perspektywy służby zdrowia podczas Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych w dniu 10 grudnia 2009 r.
Sytuacja w służbie zdrowia i bezpieczeństwo zdrowotne obywateli była głównym tematem posiedzenia Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych. Posiedzeniu, które odbyło się 10 grudnia 2009 r. przewodniczył Waldemar Pawlak, Wicepremier, Minister Gospodarki.
Minister Zdrowia, Ewa Kopacz poinformowała, że procedowane są rozporządzenia, przewidujące złagodzone warunki kontraktów. Aneksy powinny zostać podpisane przez świadczeniobiorców w ciągu trzech miesięcy. W przeciwnym razie będą oni zobowiązani przystąpić do konkursu. Ponadto Ministerstwo Zdrowia porosiło Narodowy Fundusz Zdrowia o zweryfikowanie planów finansowych na 2010 rok, aby ewentualne dodatkowe pieniądze zostały skierowane na szpitalnictwo. Wolą MZ jest aby kontrakty w 2010 roku utrzymane zostały na poziomie z roku 2009 – poinformowała minister. Zapewniła przy tym, że nie planuje się zwiększenie składki zdrowotnej. W perspektywie przewiduje się natomiast kompleksową zmianę ustrojową dot. systemu zdrowia, obejmującą cały pakiet ustaw.
Bezpośrednio przed posiedzeniem plenarnym odbyło się Prezydium Trójstronnej Komisji, podczas którego Minister Pracy i Polityki Społecznej, Jolanta Fedak odniosła się do stanu realizacji pakietu antykryzysowego. Większość postulatów zostało zrealizowane. Natomiast, w związku z podnoszonym przez partnerów społecznych problemem pomocy dla osób najbiedniejszych poinformowała, że wzrosła wysokość świadczeń rodzinnych, i pielęgnacyjnych, funkcjonuje program dożywiani dzieci, a w ciągu dwóch lat najwyżej wzrosła płaca minimalna, przekraczająca poziom 40% średniego wynagrodzenia. W kwestii minimalnego wynagrodzenia, w kontekście ostatniego jego wzrostu przypomniała, że partnerzy społeczni zobowiązali się również, aby przez najbliższe dwa lata poziom płacy minimalnej nie był nadmiernie zwiększany. Propozycja uregulowania pakietów socjalnych znajduje się natomiast w uzgodnieniach międzyresortowych – poinformowała minister.


Stanowisko Rady Krajowej Sekcji Służby Zdrowia ws. aktualnej sytuacji w służbie zdrowia
2009-11-19
Rada Krajowej Sekcji Służby Zdrowia NSZZ Solidarność po zapoznaniu się z informacjami o przebiegu obrad Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych w części dotyczącej problemów polskiej służby zdrowia, domaga się od rządu podjęcia niezwłocznych i skutecznych działań w następujących kwestiach:
1.zapewnienia właściwego finansowania świadczeń zdrowotnych w roku 2010, ze szczególnym uwzględnieniem wyrównania deficytu wynikającego z niższego spływu składki. Domagamy się realizacji obiet pokaż więcej


Stanowisko Sekcji Krajowej Służby Zdrowia NSZZ
2009-10-29


Stanowisko Prezydium Rady Sekretariatu Ochrony Zdrowia ws. brutalnego użycia siły wobec Pracowników Stoczni Gdańskiej
2009-04-30
Prezydium Rady Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ ,,Solidarność” wyraża stanowczy protest w związku z nieuzasadnionym brutalnym, użyciem siły wobec protestujących w obronie swoich miejsc pracy Stoczniowców.
Desperacja upominających się o swoje prawa Pracowników przemysłu stoczniowego spotkała się z pełną pogardy dla ludzi pracy siłą i przemocą.
Głęboko oburzeni ostrzegamy, iż w ogłoszonym przez nasz Związek Roku Wolności i Solidarności, Polska ponownie staje się krajem, w pokaż więcejPlakatKalendarz

Maj 2021
PnWtSrCzPtSbNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
bottom