logo
top

Temat
2008-10-06
06.10.2008 r. PETYCJA
Posłowie i Senatorowie VI kadencji


Służba narodowi musi być zawsze ukierunkowana na dobro wspólne, które zabezpiecza dobro każdego obywatela (Jan Paweł II do parlamentarzystów polskich)

Krajowa Sekcja Służby Zdrowia NSZZ "Solidarność" apeluje po raz kolejny do Pań i Panów o przyjęcie odpowiedzialności za bezpieczeństwo zdrowotne społeczeństwa polskiego.
Konstytucja Rze pokaż więcej


Temat
2008-09-22
22.09.2008 r.

Polacy przeciwko prywatyzacji służby zdrowia!!!- przeczytaj opinie o komercjalizacji w dziale DOKUMENTY (po lewej stronie w MENU) pokaż więcej


Temat
2008-09-03
03.09.2008 r.
"Solidarni ze Starachowicami"
Rada Krajowej Sekcji Służby Zdrowia NSZZ ,,Solidarność" wyraża zdecydowane poparcie i w pełni solidaryzuje się z protestującymi pracownikami Szpitala Powiatowego w Starachowicach.
Kolejny raz Pracownicy i Związkowcy starachowickiego szpitala dają wyraz odpowiedzialności nie tylko, za los swój i swojego szpitala, ale również całej społeczności Starachowic i wszystkich pacjentów korzystających z usług tej placówki.
Bu pokaż więcej


Temat
2008-09-03
03.09.2008 r.
Godna manifestacja o godne życie!!!!.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom!!!!


Około 50 tysięcy związkowców z NSZZ Solidarność demonstrowało 29.08.2008 roku na ulicach Warszawy domagając się godnej pracy i godnej emerytury.
Na całej trasie przemarszu spontanicznie dołączali się do związkowego pochodu mieszkańcy Warszawy.
W strugach ulewnego deszczu ( wiadomo biednemu to nie tylko wiatr w oczy, ale i deszcz na głowę)ale z niesłabnącym humorem daliśmy wyraz naszej determinacji i wyraźne ostrzeżenie dla liberalnego rządu.
Jak wielka liczba uczestników wzięła udział w manifestacji niech świadczy fakt iż gdy czoło pochodu dochodziło pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów,zamykający demonstrację Region Mazowsze właśnie wyruszał z Placu Piłsudskiego,który był nie tylko miejscem zbiórki,ale również wiecu.
W czasie przemówień głos zabrali Janusz Śniadek oraz przedstawiciele branż służby zdrowia,oświaty,górnictwa i energetyki,przemysłu stoczniowego oraz ochrony. Nie zabrakło przedstawicieli międzynarodowego ruchu związkowego z Józkiem Niemcem na czele.
Przemawiająca w imieniu służby zdrowia przewodnicząca M.Ochman przypomniała że to z tego Placu Jan Paweł II modlił się do Ducha Świętego, o Ducha zmian dla naszej Ojczyzny.To z tego Placu wyszło Tchnienie Modlitwy, które wróciło huraganem przemian znad Bałtyku i przyniosło tak upragnioną przez wszystkich wolność i Solidarność.
Przewodnicząca z goryczą stwierdziła, że choć od rozpoczęcia zmian minęło 28 lat,od blisko 20 żyjemy w wolnej Polsce,to świat pracy nadal musi upominać się o własną godność na ulicy.
Czym jest godność,czy to jakiś wyjątkowy luksus,towar deficytowy???Godność-to normalność!
Co oznacza godność w służbie zdrowia?Czy wyrywanie słabszym przez silniejszych jest realizacją wezwania jakie JP II skierował do nas na Gdańskiej Zaspie gdy mówił :"Solidarność to jeden i drugi-nigdy jeden przeciw drugiemu!(...)jedni drugich brzemiona noście".
Dziś brak uregulowań systemowych powoduje, że silne grupy zawodowe realizują swoje egoistyczne postulaty kosztem grup słabszych,często niedostatecznie dobrze zorganizowanych.
A pacjent? Czy będziemy patrzyć na niego nie przez pryzmat człowieka cierpiącego,tylko przez grubość jego potrtfela? Czy opłaca się go leczyć,bo choruje na dobrze opłacane schorzenie-krótko,czy jest rentowny czy też nie???
Czy prywatyzacja jest lekiem na całe zło?
Czy już nam tego nie mówiono,gdy przekształcano polski przemysł,że tylko w prywatnych rękach będzie on dobrze zarządzany? Gdzie dziś jest ten przemysł??? A jeśli jest,to w czyich jest rękach-pytała retorycznie M.Ochman.
Cudów nie ma -tak jak nie ma dziś w Warszawie słońca.Ani słońca Kaszub ani słońca Peru.
Tu na tym Placu,przypomniała przewodnicząca,znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza.
Miejsce spoczynku Tych co na różnych frontach, w różnych wojnach bili się nie tylko o wolność Waszą i Naszą, ale również, a może przede wszystkim o godność. Tak jak Powstańcy Warszawscy,choć jeszcze dziś, tyle lat po tym heroicznym Zrywie są politycy, którzy kwestionują jego sens.
Ci wszyscy bohaterscy Żołnierze,których Prochy tu spoczywają, jak i Ci których miejsca spoczynku nie znamy, walczyli o Polskę.
Nie o drugą Japonię, nie o drugą Irlandię- walczyli o najjaśniejszą Rzeczpospolitą, w której my chcemy z godnością żyć i pracować-zakończyła przewodnicząca.


Temat
2008-08-26
26.08.2008 r.

W piatek tj. 29.08.2008 r. spotykamy się na Ogólnopolskiej Manifestacji naszego związku. Nie może na niej zabraknąć przedstawicieli słuzby zdrowie! Dlatego wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w manifestacji i do zobaczenia! pokaż więcej


Temat
2008-08-17
17.08.2008 r Informacja Sekcji Sanepid
Zgodnie z zobowiązaniem Minister Zdrowia (11 lipca 2008 r.) w dniu 7 sierpnia br. odbyło się spotkanie przedstawicieli:
- Ministerstwa Zdrowia (p. Ewa Kopacz, p. Marek Twardowski, p. Jakub Bydłoń),
- Głównego Inspektoratu Sanitarnego (p. Andrzej Wojtyła, p. Przemysław Biliński, p. Maria Klemczak, p. Jarosław Fiks),
- Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (p. Marek Wójcik – doradca Ministra Spraw Wewnętrznych i pokaż więcej


Temat
2008-07-30
30.07.08 r
Wczoraj odbyło się spotkanie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego z przedstawicielami strony społecznej służby zdrowia. W rozmowach w Pałacu Prezydenckim uczestniczyli m.in.: przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" Maria Ochman, przewodnicząca Federacji Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej OPZZ Urszula Michalska, przewodnicząca Ogólnopolskich Związków Zawodowych Pielęgniarek i Położnych Dorota Gardias, prezes Naczelnej Rady Lekarsk pokaż więcej


Temat
2008-07-31
31.07.2008 r-SANEPID-
Zgodnie z ustaleniem podjętym w dniu 11 lipca 2008 roku na posiedzeniu Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia, w dniu 30 lipca br. odbyło się spotkanie Ministra Zdrowia i przedstawicieli Głównego Inspektoratu Sanitarnego z organizacjami związkowymi.
Minister Zdrowia poinformowała;
* w dniu 29 lipca rząd przyjął dwa projekty ustaw (o wojewodzie i zmianie innych ustaw), które wkrótce będą procedowane,
* strona społeczna będzie zapraszana do pra pokaż więcej


Temat
2008-07-26
26.07.08 r
Prezydent: spotkanie z przedstawicielami środowiska ochrony zdrowia w najszybszym możliwym terminie
25.7.Warszawa (PAP) - Spotkanie prezydenta Lecha Kaczyńskiego z przedstawicielami środowiska ochrony zdrowia odbędzie się w najszybszym możliwym terminie - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta.
pokaż więcej


Temat
2008-07-26
26.07.08 r
Solidarni z Energetykami!
Wczoraj w Warszawie odbyła się manifestacja Koleżanek i Kolegów z Krajowej
Sekcji Energetyków. Podobnie jak my walczą Oni o przyszłość swojej
branży,o swoje miejsca pracy oraz o nieprzerzucanie kosztów wzrostu cen
energii na społeczeństwo. Na manifestacji,obok energetyków i górników
nie mogło zabraknąć solidarnej służby zdrowia-byli też nauczyciele,kolejarze,stoczniowcy,pracownicy nauki i wielu innych branż.
pokaż więcejPlakatKalendarz

Kwiecień 2021
PnWtSrCzPtSbNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
bottom