Legitymacja

Karty Rabatowe

Tygodnik Solidarność


Program Grosik
Związkowe Gadżety


solidarnosc.sklep.pl

 

"Fundacja

dla Solidarności"


Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 526510
Start Aktualności No images

REGION ZIEMIA PRZEMYSKA

(27-29.04.12) Wraz ze związkowcami z całej Polski po raz trzyna-sty pielgrzymowaliśmy z rodzinami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu.  
„Mamy za co dziękować i o co prosić. Żyjemy w czasach szczególnych, kiedy prawa pracownicze są deptane, kiedy ludzie pracy są poniewierani, więc przyjeżdżamy tutaj, aby naładować akumulatory, aby modlić się i prosić Matkę Bożą Licheńską o łaski na kolejne nasze działania” – powiedział T. Majchrowicz, zastepca przewodniczącego KK NSZZ „Solidarność”.

Więcej…

 

(20.04.12) Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" w przesłanym dzisiaj do Premiera RP liście informuje, iż zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami „Solidarność” przygotowała projekty ustaw dotyczące pracy tymczasowej oraz oskładkowania tzw. umów śmieciowych. Zdaniem przewodniczącego decyzja o podwyższeniu wieku emerytalnego do 67 roku życia jest przedwczesna i nieprzygotowana.
Treść całej informacji na: 
 http://www.solidarnosc.org.pl/pl/aktualnosci/solidarnosc-przygotowala-wazne-projekty-dla-rzadu.html

 

Dział Informacji KK: 

- To kolejna kpina z dialogu społecznego i konsultacji – tak słowa ministra pracy i polityki społecznej komentuje przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

Więcej…

 

(30.03.12) Sejm odrzucił wniosek NSZZ "Solidarność" o referendum emerytalne.
W głosowaniu w sprawie referendum 180 posłów było za (PiS, Solidarna Polska, SLD), 233 przeciw (PO, PSL) i 42 wstrzymało się od głosu (Ruch Palikota).
Po głosowaniu Piotr Duda zapewnił, że nie kończy się temat wieku emerytalnego 
i już 12 kwietnia spotka się sztab protestacyjny NSZZ "Solidarności".


W wielotysięcznej grupie związkowców z całej Polski nie zabrakło również manifestujących z naszego Regionu
.

Więcej…

 

(27.03.2012) NSZZ "Solidarność" wczoraj rozpoczął całodobową pikietę Urzędu Rady Ministrów w Warszawie. Przed Kancelarią Premiera stanęły namioty miasteczka emerytalnego.

„Solidarność” protestując żąda wycofania się rządu z planów podniesienia wieku emerytalnego do 67 lat albo przeprowadzenia w tej sprawie ogólnokrajowego referendum. 

Więcej…

 

(21.03.2012) Znany jest dokładny termin debaty i głosowania wniosku o przeprowadzenie referendum w sprawie utrzymania dotychczasowego wieku emerytalnego. Tego dnia przed Sejmem odbędzie się związkowa manifestacja. 30 marca o godzinie 9.00 rozpocznie się sejmowa debata natomiast o 13.00 powinno odbyć się głosowanie w sprawie złożonego przez NSZZ „S” wniosku o przeprowadzenie referendum emerytalnego. Podpisało się pod nim ponad 1,4 mln Polaków. 

Więcej…

 

Projekt radykalny, przedwczesny i obliczony przede wszystkim na pokrycie rosnącego deficytu finansów publicznych – tak w dużym skrócie można podsumować opinię NSZZ „Solidarność” do rządowych planów podwyższenia wieku emerytalnego do 67 lat. 
  Dzisiaj kończą się konsultacje społeczne rządowego projektu ustawy podwyższającej wiek emerytalny. – Niestety tak jak przypuszczaliśmy ustawa jest przedmiotem targów politycznych między koalicjantami a nie debaty społecznej. Czekamy na to co przedstawi premier na forum Komisji Trójstronnej, ale przygotowujemy również własne scenariusze – mówi Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

Więcej…

 

(05.03.12) W ramach akcji odwiedzania biur poselskich przeprowadzanej w całym kraju przez Komisję Krajową NSZZ „Solidarność” przedstawiciele Regionu Ziemia Przemyska złożyli wizytę parlamentarzystom, aby poznać ich zdanie nt. podwyższenia wieku emerytalnego oraz zapytać jak zachowają się podczas głosowania wniosku w sprawie referendum.

Więcej…

 

Przedstawiona przez Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Rzeszowie na spotkaniu z przedstawicielami związków zawodowych 20 lutego 2012 r. koncepcja zmiany funkcjonowania stacji sanitarno-epidemiologicznych w województwie podkarpackim wzbudziła duże kontrowersje i sprzeciw organizacji związkowych NSZZ „Solidarność” działających w tych stacjach i pracowników.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 następna > ostatnia >>

Strona 51 z 56

Multimedia

Zasłużony dla Regionu

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................