Legitymacja

Karty Rabatowe

Tygodnik Solidarność


Program Grosik
Związkowe Gadżety


solidarnosc.sklep.pl

 

"Fundacja

dla Solidarności"


Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 526541
Start Aktualności No images

REGION ZIEMIA PRZEMYSKA

(17-18.09.11) Po Euromanifestacji we Wrocławiu członkowie Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” uczestniczyli w 29. Pielgrzymce Ludzi Pracy na Jasną Górę.
 
W sobotę pielgrzymi uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu oraz w drodze krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. Niedzielną mszę św. poprzedził koncert zespołu pieśni i tańca „Mazowsze” oraz wystąpienie Piotra Dudy, Przewodniczącego KK NSZZ „Solidarność”: - Nie wolno nam dopuścić, by ludzie pracy stali się głównymi ofiarami kryzysu wywołanego przez destrukcyjne działania bankierów i finansistów. Rozumiemy ograniczone możliwości budżetowe, ale nigdy nie zgodzimy się na to, by główny ciężar walki z recesją spadał właśnie na najuboższych. To głęboko niesprawiedliwe i nieludzkie – powiedział Piotr Duda.

Więcej…

 

(17.09.11) 280 członków „Solidarności” z Regionu Ziemia Przemyska wzięło udział w Euromanifestacji we Wrocławiu  zorganizowanej przez Europejską Konfederację Związków Zawodowych oraz NSZZ „Solidarność”, OPZZ i Forum. Euromanifestacja rozpoczęła się o godz. 13:00 na Stadionie Olimpijskim, a zakończyła się około godz. 17:00 na wrocławskim rynku. W tym samym dniu w Hali Stulecia we Wrocławiu odbywał się szczyt ministrów finansów UE, którzy wcześniej zakończyli swoje spotkanie i uciekli przed uczestnikami manifestacji.

Więcej…

 

(12.09.11) Związkowcy MZK Sp. z o.o. w Jarosławiu: Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” i NSZZ Pracowników MZK przy udziale mediatora Marka Kuchcińskiego - Posła na Sejm RP, Andrzeja Wyczawskiego – Burmistrza Miasta Jarosławia i Andrzeja Buczka -  Przewodniczącego Zarządu Regionu podpisali porozumienie z Prezesem Zarządu Spółki MZK w Jarosławiu w sprawie podwyżek płac. Porozumienie kończy spór zbiorowy, który trwał od 6 maja br. Związkowcy wywalczyli dla pracowników:
- podwyżki płac w wysokości 100 zł. od 1 września br., oraz 150 zł. od 1 lutego 2012 r.,
- prowizję dla kierowców od wartości sprzedanych biletów w danym miesiącu – od 1 września br.,
- opracowanie Regulaminu i wdrożenie premii regulaminowej od 1 lutego 2012 r.

 

(3-6.09.11) KZ NSZZ „Solidarność” Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu zorganizowała jubileuszową dziesiątą wycieczkę dla swoich członków i ich rodzin, tym razem do Zakopanego.

Więcej…

 

14 sierpnia 2011 r. „Solidarność” Regionu Ziemi Przemyskiej pielgrzymowała do Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w 31. rocznicę powstania NSZZ „Solidarność”  i 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. O godz 18:00 na galerii uroczystej Mszy Św. przewodniczył ks. bp Marian Rojek, która odprawiona została w intencji Ojczyzny, członków „Solidarności” i ich rodzin, a także ofiar stanu wojennego. Ks. Biskup Marian w swojej homilii mówił, że świadectwo wiary nie pozwa-la nam być obojętnym na krzywdę ludzką. „Solida-rność” stawia sobie pytanie, dlaczego jest tak trudno i ciężko. Musicie sobie je stawiać, jeżeli chcecie być wierni ideałom „Solida-rności”. Odpowiedzi na te pytania zna sam Bóg i życie nie kończy się tu na tej ziemi. Dla „Solidarności” ważną misją jest człowiek, bo on jest drogą do miłosiernego Boga. Dlatego domagajcie się uczciwej pracy, godnego wynagrodzenia, nie gdzieś w świecie, ale tu w Polsce, abyśmy mogli godnie pracować w naszej Ojczyźnie i gospodarować na naszej ziemi.
 

Więcej…

 

Region Ziemia Przemyska NSZZ "Solidarność" zaprasza  członków związku wraz z rodzinami:
17-18 września 2011 r. na  Euromanifestację do Wrocławia i pielgrzymkę Ludzi Pracy do Częstochowy.
Odpłatność 45,- zł. od jednej osoby, w tym przejazd i nocleg, wyżywienie we własnym zakresie. Zgłoszenia przyjmujemy w sekretariacie Regionu Ziemia Przemyska po dokonaniu wpłaty w terminie do 31 sierpnia 2011 r. Wyjazd nastąpi 16 września o godz. 22:00 z Przemyśla i Lubaczowa, 22:45 z Jarosławia, 23:00 z Przeworska. Powrót 18 września około godz. 23:00.

 

Związek Zawodowy Ratowników Medycznych Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu przy poparciu Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” COM, Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” oraz związków zawodowych działających w COM zorganizował 11 lipca 2011 r. akcję protestacyjną w obronie świadczeń ratownictwa medycznego, szpitala powiatowego oraz miejsc pracy. Żądano przywrócenia świadczeń dla ratownictwa medycznego przez NFZ dla Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Protestujący wyruszyli ze Szpitala Powiatowego i przeszli ulicami Jarosławia pod Starostwo Powiatowe, gdzie głos zabrali: Marek Janowski przewodniczący Związku Zawodowego Ratowników Medycznych, Andrzej Buczek przewodniczący Regionu Ziemia Przemyska, Krzysztof Bałata dyrektor COM, Józef Szkoła wicestarosta jarosławski. Przedstawiciele organizacji związkowych wręczyli petycję posłom uczestniczącym w proteście: Andrzejowi Ćwierzowi i Mieczysławowi Golbie.

Więcej…

 

Ok. 80 tys. członków „Solidarności z całej Polski protestowało 30 czerwca br. w Warszawie przeciwko liberalnej, antypracowniczej i antyspołecznej polityce Rządu koalicji PO-PSL. „Solidarność” pod hasłem: „Polityka wasza – bieda nasza” w stolicy domagała się czasowego obniżenia akcyzy na paliwo, podniesienia płacy minimalnej, większych środków na walkę z bezrobociem i wyższych świadczeń na pomoc społeczną oraz rozpoczęcia dialogu w sprawach ważnych dla pracowników, zakładów pracy, branż i całej Polski.

Więcej…

 

W niedzielę 26 czerwca ksiądz prałat Marian Rajchel obchodził jubileusz 50-lecia kapłaństwa. Był to szczególny dzień również dla „Solidarności”. Czcigodny ksiądz prałat za niezłomną postawę na rzecz ludzi pracy został uhonorowany w 2010 r. na Krajowym Zjeździe NSZZ „Solidarność” w Wadowicach tytułem „Zasłużony dla NSZZ „Solidarność”.
Serdecznie dziękujemy Księdzu Prałatowi za wytrwałość w niesieniu świadectwa Bożej miłości, lata niestrudzonej pracy duszpasterskiej, za wkład w odzyskanie niepodległości, za dobroć, życzliwość i zrozumienie, jakim Ksiądz Prałat darzy każdego spotkanego człowieka.
Podczas mszy św. w kościele Św. Mikołaja i Stanisława w Jarosławiu jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich obchodzili również ksiądz biskup Edward Frankowski, ksiądz Stanisław Zagórski oraz ojciec Albin Sroka, a 25 – lecie ksiądz prałat Marek Pieńkowski. Wszystkim Jubilatom życzymy wielu Łask Bożych, dobrego zdrowia i sił w pokonywaniu codziennych trudności. 
Zachęcamy do lektury książki wydanej na okoliczność jubileuszu księdza prałata pt. „50 lat Kapłaństwa Księdza Prałata Mariana Rajchla”.

 

 

<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 następna > ostatnia >>

Strona 54 z 56

Multimedia

Zasłużony dla Regionu

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................