Legitymacja

Karty Rabatowe

Tygodnik Solidarność


Program Grosik
Związkowe Gadżety


solidarnosc.sklep.pl

 

"Fundacja

dla Solidarności"


Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 526545
Start Aktualności No images

REGION ZIEMIA PRZEMYSKA

Jak ponformował  nas Marek Lewandowski, Rzecznik Przewodniczącego KK obradujące 29 lutego Prezydium Komisji Trójstronnej nie przyniosło żadnych szczególnych rozstrzygnięć, jednak było ważne. Poniżej kilka istotnych informacji dla Regionów i Branż z tego posiedzenia.

Więcej…

 

29 lutego 2012 r. w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu odbyła się I Podkarpacka Konferencja Prawa Pracy „Uczciwy pracodawca – oddany pracownik”. Organizatorami konferencji byli: Państwowa Inspekcja Pracy w Rzeszowie, Cech Rzemiosł Różnych w Przemyślu, PWSW w Przemyślu, Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, Powiatowy Urząd Pracy w Przemyślu, ZUS Oddział Rzeszów i Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP w Rzeszowie. Region Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” objął konferencję swoim patronatem.

Więcej…

 
16 lutego delegacja "Solidarności" przekazała marszałek Sejmu RP Ewie Kopacz podpisy pod wnioskiem w sprawie referendum na temat utrzymania obecnego wieku emerytalnego. Akcję “Solidarności” wsparło już ok. 1,4 mln osób.  - Zebranie w niecałe dwa miesiące tak dużej liczby podpisów to oczywiście spory sukces organizacyjny związku – przyznaje szef “Solidarności” Piotr Duda. – Takie masowe poparcie pokazuje jednak, jak duży opór społeczny budzą rządowe plany. Ludzie chcą uczestniczyć w dyskusji na ten temat. Referendum da im tę możliwość.   
http://www.solidarnosc.org.pl/pl/aktualnosci/15-mln-polakow-chce-referendum-.html          

W naszym Regionie do 3 marca zebrano  20.979 podpisów.

Więcej…

 

(15.02.12) W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę przygotowanego przez ekspertów „Solidarności”. W ubiegłym roku „Solidarność” zorganizowała akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem zmiany ustawy o minimalnym wynagrodzeniu zakładającym stopniowe podwyższanie minimalnego wynagrodzenia za pracę do wysokości 50% przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w tempie zgodnym z tempem wzrostu PKB.

Więcej…

 

(16-17.01.12) W Przemyślu i Jarosławiu odbyła się konferencja pt. „Możliwości i konsekwencje zmian wieku emerytalnego” z udziałem prof. Józefiny Hrynkiewicz – socjologa, profesora nauk humanistycznych, posłanki na Sejm RP. Konferencja zorganizowana z inicjatywy Marka Kuchcińskiego-Wicemarszałka Sejmu RP, Burmistrza Miasta Jarosławia oraz Zarządu Regionu Ziemia Przemyska NSZZ ,,Solidarność" miała na celu naświetlić i przybliżyć plany Rządu RP w sprawie podniesienia wieku emerytalnego do 67 lat, które budzą ogromne kontrowersje.

Więcej…

 

(23.12.11) Region Ziemia Przemyska włączył się w ogólnopolską akcję „Nie przehandluj pierwszej gwiazdki” zorganizowaną przez Sekretariat Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”. Pracę w Wigilię Bożego Narodzenia zakończyła o godz. 14.00 Galeria Sanowa, Biedronka, Kaufland i Lidl, o godz. 15.00 Real, Carrefour i Auchan. Niestety pracownicy Tesco pracowali do godz. 16.00, dlatego akcja w naszym Regionie, która kończyła akcję ogólnopolską odbyła się pod Tesco w Przemyślu, ul. Lwowska 36, gdzie związkowcy NSZZ „Solidarność” od godz. 14 rozdawali ulotki z opłatkami zachęcające do skrócenia handlu w Wigilię i nie pozostawiania zakupów na ostatnią chwilę. Do akcji bardzo pozytywnie odnosili się klienci oraz sami pracownicy.

Więcej…

 

(22.12.11) Podczas grudniowego posiedzenia Zarządu Regionu m.in. podjęto uchwały ws. akcji „Nie przehandluj pierwszej gwiazdki”, ogólnopolskiego referendum dot. wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn oraz stanowisko ws. rocznicy stanu wojennego.

Więcej…

 

NSZZ „Solidarność” kolejny rok prowadzi akcję „Nie przehandluj pierwszej gwiazdki” zachęcając do skrócenia handlu w Wigilię. Od najbliższej niedzieli do piątku 23 grudnia w największych miastach związkowcy rozdawać będą ulotki zachęcające klientów do krótszych zakupów 24 grudnia. Do ulotek, podobnie jak w zeszłym roku, dołączony będzie wigilijny opłatek.

Więcej…

 

Region Ziemia Przemyska uczcił pamięć ofiar stanu wojennego podczas regionalnych uroczystości w Jarosławiu i Przemyślu. Dni Pamięci Ofiar Stanu Wojennego w Regionie Ziemia Przemyska pozwoliły przypomnieć bohaterów wielkiego wolnościowego zrywu Solidarności oraz podziękować im za odwagę, bohaterstwo w walce za Solidarność oraz wolną i niepodległą Ojczyznę.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 następna > ostatnia >>

Strona 52 z 56

Multimedia

Zasłużony dla Regionu

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................