2021-05-11 18:37 Wielki sukces „S”! Pracownicy niemedyczni szpitali z dodatkiem covidowym!

Solidarność od wielu miesięcy zabiegała o wypłaty dodatku covidowego dla personelu niemedycznego szpitali. W końcu nadszedł wyczekiwany sukces. – Nie można przecież pomijać jednych kosztem drugich. Taki był zawsze postulat Solidarności. Jesteśmy związkiem zawodowym, który zrzesza wszystkich pracowników zarówno lekarzy, pielęgniarki, jak i pracowników obsługi, salowe. Bez wspólnej pracy i zaangażowania nie ma sukcesu – powiedziała Maria Ochman, przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność”.

We wtorek 11 maja zakończyły się rozmowy dotyczące wypłaty dodatku covidowego dla personelu niemedycznego szpitali. Na spotkaniu z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, w którym udział wzięły Maria Ochman z Solidarności oraz Urszula Michalska z OPZZ, zostały potwierdzone te ustalenia, które zostały poczynione na wcześniejszych spotkaniach.

– Strona pracowników i pracodawców zaakceptowała propozycje, które zostały przedstawione przez ministerstwo. Najważniejsze jest to, że ustalenia, które zostały poczynione w ramach dialogu społecznego, zostaną uszanowane. Dla Solidarności bardzo ważna była kwestia dodatków covidowych dla pracowników niemedycznych. Mowa tu o sanitariuszach, opiekunkach medycznych, salowych. Ale również są to tacy pracownicy jak psychologowie, dietetyczki. Przecież te osoby tak samo pracują na oddziałach covidowych z narażeniem własnego zdrowia i życia. Wykonują bezpośrednią pracę przy najciężej chorych pacjentach. A dotychczas byli pominięci w zaleceniach ministra. Teraz ministerstwo jednak przyznało, że istotne były argumenty, które przytaczaliśmy od wielu już miesięcy, upominając się o tych pracowników – powiedziała portalowi Tysol.pl Maria Ochman, przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność”.

Na spotkaniu z ministrem Niedzielskim rozmawiano także o wzroście wynagrodzeń w ochronie zdrowia. – Ustawa o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia, jest to tak naprawdę pierwsza branżowa  płaca minimalna. Określamy w niej jakie najniższe wynagrodzenie powinno być w służbie zdrowia. Już udało się uzyskać kilkudziesięcioprocentowe wzrosty wynagrodzenia dla pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej. A dzięki tej nowelizacji, która spodziewana jest w najbliższym czasie, a być może wejdzie w życie już 1 lipca, pracownicy służby zdrowia, którzy są trochę w cieniu, zostaną nieco bardziej zauważeni. W tej chwili upominamy się o najsłabszych, ale nie zapominamy o wszystkich grupach zawodowych. Walczymy o fizjoterapeutów, rehabilitantów, o grupy zawodowe, które dzięki nowelizacji mogą wkrótce uzyskać znaczny wzrost wynagrodzeń – podkreśliła Maria Ochman.

Według przewodniczącej szpital to zespół pracowników. – Nie można pomijać jednych kosztem drugich. Taki był zawsze postulat Solidarności. Jesteśmy związkiem zawodowym, który zrzesza wszystkich pracowników zarówno lekarzy, pielęgniarki, jak i pracowników obsługi, salowe. Bez wspólnej pracy i zaangażowania nie ma sukcesu – dodała Maria Ochman.

Źródło: https://www.tysol.pl/a65501-Tylko-u-nas-Wielki-sukces-S-Pracownicy-niemedyczni-szpitali-z-dodatkiem-covidowym

 

2021-05-11 13:45Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Koleżanki i Koledzy,

W dniu Waszego Święta życzymy, aby Wasza praca i poświęcenie w służbie chorym zostały godnie docenione.

Życzymy sukcesów i radości w życiu osobistym.

Przewodnicząca Maria Ochman

oraz Rada Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia.

2021-04-29 19:00Ważny Komunikat

Koleżanki i Koledzy !

W dniu dzisiejszym 29 kwietnia 2021 r. odbyło się posiedzenie Prezydium Zespołu Trójstronnego przy Ministrze Zdrowia.

Ustalono iż:

  1. Będzie jednorazowa wypłata - 5000.00 zł dla pracowników działalności podstawowej w oddziałach COVID
  2. W połowie maja do Sejmu przekazana zostanie znowelizowana ustawa o sposobie ustalania minimalnych wynagrodzeń – (pisaliśmy o tym we wcześniejszych Komunikatach)

 

W załączeniu oficjalny Komunikat z dzisiejszego spotkania. Bardzo proszę o jego upowszechnienie i dziękuję wszystkim a zwłaszcza Piotrowi Dudzie i Prezydium Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" za wsparcie.

Pozdrawiam

Maria Ochman

Przewodnicząca

Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia

NSZZ „Solidarność”

2021-04-01 11:00Życzenia

2021-03-26 13:56Odeszła dr Ewa Kłoskowska

20 marca 2021 roku  na  wieczny  lekarski  dyżur  odeszła    dr Ewa Kłoskowska, wielkiego serca lekarz bezgranicznie oddana swoim pacjentom.

Ikona Solidarności bezkompromisowa obrończyni praw pracowniczych.

Od ukończenia studiów w 1977 roku (AM Warszawa) pracowała na Woli, a od 1987 roku w nowo otwartej przychodni przy ulicy Czumy na Bemowie.

W Solidarności od początku przewodnicząca związku w ZOZ-ie, inicjatorka spotkań reaktywujących odrodzony w 1989 roku lekarski samorząd zawodowy .

Uroczystości pogrzebowe dr Ewy Kłoskowskiej odbędą się 6 kwietnia 2021 roku o godz. 12.00 na cmentarzu na Bródnie Kościół Drewniany św Wincentego.

Bądźmy z Ewą i Jej Rodziną myślami i modlitwą