Legitymacja

Karty Rabatowe

Tygodnik Solidarność


Program Grosik
Związkowe Gadżety


solidarnosc.sklep.pl

 

"Fundacja

dla Solidarności"


Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 638275
Start No images

(14.06.11) Szkoła Podstawowa Nr 1 w Majdanie Sieniawskim przyjęła imię   Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. koncelebrowaną przez J.E. Księdza Arcybiskupa Józefa Michalika Metropolity Przemyskie-go - Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w kościele p.w. Św. Mikołaja Biskupa. Na mszy św. poświęcono sztandar szkoły ufundowany przez Radę Gminy Adamówka. Ceremonię nadania imienia szkole i przekazania sztandaru poprzedziło odsłonięcie i poświęcenie okolicznościowej tablicy.

Więcej…

 

Zapraszamy członków NSZZ "Solidarnośc", pracowników, studentów, bezrobotnych na manifestację "Solidarności", która odbędzie się 30 czerwca br. w Warszawie przeciwko nieludzkiej polityce Rządu RP. Powiemy STOP! drożyźnie, ubóstwu i bezrobociu Związkowcy zgromadzą się na placu Piłsudskiego już o godz. 10.00. Zbierane będą podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o podniesieniu płacy minimalnej. Na placu stanie scena, na której zagra jeden z czołowych polskich zespołów rockowych. O 12.30 rozpocznie się przemarsz w kierunku Sejmu i Kancelarii Premiera Rady Ministrów. Akcja potrwa do godziny 17.00. Zgłoszenia na manifestację będą przyjmowane do 22.06 w Regionie Ziemia Przemyska - pokrywamy koszty przejazdu.

Weź i TY udział w manifestacji ! 

 

W imieniu całego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” gorąco dziękuję wszystkim uczestnikom pikiet protestacyjnych zorganizowanych 25 maja pod hasłem
„Polityka wasza – bieda nasza”.

W środę pokazaliśmy, że jesteśmy solidarni – nie tylko dlatego, że masowo wzięliśmy udział w akcjach, ale również dlatego, że w swych postulatach potrafiliśmy się upomnieć o interesy najsłabszych i najbardziej potrzebujących: ludzi ubogich, bezrobotnych, zarabiających najniższe wynagrodzenie. Co ważne – dzięki Waszej pomysłowości nasze pikiety miały często charakter barwnych i radosnych happeningów. 25 maja cała Polska widziała „Solidarność” w całej jej okazałości: pomysłową, dobrze zorganizowana, zdyscyplinowaną, zdeterminowaną, odpowiedzialną za innych. Dziękuję Wam za to!

Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”

 

(25.05.2011) Ponad tysiąc związkowców NSZZ protestowało w Rzeszowie przeciwko polityce Rządu RP doprowadzającej do coraz większej biedy i ubóstwa Polaków żądając:
- obniżenia akcyzy na paliwa,
- zwiększenia nakładów
na przeciwdziałaniu bezrobociu,
- zwiększenia nakładów na pomoc społeczną i podniesienia świadczeń,
- podniesienia płacy minimalnej,
- wspierania zrównoważonego rozwoju gospodarczego w całym kraju.
Manifestacja rozpoczęła się pod siedzibą Platformy Obywatelskiej, gdzie odczytano petycję skierowaną do przewodniczącego Podkarpackiego PO. Następnie protestujący przeszli pod Urząd Wojewódzki, gdzie Andrzej Buczek Przewodniczący Regionu Zie-mia Przemyska w swoim wystąpieniu powiedział m.in.: „przyjechaliśmy do stolicy województwa podkarpackiego, aby zaprotestować przeciwko antypracowniczej i antyspołecznejo polityce obecnego rządu. Dzisiaj mówimy stop, dość polityki doprawadzającej do ruiny naszą gospodarkę, samorządy, zakłady pracy rodziny i pracowników”.

Więcej…

 

(14-15.05.11) Pielgrzymi z naszego Regionu podtrzymując coroczną tradycję udali się do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. W sobotę członkowie NSZZ „Solidarność” wraz z rodzinami odprawili drogę krzyżową w Lasku Grąblińskim, który rozpoczyna pielgrzymkowy szlak, prowadzący do Sanktuarium w Licheniu. To tutaj, w pierwszej połowie XIX w. pasterzowi Mikołajowi Sikatce ukazała się Matka Boża, Bolesna Królowa Polski. Wzywała do pokuty, nawrócenia i prosiła o modlitwę.
W drodze powrotnej pielgrzymi odwiedzili najstarsze polskie sanktuarium - Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego. Przechowywane są nim relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Czym jest obecnie Częstochowa dla katolików polskich, tym właśnie był Święty Krzyż w dawnych wiekach. W tym, bowiem Klasztorze Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej od niepamiętnych czasów przechowuje się znaczną część drzewa krzyża, na którym cierpiał i umarł Pan Jezus.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 następna > ostatnia >>

Strona 106 z 107

Multimedia

Zasłużony dla Regionu

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................