logo
top

Temat
2008-07-26
26.07.08
Zakończył się kolejny etap prac nad pakietem ustaw zdrowotnych
Po blisko dwutygodniowych obradach komisja zdrowia przyjęła sprawozdania
z prac podkomisji nadzwyczajnych ds.ustawy o zoz,o szczególnych
uprawnieniach pracowniczych ( obecnie projekt nosi tytuł "o pracownikach
zoz" co jest o tyle uczciwe,że nie sposób rzeczywiście doszukać się w
niej jakichkolwiek uprawnień dla naszej branży),o akredytacji,o
konsultantach oraz o rzeczniku pokaż więcej


Temat
2008-07-18
18.07.2008 r.
Podczas bardzo burzliwych,trzydniowych obrad Komisji Zdrowia opracowano dwa projekty ustaw zdrowotnych. Ich efektem jest poniższy list do Premiera:

Szanowny Pan
Donald Tusk
Prezes Rady Ministrów
Rzeczypospolitej Polskiej


W imieniu organizacji związkowych oraz zawodowych, uczestniczących w pracach Komisji Zdrowia Sejmu RP, nad projektem ustawy o zakładach opieki zdrowotnej, jako przedstawiciele strony społecznej, b pokaż więcej


Temat
2008-06-26
26.06.2008 r.
NiePOprawny parlamentaryzm
Skandaliczny przebieg miały dwa ostatnie posiedzenia podkomisji specjalnej do spraw rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zoz.Ustawa,której od początku rząd się wstydzi (no bo jak inaczej
zinterpretować fakt,iż projekt kierowany jest "kuchennymi schodami"do parlamentu,bez konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych)!Niemiłosiernie skrytykowany przez większość uczestników "Białego Szczytu Rozpaczy"leżakuje w podk pokaż więcej


Temat
2008-06-25
25.06.2008 r.
Na posiedzeniu Sejmowej Komisji Skarbu Państwa, Przewodniczący Sekcji Uzdrowisk Zdzisław Skwarek przedstawił aktualną sytuacje w uzdrowiskach i oczekiwania pracowników. Poniżej jego wypowiedź:
Na wstępie, w imieniu Sekcji Krajowej Uzdrowisk Polskich NSZZ Solidarność,
dziękuję za zaproszenie na dzisiejsze posiedzenie Sejmowej Komisji Skarbu
Państwa. Mamy nadzieję, że zainteresowanie się sprawami spółek uzdrowiskowych SP
przez Komisję świadczy o pokaż więcej


Temat
2008-06-25
25.06.2008 r.
Spotkanie w Klubie PiS
W dniu 25.06.2008roku w Sejmie odbyło się spotkanie prezydium Rady Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ Solidarność z kierownictwem Klubu Parlamentarnego PiS oraz Posłami-Członkami Komisji Zdrowia z PiS.Podczas spotkania,które prowadził Przewodniczący Klubu poseł Przemysław Gosiewski omówiono bieżące prace prowadzone w Komisji Zdrowia,inicjatywy poselskie jakie w zakresie ochrony zdrowia zamierza zgłosić Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości. pokaż więcej


Temat
2008-06-21
21.06.2008 r.
PODZIĘKOWANIEPrzewodnicząca Sekcji Krajowej Pracowników Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych NSZZ "Solidarność" serdecznie dziękuje
* Przewodniczącemu Komisji Krajowej za poparcie akcji protestacyjnej pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej
* Przewodniczącemu Zarządu Regionu Mazowsze za udział w pikiecie oraz poparcie naszych postulatów
* Przewodniczącemu Regionu Ziemia Przemyska za przedstawianie problemów prac pokaż więcej


Temat
2008-06-19
19.06.2008 r.
JUTRO PIKIETA PRZED BUDYNKIEM MINISTERSTWA ZDROWIA W WARSZAWIE< ULICA MIODOWA 15.
SPOTYKAMY SIĘ O GODZ. 12
Poniżej pismo Do Minister Zdrowia:
Szanowna Pani Ewa Kopacz
Minister Zdrowia
W związku z pogarszającą się sytuacją ekonomiczną pracowników stacji sanitarno-epidemiologicznych w stosunku do innych grup zawodowych pracowników ochrony zdrowia oraz kolejnej próby zmiany funkcjonowania Państwowej Inspekcji Sanitarnej związki zawodo pokaż więcej


Temat
2008-06-11
11.06.2008 r
Trzygodzinna manifestacja "Solidarności" przeszła wczoraj ulicami centrum Częstochowy. Związkowcy protestowali przeciwko zaniechaniu dialogu społecznego przez władze samorządowe miasta przy planowanych przekształceniach własnościowych miejskich szpitali. Miasto chce zwolnić wszystkich pracowników Miejskiego Szpitala Zespolonego i w spółce prawa handlowego, która od przyszłego roku będzie prowadzić działalność medyczną, dać pracę tylko części z nich, w dodatku na nieznanych dziś warunkach.
"Uznajemy, iż propozycją rządu na zmiany w służbie zdrowia jest brak propozycji, co powoduje, że właściciele szpitali, czyli głównie samorządy, nie radząc sobie z zadłużeniem tych placówek podejmują działania w kierunku prywatyzacji: zakładania spółek, dzierżawy, sprzedaży i realizowania innych pomysłów. Wtedy, gdy rząd zdecyduje się na w końcu na konkretne rozwiązania, okaże się, iż tak naprawdę nie dotyczą one żadnej z placówek, albowiem nie będą one już placówkami publicznymi. Pragnąc zasygnalizować te problemy Solidarność przygotowała ogólnopolską manifestację w Częstochowie, aby w sposób głośny i widoczny wykrzyczeć problemy ochrony zdrowia", powiedział Mirosław Kowalik, przewodniczący Zarządu Regionu Częstochowskiego NSZZ "Solidarność".
Wsparcia częstochowskim związkowcom udzielili koledzy i koleżanki z całej Polski. Uczestnikami manifestacji byli związkowcy reprezentujący Region Śląsko-Dąbrowski, Region Gdański, Region Dolny Śląsk, Region Małopolska, Region Wielkopolska, Region Podbeskidzie, Region Konin, Region Śląsk Opolski, Region Ziemia Łódzka, Region Chełmski, Region Wielkopolska Południowa, Region Gorzowski, Region Zielona Góra, Region Zagłębie Miedziowe, Region Podkarpacie, Region Mazowsze, Region Podlaski, Region Piotrkowski, Region Ziemia Radomska oraz przewodniczący NSZZ "Solidarność" Janusz Śniadek i przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia Maria Ochman. W manifestacji wzięli udział również przedstawiciele wielu zakładów z Częstochowy, jak również terenowych struktur Regionu Częstochowskiego (Myszków, Lubliniec, Kłobuck), przede wszystkim z placówek ochrony zdrowia oraz członkowie Zarządu Regionu.
Manifestacja rozpoczęła się w samo południe na Placu Pamięci Narodowej odczytaniem apeli i stanowisk oraz wręczeniem petycji przedstawicielom Marszałka Województwa i Starosty Powiatu Częstochowskiego, po czym przeszła ul. Śląską pod Urząd Miasta Częstochowy.
Do manifestujących wyszedł wiceprezydent Zdzisław Ludwin oraz przewodniczący Rady Miasta Piotr Kurpios, którym wręczono petycje dotyczące prowadzenia rzetelnego dialogu społecznego ze stroną społeczną, przede wszystkim ze związkami zawodowymi. W związku z planowaną likwidacją szpitala i ryzykiem wystąpienia utrudnień w dostępie do świadczeń manifestujący wnieśli na noszach kukłę pacjenta bezpośrednio do gabinetu wiceprezydenta Betnarskiego, odpowiadającego za sprawy służby zdrowia.
Następnie manifestujący przy dźwiękach, trąbek, gwizdków i huku petard przeszli ul. Śląską do Al. NMP, a następnie udali się w stronę Starego Rynku. 30- osobowa grupa udała się do gabinetu dyrekcji Miejskiego Szpitala Zespolonego, aby wręczyć petycję odnoszącą się do problemów z zawarciem zakładowego układu zbiorowego pracy.


Temat
2008-06-10
10.06.2008 r.
DEBATA O PRYWATYZACJI SZPITALI

O skutkach zapowiadanej prywatyzacji szpitali dyskutowali uczestnicy konferencji, zorganizowanej przez podbeskidzką "Solidarność w poniedziałek, 9 czerwca w Instytucie Teologicznym im. św. Jana Kantego w Bielsku-Białej".
"Niepokoi nas, że politycy, gdy zabierają się za najważniejsze dla społeczeństwa reformy, mają poczucie nieomylności.Wydają się wierzyć, że odkryli lekarstwo na wszelkie bolączki.
My jednak mamy wie pokaż więcej


Temat
2008-06-09
09.06 2008 r.
KOLEŻANKI I KOLEDZY
CZŁONKOWIE NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"

Komitet Protestacyjno-Strajkowy Sekcji Krajowej Pracowników Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych NSZZ "Solidarność" zaprasza do udziału w pikiecie, która odbędzie się w dniu 20 czerwca 2008 roku o godz. 12.oo przed budynkiem Ministerstwa Zdrowia w Warszawie przy ul. Miodowej 15.
Główne postulaty to:
- znaczący wzrost wynagrodzeń pracowników stacji sanitarno-epidemiologicznych,
- z pokaż więcejPlakatKalendarz

Kwiecień 2021
PnWtSrCzPtSbNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
bottom